UWAGA!! Wszystkie biografie zawierają bardzo szczegółowe spojlery! Nie czytaj, jeśli nie jesteś na bieżąco z odcinkami!Kukui & Burnet:

Znalezione obrazy dla zapytania kukui burnet

Profesor Kukui (z jap. ククイ博士 Kukui-hakase, dosłownie Doktor Kukui) wraz z premierą Sun & Moon dołączył do pokemonowego grona Profesorów. Już sam rzut oka na zdjęcie powyżej sugeruje, że będzie się on różnić od Oaka, Bircha czy Sycamore’a. W końcu, który szanujący się Profesor paradowałby po ulicach z gołą klatą?! Niechże sobie znajdzie koszulę! Jeśli zwrócicie uwagę na jego czapkę, widnieje tam logo przypominające tęczę… Czyżby Profesor miał coś do ukrycia?

Profesor Burnet (z jap. バーネット博士 Burnet-hakase, dosłownie Doktor Burnet) jest drugim Profesorem wprowadzonym w serii Sun & Moon, choć jej debiut w pokemonowym uniwersum miał miejsce cztery lata przed premierą najnowszej serii anime. Jej specjalnością są badania nad Pokemonami, oraz innymi wymiarami, w których mogłyby żyć.


Kukui w anime:

Skupmy się może bardziej na działalności Profesora. W X/Y pojawiły się Mega Ewolucje (z jap. メガシンカ Mega Szynka, tfu, Mega Shinka) toteż tamtejszy Profesor Sycamore specjalizował się właśnie w tej dziedzinie. W Sun & Moon pojawiają się Z-Ataki, więc można się łatwo domyśleć, że nimi właśnie zajmować będzie się Kukui. Poza tym, jest on też nauczycielem w Szkole Pokemon, gdzie próbuje wtłuc w głowy młodzików trochę wiedzy. Poznajemy go jako człowieka optymistycznie nastawionego do życia i Pokemonów, wygląda na to, że lubi to, co robi, chętnie organizuje zajęcia w plenerze. Bardzo często możemy podziwiać jego rozległą wiedzę na temat ruchów i ataków Pokemonów. Kukui pomaga też stawiać pierwsze kroki Ashowi w regionie Alola.

Burnet w anime:

Profesor Burnet w anime ma ścisłe powiązania z Fundacją Aether, a Lusamine wydaje się być jej dobrą przyjaciółką. Kobieta współpracuje z nimi przy badaniach Ultra Tunelów, które rzekomo prowadzić mogą do Ultra Świata, zamieszkiwanego przez Ultra Bestie. Wzbogaca ekwipunek fundacji o cenne urządzenia, które pozwalają miedzy innymi na otwarcie Ultra Tunelu. W odróżnieniu do gier, Burnet w anime jest panną.


Oś czasu:

SM01 – Pierwszy raz spotykamy Profesora Kukui, który okazuje się być nauczycielem w szkole, do której zawędrował Ash. To on zachęca go do bliższego zapoznania się ze szkołą. Możliwe, że po walce Asha i Pikachu z Zespołem Czaszki dostrzegł w nim coś niezwykłego. Po tym, jak Ash zdecydował się zostać na Wyspach Alola, zaoferował mu pokój w swoim domu.

SM02 – Kukui daje Ashowi pusty jeszcze PokeDex.

SM03 – Kukui “instaluje” Rotoma w PokeDeksie Asha, po czym udziela szczegółowych wskazówek na jego temat.

SM05 – Kukui z pomocą Lany organizuje zajęcia w plenerze na temat łapania wodnych Pokemonów.

SM08 – Profesor zadaje pracę domową: opieka nad Jajkiem.

SM09 – Profesor poznaje Asha z Kahuną Wyspy Melemele, Halą.

SM10 – Kukui pełni rolę sędziego podczas pierwszej Wielkiej Próby Asha, udzielając szczegółowych informacji na temat ataków Pokemonów.

SM11 – Pomaga Ashowi trenować Z-Ataki. Sugeruje użycie normalnego Z-Ataku, Breakneck Blitz, przez Rowleta. Jest to pierwszy  Z-Atak wykonany przez tego Pokemona.

SM12 – Profesor organizuje kolejną lekcję w plenerze. Tematem jest obserwacja dzikich Pokemonów. Zajęcia zostają zakłócone przez Mareanie.

SM15 – Ash i Kukui odkrywają nocne walki Rockruffa, który okazuje się nie należeć do Profesora. Ash pomaga Pokemonowi opanować nowy atak. Kukui zauważa, że wytworzyła się między nimi więź i pozwala Ashowi złapać Rockruffa.

SM23 – Kukui okazuje się być fanem grupy DugLeo. DJ Leo jest dawnym przyjacielem Profesora, prawdopodobnie też chciał zostać naukowcem. Zrządzeniem losu jednak spotkał Dugtrio i został Didżejem, co uniemożliwiło mu utrzymywanie kontaktów z Kukuim.

SM24 – Profesor zleca Ashowi publiczne wystąpienie podczas Drzwi Otwartych w Szkole Pokemon. Pierwszy raz też poznaje mamę Asha – Delię, która dziękuje mu za opiekę nad synem. Kukui twierdzi, że to żaden problem i cieszy się z obecności Asha w swoim domu.

SM25 – Kukui wyjaśnia swoim uczniom na czym polegają Z-Ataki. Pokazuje im również “sztuczne” Z-Kryształy i uczy ich odpowiednich Z-póz.

SM30 – Profesor wpada na pomysł by jego uczniowie zamienili się na jakiś czas Pokemonami. Jak się później okazuję, pomaga to im rozwinąć się i zrozumieć nawzajem. Eksperyment największy wpływ na ma Lillie, która przestaje obawiać się Pikachu.

SM31 – Okazuje się, że Kukui jest świetnym sternikiem. Bez większego trudu manewruje łodzią, dostarczając swoją klasę na wyspę Akala.

SM34 – Profesor pragnie, aby oprócz Pokemonów, jego podopieczni poznawali również tradycje regionu Alola. W związku z tym zabiera ich na Festiwal Ognia Wela, odbywający się corocznie u stóp wulkanu.

SM36 – Po raz kolejny, Kukui zostaje sędzią w Wielkiej Próbie, podczas której Ash mierzy się z Olivią. Podczas walki widać, że Profesor w głębi serca kibicuje Ashowi. Nie mniej jednak nie podpowiada mu, ani nie krytykuje go. Jest ciekaw jak chłopak poradzi sobie podczas starcia. Po bitwie, potwierdza słowa Olivii, zwiastujące niechybną ewolucję Rockruffa.

SM37 – W tym odcinku Profesor Kukui jawi nam się jako odpowiedzialny opiekun. Gdy zauważa zniknięcie Asha, natychmiast zaczyna go szukać. Gdy chłopak w końcu się odnajduję, ten udziela mu surowej reprymendy. Widać wziął sobie do serca obietnicę, którą złożył Delii Ketchum. Następnie Kukui towarzyszy Ashowi podczas poszukiwań Rockruffa, jego byłego współlokatora. Po ewolucji Pokemona w nową formę, Profesor nadaje jej stosowną nazwę.

SM38 – Kukui zauważa problem Lycanroka, swojego dawnego podopiecznego, który ma trudności z użyciem kamiennego Z-Ataku. Profesor stawia diagnozę, według której Pokemon nie nauczył się jeszcze kontrolować swojej siły po ewolucji. Twierdzi, że za bardzo się stara i całą swoją energię wypala jeszcze przed użyciem Continental Crush. Sugeruje Ashowi podobny trening, który przeprowadził, gdy chciał nauczyć Rockruffa ataku Rock Throw. “Terapia” okazuje się skuteczna.

SM42 – Profesor daje nam się poznać z bardzo odpowiedzialnej strony. Jak na prawdziwego nauczyciela przystało, on i Samson Oak, organizują wycieczkę do Kanto dla swoich uczniów. Ponadto Kukui doskonale wie o czym marzą jego uczniowie, dlatego stara się o udział specjalnych gości w tym całym przedsięwzięciu. Okazują się nimi Brock i Misty. Profesor korzysta z okazji, chcąc pokazać swoim uczniom rzeczy, których nie znajdą na Aloli, min. Sale. Mało tego, Kukui przygotowuje też specjalną niespodziankę, aranżując walkę Asha i Kiawe, odpowiednio z Misty i Brockiem.

SM43 – Podczas pobytu w Kanto, Kukui zabiera swoją klasę do Azurii, gdzie zachęca swoich uczniów do zmierzenia się z Liderami Sal – Brockiem i Misty. Nauczyciel stara się wzbudzić zainteresowanie walkami Pokemon w swoich podopiecznych, co w znacznej mierze się udaje. Podczas pożegnania na lotnisku, Kukui zdradza swoje marzenie – chce stworzyć na Aloli profesjonalną Ligę Pokemon. Spotyka się to z aprobatą ze strony Profesora Oaka i Dyrektora Oaka. Ten ostatni proponuje mu nawet wspólne wymyślenie Odznak.

SM44 – Ash znajduje dziwnego Pokemona, na którego temat Profesor Kukui nie ma żadnych informacji. Stworek rzekomo został powierzony Ashowi we śnie, przez Solgaleo i Lunalę, co jeszcze bardziej zastanawia badacza. Profesor Burnet po raz pierwszy pojawia się w anime, jako zdobywczyni Nagrody Alolańskiej Damy. Jakiś czas później w domu Profesora Kukui pojawiają się pracownicy Fundacji Aether oraz Profesor Burnet, którą mężczyzna skądś zna.

SM45 – Profesor Kukui po raz kolejny popisuje się kreatywnością, przeprowadzając zajęcia rzeźbienia z gliny dla swoich uczniów. Twierdzi, że dzięki temu, jego podopieczni będą mogli spojrzeć na swoich Partnerów z innej strony. Lekcja zostaje zakłócona przez świeżo odkrytą zdolność Nebby’iego.

SM46 – Ash i spółka spotykają Burnet w Raju Aether, gdzie kobieta pomaga opiekować się Pokemonami Fundacji, między innymi Ditto.

SM48 – Kukui organizuje Imprezę Piżamową dla Asha i jego kolegów z klasy. Do zabawy przyłącza się również Profesor Burnet. Mężczyzna okazuje się być odpowiedzialnym gospodarzem, który początkowo nie pozwala swojej koleżance na zajęcie się gotowaniem. Gdy przygotowane posiłki zostają pożarte przez Munchlaxa, Kukui i Burnet udają się na zakupy. W drodze powrotnej okazuje się, że tych dwoje znają się jeszcze z czasów dzieciństwa, a wspólna impreza ich do siebie zbliża. Burnet odbywa ważną rozmowę z Lillie, próbując jej przekazać prawdziwy obraz jej matki – Lusamine. Po tej rozmowie, dziewczyna zaczyna wierzyć w swoją matkę.

SM50 – Profesor uznaje, że wspólne skakanie przez skakankę w wykonaniu Trenera i Pokemona, pozwoli im się lepiej skoordynować. Organizuję zatem specjalną lekcję dla swoich uczniów. Faba porywa Nebby’ego i korzysta z maszyny Profesor Burnet, by otworzyć Ultra Tunel, co kończy się sukcesem i porwaniem Lusamine przez UB01: Symbiont.

SM51 – Gdy Lillie ucieka z domu w poszukiwaniu sposobu na otworzenie Ultra Tunelu, Profesor Kukui sugeruje Ashowi i reszcie, zasięgnięcie rady Kahuny Hali. Nauczyciel następnie udaje się ze swoimi podopiecznymi aż na Wyspę Poni, gdzie mieści się Ołtarz Słońca.

SM52 – Kukui dostaje wiadomość od Profesor Burnet, która w drodze na Ołtarz Słońca, została zaatakowana przez Hakamo-o i Jangmo-o. Bez chwili wahania, rusza jej z pomocą. Po pięćdziesięciu dwóch odcinkach, Profesor ujawnia swojego partnera, którym jest Braviary. Gdy para wraca na Ołtarz, obserwuje jak Ash i spółka przekraczają Ultra Tunel na grzbiecie Solgaleo.

SM55 – Po powrocie jego podopiecznych z Ultra Świata i rozwiązaniu problemu z Lusamine, Profesor Kukui oświadcza się Profesor Burnet. Kobieta przyjmuję jego propozycję i od tej chwili stają się małżeństwem. Gdy oznajmiają Ashowi, że nie planują ceremonii ślubnej, chłopak i jego przyjaciele biorą sprawy w swoje ręce, organizując wesele-niespodziankę, które prowadzi Samson Oak. Po raz pierwszy w anime Sun & Moon, Kukui przywdziewa koszulę.

SM61 – Profesor Burnet, wraz z Lusamine i Wicke, stanowią wsparcie techniczne Ultra Strażników, którzy wyruszają na swoją pierwszą misją w celu pochwycenia Buzzwole’a. Gdy im się to udaje, Burnet za pomocą skomplikowanej maszynerii, otwiera Ultra Tunel i odsyła Bestie do jej świata.

SM63 – W Battle Royal Dome organizowane jest wydarzenie, w którym publiczność może zmierzyć się z miejscowymi legendarmi, Royal Maskiem oraz jego Incineroarem. Litten Asha wpatrzony w swojego starszego pobratymca, wpada na ring domagając się walki. On, Marowak Kiawe oraz Charjabug Sophoclesa zostają pokonani przez Incineroara. Jakiś czas później, Royal Mask “przypadkiem” trafia na trenującego Asha i Littena i oferuje im rewanż. Mimo ewolucji w Torracata, z walki zwycięsko wychodzi Incineroar Royal Maska. W tym odcinku dowiadujemy się również, że Profesor Kukui posiada Z-Pierścień z Incinium Z.

SM65 – Profesor Kukui spotyka Ilimę, który wrócił na Melemele z Kalos. Wypytuje się go o tamtejszą Ligę Pokemon i zdradza swoje plany utworzenia jej alolańskiej wersji. Profesor proponuje chłopakowi wzięcie udziału w tym wydarzeniu.

SM67 – Profesor, podczas prezentacji Sophoclesa wyjawia, iż urzędujący w Obserwatorium Hokulani naukowiec o imieniu Molayne, jest jego najlepszym przyjacielem. Kukui obiecuje swojej klasie wycieczkę do wspomnianego miejsca, która ma się odbyć w niedalekiej przyszłości.

SM71 – Kukui, zachęcony obecnością Dewpidera, organizuje kolejną lekcje w plenerze, podczas której on i jego uczniowie obserwują Dewpidera, poszukującego swojego nowego lokum.

SM74 – Profesor po raz kolejny przybliża swoim uczniom perspektywę utworzenia Ligi Pokemon. Działania zmierzające w tym kierunku zdają się już trwać. Tym pomysłem najbardziej cieszą się Ash i Kiawe, którzy zobowiązują się wziąć udział w rozgrywkach. Kukui prosi o pomoc swoją klasę, choć jej szczegóły nie są znane. Być może związane jest to z nieobecnością towarzyszy Asha na Ula’ula.

SM79 – Kukui postanawia zaznajomić swoich uczniów z Pokemonem o nazwie Minior. Mogłoby się wydawać, że nie ma w tym nic nadzwyczajnego, lecz w rzeczywistości Profesor przybliża Ashowi i jego kolegom cykl życia i śmierci, pozwalając by spędzili dzień z jednym z nich. Jak się potem okazuję, Miniory giną krótko po spadnięciu na ziemię, co wprawia uczniów w osłupienie i załamanie. Warto docenić tutaj kunszt nauczyciela, który nie szczędzi swoim podopiecznym różnorakich doświadczeń, jakkolwiek smutne by one nie były, chcąc jak najlepiej przygotować ich do dorosłego życia.

SM81 – Masked Royal, podczas jednej ze swoich walk w Battle Royal Dome, przyjmuje wyzwanie od przedstawiciela grupy o nazwie Mściciele, która cieszy się na Aloli złą sławą. Nazajutrz zamaskowany mężczyzna i jego Incineroar podejmują nierówną walkę z przeciwnikiem, który podstępem próbuje ją wygrać. Obserwujący całe zajście Torracat Asha, ponownie wdziera się na ring, pomagając swojemu starszemu koledze. Okazuje się, że osobą finansującą działania Mścicieli jest Bourgain, przedsiębiorca spod ciemnej gwiazdy, który już wcześniej próbował zagarnąć ranczo Kiawe. Ash sprzymierza się z Masked Royalem, a połączone siły Torracata i Incineroara pokonują Electivire’a, Magmortara, inne Pokemony Mścicieli, a na końcu Pangoro Bourgaina, tryumfując w tym niesprawiedliwym starciu. O dziwo, Profesor Kukui, który również wybrał się do Battle Royal Dome, przepadł na cały czas trwania walki, gdyż poczuł gwałtowną potrzebę zrobienia zakupów…

SM84 – Burnet, Kukui oraz Ash spotykają Minę, utalentowaną malarkę, która za pomocą Ribombee potrafi odczytywać ludzkie uczucia i emocje. Dziewczyna maluje obraz, przedstawiający dwójkę Profesorów, Asha, Pikachu, Rotoma i Poipole’a, nadając mu nazwę “Kształt Rodziny”. Nie można się oprzeć wrażeniu, że dzięki temu wymienione postacie zacieśniają jeszcze bardziej łączące ich więzi, w końcu Burnet i Kukui zostają przedstawieni jako mama i tata Asha…


Pokemony:

Kukui:

Rockruff/Lycanroc – Forma Zmierzchu (“oddany” Ashowi):

Rockruff jest dzikim Pokemonem, którego Kukui wziął pod swoją opiekę. Gdy spotkał go za pierwszym razem, był wygłodzony i zdezorientowany przez atak Tether Dance. Profesor zaopiekował się nim, zaczął dokarmiać, i tak Rockruff został już pod jego dachem. Zdają się świetnie dogadywać.

W SM15 Rockruff zaczyna potajemnie trenować z innymi Pokemonami, by stać się silniejszym. Imponują mu jego rozwinięte formy – Lycanroc. Z pomocą Asha uczy się ataku Rock Throw i pokonuje swojego oponenta. Koniec końców, Kukui sugeruje Ashowi złapanie Rockruffa, gdyż, jak twierdzi –  sam Pokemon nie mógł wymarzyć sobie lepszego partnera.

W SM 37 Rockruff ewoluował w Lycanroka w Formie Zmierzchu

Znane ataki: Tackle, Bite, Rock Throw, Accelerock

 Braviary:

Profesor Kukui użył Braviary by uratować Profesor Burnet przed stadem Hakamo-o, niedaleko Ołtarza Słońca.

Pokemon pojawił się ponownie jako “drużba” Profesora, podczas jego ślubu.

Znane ataki: Brave Bird

Incineroar:

Pokemon używany przez alter-ego Profesora Kukui, czyli Royal Maska. Jest gwiazdą walk Battle Royal w Battle Royal Dome. Potrafi wykonać indywidualny Z-Atak, Malicious Moonsault.

Znane ataki: Darkest Lariat, Throat Chop, Cross Chop, Bulk Up.

Burnet:

Munchlax:

Munchlax jest jedynym znanym Pokemonem Burnet. Nie bardzo pali się do walki, za to uwielbia jeść, co dało się zauważyć podczas imprezy piżamowej w domu Profesora Kukui.

Znane ataki: brak