James

James (z jap. コジロウ Kojirō) jest jednym z członków Zespołu R. Wraz z Jessie i Meowthem stanowi najbardziej znaną drużynę w ramach tej organizacji. James pochodzi z bardzo bogatej rodziny, lecz uciekł od niej, nie mogąc znieść panujących tam wymogów. Jako członek Zespołu R podąża wraz z towarzyszami za Ashem przez kolejne regiony Świata Pokémon, próbując ukraść jego Pikachu. Mimo faktu bycia przestępcą, James jest dobry z charakteru. Ma wiele dobrych odruchów, co wskazuje na silną empatię bohatera. Tworzy zgraną ekipę ze swoimi towarzyszami oraz Pokémonami Zespołu. Niejednokrotnie pokazał, że ich dobro leży mu na sercu, a także, że jest w stanie się dla nich poświęcić. James zdaje się rozumieć dobrze z roślinnymi i trującymi Pokémonami, które to często zostają jego partnerami.

James w Sun i Moon

James w anime

James zostaje wprowadzony w trzecim odcinku serii Sun i Moon. Przybywa do Aloli wraz z Jessie, Meowthem i Wobbuffetem, nic nie wiedząc o tym, że Ash jest już na miejscu. Jak zwykle, zaraz po postawieniu stopy w nowej krainie, Zespół bierze się za próby schwytania Pikachu. Do tego przestępcy zdobywają nowe Pokémony, co jest zresztą ich głównym celem. James łapie swojego pierwszego alolańskiego stworka – Mareanie – w dwunastym odcinku. Tak jak niemal wszyscy partnerzy Trenera, morski Pokémon dołącza do niego z własnej woli. Mareanie okazuje się jednym ze stworków bohatera, które nieświadomie robią mu krzywdę z radości na jego widok, co jest stałym żartem w serialu. Do tego James dostarcza towarzyszom informacji o alolańskich Pokémonach, a także przekazuje im wiedzę dotyczącą Z-Ataków. Zdaje się też znać na urządzeniach i technologiach różnego rodzaju.

Oś czasu

SM003 – James pojawia się po raz pierwszy w anime Sun i Moon. Przybywa z towarzyszami do regionu Alola, aby zdobywać Pokémony dla szefa Giovanniego. Wdaje się w walkę z Ashem, a także zapoznaje z Bewearem, który zabiera Zespół do swojego legowiska.

SM005 – Zespół R używa swojego klasycznego balonu, aby porwać wodne Ride Pokémony, których klasa Asha użyła podczas lekcji łowienia Lany. Akcja kończy się porażką.

SM012 – James łapie swojego pierwszego Pokémona w Aloli – Mareanie. Stworek okazuje się silny – przy jego pomocy Zespół odnosi swoje pierwsze wyraźne zwycięstwo w walce z Ashem, pokonując obu jego towarzyszy.

SM013 – przestępcy z regionu Kanto postanawiają wziąć udział w Wielkim Alolańskim Naleśnikowym Wyścigu. Ich zawodnikiem okazuje się fałszywy Bewear, będący w rzeczywistości maszyną sterowaną przez Meowtha i Wobbuffeta. Nieuczciwa strategia Zespołu zostaje zniweczona przez prawdziwego Beweara.

SM016 – James i towarzysze kończą budowę swojej alolańskiej bazy. Nie mogąc opuścić na stałe legowiska nadopiekuńczego Beweara, postanawiają przemienić je w swoją kwaterę. Prace zostają zakłócone przez Popplio i Rowleta.

SM023 – Zespół R zwraca uwagę na słynną grupę DugLeo. Postanawiają wzbogacić się ich kosztem, co skutkuje podstępnym uprowadzeniem alolańskiego Dugtrio – wokalisty zespołu.

SM025 – James, Jessie i Meowth po raz pierwszy stykają się z Zespołem Czaszki – lokalną alolańską grupą przestępczą. Rozpoczyna się rywalizacja pomiędzy dwiema organizacjami; stawką jest mroczny Z-Kryształ, którego strzeże Totem Pokémon tego typu. W krytycznym momencie James i Jessie wybierają bezpieczeństwo swoich podopiecznych, zostawiając kryształ. Ostatecznie wykazują się też skutecznością – Zespół R zwycięża.

SM028 – trio z Kanto bierze udział w meczu Pokébase na terenie Szkoły Pokémon. Mierzą się z drużyną złożoną z Asha, Kiawe, profesjonalisty ‘Olu‘olu oraz ich Pokémonów. Choć idzie im bardzo dobrze, ostatecznie ponoszą porażkę.

SM033 – Zespół R przybywa na Akalę, szukając Z-Kryształów. Zanim jest w stanie poczynić jakiekolwiek postępy w poszukiwaniach, zostaje zabrany przez Beweara z powrotem na Melemele.

SM038 – James, po brutalnym rozdzieleniu z Jessie, postanawia ją odnaleźć. Chłopak obawia się, że jego koleżanka, będąca powiernikiem ich wszystkich oszczędności, mogła jakimś cudem znaleźć się w pobliżu Galerii Handlowej. Wizja bankructwa mobilizuje Jamesa i wraz z Meowthem i Wobbuffetem zabierają się za poszukiwania. Niestety jest już po sprawie, gdyż Jessie zdążyła zrobić zakupy…

SM039 – bohater bierze udział w inicjatywie sprzedawania jedzenia. Niestety pączki smażone przez Jamesa okazują się niezjadliwe. Później, w trakcie walki z Oranguru, James wystawia Mareanie, której pierwszym odruchem jest otrucie towarzysza. Wnosi swój wkład w starcie, podając reszcie Zespołu informacje o przeciwniku i jego działaniach.

SM040 – James i towarzysze podsłuchują Lanę, Asha i Mallow podczas rozmowy z Ią i Kanoą z Ludu Morza. Dowiadują się, że bohaterowie zamierzają odnaleźć zatopiony skarb. Zespół postanawia uprzedzić ich i zagarnąć bogactwa dla siebie. W tym celu przypływają w nowej machinie – łodzi podwodnej stylizowanej na Bruxisha. Zespół R ponosi klęskę, a statek przepada w zamieszaniu, do którego wywołania sprowokowali Dhelmise’a.

SM041 – przestępcy biorą udział w osławionym wyścigu CharjaKartów. Oczywiście nie w uczciwy sposób – Charjabug zespołu Bewear-X to Meowth w pojeździe przygotowanym na tę okazję, a Mechanik – Mareanie i Wobbuffet w przebraniu. James podejmuje się roli Biegacza, w której spisuje się bez zarzutu – przez długi czas Zespół zajmuje drugie miejsce. Oszustwo wychodzi jednak na jaw, co skutkuje natychmiastową dyskwalifikacją.

SM042 – James, Jessie i Meowth wracają do Kanto. Przybywają w rodzinne strony, aby złożyć raport ze swojej alolańskiej działalności w kwaterze głównej Zespołu. Na miejscu natrafiają jednak na wycieczkę ze Szkoły Pokémon, a także Brocka i Misty. Postanawiają udać się za nimi do Laboratorium Profesora Oaka, żeby ukraść tamtejsze Pokémony. Używają do tego mecha w dawnym stylu, a przedstawienia dokonują za pomocą starego motta. James pojawia się ze swoją różą, dawniej nieodłączną. Porażka kryminalistów jest równie klasyczna co wizerunek, a Bewear zabiera ich na koniec z powrotem do Aloli.

SM045 – Jessie, James i Meowth próbują dorobić sobie sprzedając pączki. Zauważają wtedy nowego Pokemona Asha – Nebby’ego. James wyjaśnia, że to musi być poprzednie stadium ewolucyjne Koffinga, dlatego nazwya go MiniKoffing. Być może to przez sentyment do swojego starego Pokemona. Zespół od razu stwierdza, że musi być on niezwykle cenny i postanawia go złapać. Wymyślają nawet sprytną taktykę, podczas której Jessie odwraca uwagę Asha, a Meowth kradnie Cosmoga. Niestety, nowo odkryta zdolność Teleportacji Pokemona sprawia, że cała trójka ląduje w objęciach Beweara, a Nebby bezpiecznie wraca do Asha.

SM046 – Faba, Szef Działu Badawczego Fundacji Aether, zatrudnia całą trójkę. Podczas wizyty Asha i spółki w Raju Aether, są oni zmuszeni do ich obsługiwania, po czym próbują zwabić Nebby’ego do siebie za pomocą cuchnących śmieci, wciąż uważając go za MiniKoffinga. W końcu lądują w Laboratoriach Aether, gdzie zakradają się przypadkiem do biura Faby, odnajdując informację o projekcie “Type:Null”. Nakrywający ich na gorącym uczynku Faba, nie przejmuje się zbytnio ich obecnością, gdyż dostrzega rolę jaką mogą odegrać w jego misternym planie.

SM049 – Zespół R wciąż pracuje dla Faby. Gdy ten rozkazuje im złapać Lillie, by mógł wymazać jej wspomnienia, następuję nieoczekiwany zwrot akcji. Jessie, James i Meowth otwarcie buntują się przeciwko swojemu pracodawcy, co świadczy o tym, że nawet oni mają swoje ideały. Cała trójka rzuca w końcu tą robotę.

SM050 – Podczas sprzedawania pączków pod Szkołą Pokemon, Zespół R nakrywa Fabę, który próbuje porwać Nebby’ego. Przeprowadzają skuteczną dywersje za pomocą Wobbuffeta i sami kradną Pokemona, który przenosi ich do bazy, wprost w objęcia Beweara.

SM052 – Zespół R dociera na Ołtarz Słońca, na którym zebrała się cała czwórka Boskich Strażników Aloli. Na widok Cosmoema stwierdzają, że MiniKoffing ewoluował w PrawieKoffinga i ponownie próbują zagarnąć i jego i Tapu. W planie przeszkadza im Bewear. W końcu przestępcy przekonują się, kim naprawdę był “MiniKoffing”.

SMo58 – W Galerii Handlowej Mareanie podoba się wisiorek z rogiem Corsoli, jednak James ze smutkiem oznajmia ze nie jest w stanie jej takiego kupić. Podczas powrotu z zakupów, James spostrzega żeńską formę Frillish, którą chce złapać, ale zazdrosna Mareanie odstrasza Pokemona i złości swojego Trenera. Za namową Jessie i Meowtha, James przeprasza Pokemona. Zaraz po tym, Mareanie spotyka swoją starą miłość, którą Meowth nazywa “Senpai’em. Mareanie jednak daje mu kosza i wraca do Jamesa, a zazdrosny Senpai ewoluuje w Toxapexa. Potem w kryjówce Zespołu, Mareanie podsłuchuje rozmowę Jamesa z Jessie i Meowthem po czym ucieka, by być znalezioną przez Asha, który zapewnia jej opiekę. Rankiem James odnajduje Mareanie i ochronia ją przed Tentacruelem. Następnie próbuje namówić ją do odejścia z Toxapeksem. Ten jednak dostrzega prawdziwe uczucia Mareanie i wyzywa Jamesa do walki. James przezwycięża truciznę Pokemona, co mu imponuje i kończy walkę.

SM059 – Zespół R podsłuchuję opowieść Lany i Mallow, po czym zaczynają śledzić Asha i dziewczyny,  chcąc złapać ” Leśnego Dziadka”, czyli Drampę. Przygotowują z tej okazji specjalny plan by nabrać Pokemona. Drampa nie daje się jednak zwieść i pozbywa się Zespołu R.

SM061 – Zespół R szukając jagód spostrzega Beweara walczącego z Buzzwolem, którego Jessie i James chcą pochwycić. Innego zdania jest Meowth. Zatroskany Bewear przechwytuję Zespół R i odciąga ich od niebezpieczeństwa.

SM062 – Jessie i James spotykają Alolańskiego Meowtha. Dzięki jego kompatybilności z Darkinium Z oraz ogólną zaradność, Zespół uznaję go za lepszego od ich Meowtha. Zazdrosny Meowth próbuję pozbyć się rywala na różne sposoby, ale Alolański Meowth okazuję się podstępny i dwulicowy, by następnie opuszcić Jessie oraz Jamesa na rzecz Giovanniego.

SM063 – Zespół R sprzedaje pączki przed Battle Royal Dome, jednak z powodu braku klientów zgłaszają się do pracy jako speakerzy w walce Asha z Royal Mask. Po otrzymaniu zapłaty odchodzą.

SM066 – James i Meowth podają się za trenerów Jessie i oglądają oraz kibicują jej z trybun. Po jej przegranej zostają porwani przez Beweara.

SMo67 – Zespół R jak zwykle zajmuje się sprzedawaniem pączków, Mimikyu jednak dostrzega Pikachu, Popiołem oraz Rowleta. Zespół R postanawiają ich złapać jednak w drogę wchodzi im Ash, gdy Pikachu wysyła w ich stronę Thunderbolt z opresji ratuje ich Bewear

Mareanie

Mareanie to pierwszy alolański Pokémon Jamesa. Jak i większość jego partnerów, postanowiła dołączyć do niego z własnej woli. Mareanie ma zwyczaj rzucania się na swojego Trenera i zatruwania go, co sprawia, że sam zaczyna wyglądać jak Mareanie, co z kolei budzi romantyczne uczucia u stworka. Jest to wierny Pokémon; stale przebywa z Zespołem i bierze udział w ich akcjach i inicjatywach. Posiada dwa typy: trujący i wodny.

Znane ataki: Spike Cannon, Sludge Bomb


Źródła grafik:

James: https://www.alola.pl/odc12/

Mareanie: https://bulbapedia.bulbagarden.net/wiki/James%27s_Mareanie

By |2018-04-16T23:29:45+00:00Czerwiec 12th, 2017|Biografie|0 Comments

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o