Biblioteka Fanów

Biblioteka Fanów2018-03-29T15:04:58+00:00

Alola!

Jakieś dobra kilka miesięcy temu próbowaliśmy wystartować z inicjatywą pt. “Kącik literacki”. Miała ona być pisarskim odpowiednikiem Galerii Fanów. W owym czasie w przeciągu dwóch tygodniu otrzymaliśmy zaledwie… jedną pracę, toteż ideę trzeba było porzucić. Jednak, jak mawia poeta, co się odwlecze, to nie uciecze. Teraz, gdy strona troszeczkę się rozrosła, powstało forum oraz pojawił się Discord, fabularne teksty pisane przez fanów wyrastają niczym grzyby po deszczu. W związku z tym postanowiliśmy raz jeszcze spróbować podjąć tę samą inicjatywę, tym razem pod nazwą “Biblioteka Fanów”. Tak jak zatem możecie się domyśleć, “Bilbioteka” będzie miejscem podobnym do Galerii, z tym, że zamiast rysunków będziecie mogli nadsyłać tu swoje prace pisarskie.

Co można wysyłać? Opowiadania, powieści, wiersze i tym podobne. Mogą to być wszystkie prace, które mają charakter fabularny, czyli opowiadają jakąś historię. Nie wysyłamy tekstów merytorycznych, czyli takich bardziej informacyjnych. Chodzi nam o opowieści, a nie o artykuły. Naturalnie, teksty muszą dotyczyć Pokemonów.

Potrzebny jest podpis? Zachęcamy do podpisywania tekstów! Czytelnicy na pewno będą chcieli wiedzieć, do kogo należy ich ulubione dzieło. Odradzamy jednak podpisywanie się prawdziwym imieniem i nazwiskiem, lepiej wybrać do tego jakiś pseudonim. Jeśli ktoś zażyczy sobie być “anonimowym autorem”, chętnie spełnimy jego życzenie.

Czy wszystkie prace trafią do Biblioteki? Nie. Nie wszystkie. Postaramy się jednak, aby trafiło ich tam jak najwięcej. Weźcie pod uwagę, że sprawdzanie tekstu jest zdecydowanie bardziej czasochłonne niż oglądanie rysunków, więc nie spodziewajcie się, że Wasza praca pojawi się na stronie zaraz po wysłaniu.

Co z błędami? Nie zamierzamy ingerować w żaden tekst, czy to zmieniając go, czy poprawiając jego błędy. Na stronę trafia (lub nie, patrz punkt wyżej) dokładnie to, co nam prześlecie.

Czy można wysyłać cykle? Tak. Jeśli jesteście zainteresowani publikacją cyklu (kilku tekstów o tej samej tematyce) na stronie, jak najbardziej możemy się dogadać. Wymogiem jest jednak udokumentowanie trzech posiadanych części. Chcemy mieć jako taką pewność, że nie porzucicie cyklu po pierwszej części.

Jak wysyłać prace? Macie dwie opcje.

  • wysłać nam bezpośrednio na mejla jako załącznik: galeria@www.alola.pl;
  • napisać je bezpośrednio na naszym forum, w tym dziale.

Naturalnie, przy wszystkich tekstach będzie napisane, kto jest ich autorem. Również, jeśli w jakiejkolwiek chwili zażyczycie sobie usunięcia Waszego tekstu ze strony, Wasza prośba zostanie niezwłocznie spełniona. Chcemy udostępnić Wam miejsce na publikacje Waszej twórczości i pokazanie jej reszcie świata. Mamy nadzieję, że wykorzystacie tę okazję i spróbujecie dotrzeć dzięki Aloli do większej liczby czytelników. Taka opcja jest też świetną okazją na otrzymanie konstruktywnej krytyki, która, jak wiadomo, jest nieodzownym elementem życia pisarza. Dlatego gorąco zachęcamy – odważcie się!

Czekamy na Wasze teksty!


Lista opublikowanych tekstów:

  1. Pokemon Storm (cykl) | różni autorzy
  2. Pokemon Dark Depths (cykl) | autor: Snipp
  3. Dzień z życia grupy (cykl) | autor: DiamondTigera
  4. Pokemon Angels & Devils (cykl) | autor: Pokemon_Star_Wolf
  5. PokéDetectives (cykl) | autor: DiamondTigera
  6. Królestwo Iluzji (cykl)| autor: snowy17

Dziękuję mojej konsultantce – Pokemon_Star_Wolf, za pomoc przy wybieraniu prac oraz ich ocenę ^^

5
Dodaj komentarz

avatar
3 Liczba wątków
2 Liczba odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najwięcej reakcji
Najgorętszy wątek
3 Komentujący
Pokemon_Star_WolfQuincyPokemon_Star_Wolf Ostatni komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Pokemon_Star_Wolf
Gość
Pokemon_Star_Wolf

Tak samo jak pisze admin na zgłoszeniach do PPM “Nie liczy się długość, ale jakość”.

Quincy
Gość
Quincy

Zastanawiam się nad napisaniem serii lecz nie wiem jak długa powinna być jedna część.

Quincy
Gość
Quincy

To miało być odpowiedź do Pokemon_Star_Wolf ale źle mi się klikło

Quincy
Gość
Quincy

Jak długie mogą być prace?

Pokemon_Star_Wolf
Gość
Pokemon_Star_Wolf

Zależy czy chcesz napisać serię czy jedno pojedyncze opowiadanie.