Uwaga! Wszystkie biografie zawierają bardzo szczegółowe spojlery! Nie czytaj, jeśli nie jesteś na bieżąco z odcinkami!


Lillie (Jap.: リーリエ Lilie) jest uczennicą Szkoły Pokémon na Wyspie Melemele i jedną z koleżanek Asha. Pilnie się uczy i posiada ogromną wiedzę na temat gatunków Pokémonów w regionie Alola. Jej mama to Lusamine, a starszy brat Gladion. Mieszka w rezydencji w Mieście Hau’oli. Boi się dotykać Pokémonów, lecz gdy poznaje prawdę o Silvally’m, czuje jeszcze większą chęć do przyjaźni z Pokémonami.

Lillie w anime

Lillie jest pierwszą osobą, jaką spotyka Ash po dotarciu do Szkoły Pokémon. Kocha badać Pokémony, jak również bawić się z nimi. Warto również dodać, że Lillie zbudowała specjalny plac zabaw dla Pokémonów na dziedzińcu. Dziewczyna panicznie bała się dotykać Pokémonów, ponieważ w jej pamięci przebrzmiewał fragment ”ataku” przez Silvally’ego, który tak naprawdę chciał ją uchronić przed UB01: Symbiot. Ma starszego brata Gladiona, który podróżuje samotnie trenując swoje Pokémony. Jej matka to Lusamine, która posiada ogromną zmodernizowaną ”wyspę”, zwaną Rajem Aether.

Oś czasu

SM01: Ash spotyka Lillie, która zajmuje się stworkami swoich przyjaciół, podczas, gdy oni ścigają się na Taurosach.

SM08: dzięki pomysłowi Mallow, to Lillie będzie zajmować się jajkiem. W tym odcinku widać również, jak mieszka Lillie, oraz poznajemy trochę jej historii.

SM14: z jajka wykluwa się Vulpix, którego Lillie łapie do Poké Balla. Tak właściwie, to sam się łapie, ale to nieistotne. Pod koniec odcinka częściowo przełamała swój strach przed Pokémonami, ciągle jednak boi się dotykać Pokémonów innych niż Shiron.

SM22: Lillie kieruje akcją ratunkową, chcąc wydostać Asha z wnętrza Palossanda. Kluczową rolę odgrywa w tym Shiron.

SM26: dowiadujemy się, że pierwszą osobą, która zagadała do Lillie, po przyjęciu jej do Szkoły, był Sophocles.

SM27: poznajemy brata Lillie – Gladiona. Dziewczyna namawia go by wrócił do domu, ten jednak odmawia i unika jej.

SM28: Lillie pierwszy raz w życiu gra w Pokébase. Występuje na pozycji Zapolowej.

SM29: dziewczyna jest na swoim pierwszym biwaku w lesie. Ze względu na brak doświadczenia w tej kwestii, szuka porad w książkach. Zabiera ze sobą mnóstwo jedzenia i zbędnych rzeczy. Dowiadujemy się też, że używa ona Max Repeli, by odstraszyć dzikie Pokémony.

SM32: Kahuna Wyspy Akala, Olivia urządziła dla uczniów konkurs, polegający na znalezieniu jak najcenniejszej rzeczy przy pomocy węchu Stoutlanda. Lęk przed Pokémonami stanowił olbrzymią przeszkodę dla Lillie. Przez cały dzień nie ruszyła się ona z “bazy” ani na krok. Jednak koniec końców, udało jej się oswoić z Pokémonem i swobodnie go dosiąść. Stoutland stał się zatem trzecim Pokémonem, poza Shironem i Pikachu, którego dziewczyna się nie obawia.

SM33: Lillie wraz z Sophoclesem i Mallow idą na farmę Kiawe. Na ranczu dziewczyna sprawdza, czy Pokémonom lepiej będzie smakować karma z odrobiną Mleka MooMoo.

SM36: Lillie ogląda Wielką Próbę Asha, która jest Podwójną Walką wedle życzenia Olivii. Dziewczyna dowiaduje się, że w takiej bitwie można używać dwóch ataków naraz. Prawdopodobnie pierwszy raz widzi ją na oczy.

SM42: Dziewczyna, wraz z resztą klasy, odwiedza Kanto w ramach specjalnej lekcji z okazji dwudziestolecia Szkoły Pokemon. Lillie natrafia na pierwszy problem już po dotarciu na kantyjskie lotnisko. Okazuje się, że Shiron źle zniosła przelot samolotem, a jej stan martwi Trenerkę. Z pomocą Lillie przychodzi Brock, który aktualnie jest na doktorskich praktykach. Chłopak uspokaja dziewczynę, zapewniając ją, że jej Pokemonowi nic nie będzie. Po dotarciu do Laboratorium Profesora Oaka, największe wrażenie na Lillie i Shiron robi kantyjski Ninetales.

SM43: Lillie dobiera się w parę z Sophoclesem i razem stawiają czoła Brockowi – byłemu Liderowi Sali z Marmorii. Gdy okazuje się, że elektryczne ataku Togedemaru nie działają na kantyjskiego Geodude’a, dziewczyna przejmuje inicjatywę. Powder Snow Vulpiksa zostaje jednak sparowany przez ruch Gyro Ball Geodude. “Walka” kończy się, gdyż okazuje się, że ani Lillie, ani Sophocles nie są w stanie zadać obrażeń Geodude’owi. Przed powrotem na Alolę, Lillie dostaje replikę Odznaki Kaskady od Misty.

SM44: Ash, podczas drogi do Szkoły, znajduje tajemniczego Pokemona. Lillie nadaje mu imię “Nebby”. W domu Profesora Kukui pojawiają się niespodziewani goście. Lusamine, matka dziewczyny, Wicke, jej asystentka oraz Profesor Burnet. W trakcie przywitania dochodzi do rodzinnej sprzeczki między Lillie, a Lusamine. Kobieta traktuję dziewczynę jak małe dziecko, co bardzo jej się nie podoba.

SM45: Lillie i przyjaciele odkrywają zdolność Teleportacji Nebby’ego. Gdy Pokemon zaczyna panikować i niemiłosiernie głośno płacze, to Lillie udaje się go uspokoić.

SM46: Lusamine zaprasza córkę z przyjaciółmi do jej miejsca pracy – Raju Aether. Dziewczyna jest zażenowana postawą kobiety i ma jej za złe, że nie poświęca gościom wystarczająco dużo uwagi. Domaga się, by matka oprowadziła ich po kompleksie. Gdy ta pogrąża się w kolejnych rozmowach telefonicznych, Lillie bierze sprawy we własne ręce. Potem udaje jej się rozpoznać przekształconego Ditto, który zbiegł ze swojej strefy. Gdy dziewczyna słyszy, z jak wieloma problemami zmaga się Lusamine i jej pracownicy, powoli zaczyna podziwiać swoją matkę.

SM47: Poznajemy tu powód przez który Lillie boi się Pokemonów. Ma to związek z Ultra Bestią Nihilego i tajemniczym Pokemonem jej brata – Gladiona.

SM48: Lillie, wraz z przyjaciółmi, spędzają noc w domu Profesora Kukui. Dziewczynie imponuje Profesor Burnet, która swoim zachowaniem przypomina jej czasy spędzone z matką. Gdy wszyscy opowiadają o swoich rodzicach, Lillie czuje się samotnie. Udaje się na plażę, gdzie próbuje ułożyć sobie wszystko w głowie. Z pomocą przychodzi jej Burnet, która rzuca trochę pozytywnego światła na Lusamine, twierdząc, że kobieta bardzo kocha swoje dzieci i za wszelką cenę chciałaby z nimi być. Następnego dnia w drodze do domu, Nebby teleportuje Lillie do jej brata Gladiona. Dziewczyna staje oko w oko z Type:Null’em, który przypomina jej traumatyczne przeżycia. Pod wpływem szoku, Lillie znów zaczyna bać się Pokemonów, przeraża ją nawet jej Shiron.

SM49: Dziewczyna wciąż nie może dotknąć swojej Shiron, mimo podejmowanych starań. Podczas rozmowy z Ashem zwierza mu się, że nie pamięta części swojej przyszłości i postanawia, że za wszelką cenę odzyska wspomnienia. Z pomocą przychodzi Nebby, który teleportuje ją w różne miejsca. Lillie przypomina sobie chwilę spędzone z Gladionem i Lusamine. W końcu jednak ląduje w Laboratoriach Aether, gdzie zostaje napadnięta przez Fabę. Mężczyzna nie chcę, by jego porażki wyszły na jaw, dlatego postanawia wymazać wspomnienia dziewczyny, które przecież przed chwilą odzyskała. Z odsieczą przybywa Gladion i jego Type: Null, który nieoczekiwanie zrywa swoją maskę ograniczającą moc, a następnie rzuca się na Alakazama, trzymającego Lillie. Dziewczyna od razu wszystko sobie przypomina. W końcu dostrzega, że Silvally, który wywołał u niech strach przed Pokemonami, nie był jej wrogiem, a przyjacielem. To on uratował ją w przeszłości, gdy Ultra Bestia – Nihilego, chciała ją porwać do Ultra Tunelu. Dziewczyna przytula się do wybawcy i całkowicie pokonuje swój strach przed dotykaniem Pokémonów.

SM50: Lillie i jej przyjaciele mają zajęcia ze skakania na skakance wraz z ich partnerami. Całą zabawę zatrzymuje fakt zniknięcia Nebby’ego. Dziewczyna wraz z bratem i Ashem lecą do Raju Aether, podejrzewając Fabę o całe zamieszanie.W windzie dołącza do nich Lusamine. Gdy docierają do Laboratorium, Lillie wpada w szok, zorientowawszy się, że naukowiec zamierza ponownie otworzyć Ultra Tunel. Wylatuje z niego UB 01: Symbiot, który cztery lata temu chciał ją porwać. Po nic nie dającej walce z intruzem Ultra Bestia porywa matkę Lillie bezpowrotnie…

SM51: Po incydencie z Ultra Bestią wszyscy zgromadzeni w laboratorium wpadają w szok. Lillie jest tak przerażona że nie może się nawet ruszyć. Po chwili uspokaja się i przyrzeka sobie, że za wszelką cenę ocali matkę. Pod wieczór ucieka z domu, lecz przeszkadza jej w tym Gladion. Gdy brat uprzedza ją o swojej wyprawie, dziewczyna zabrania mu iść bez niej. Po krótkim czasie chłopak zgadza się i razem uciekają na Silvally’m. Docierają na drogę, która prowadzi do Ołtarza Słońca. Lillie próbuje pomóc w jakiś sposób swoją wiedzą, co jednak stwarza dla nich dodatkowe ryzyko. Następnie wchodzą do jaskini, pełnej Jangmo-o oraz Hakamo-o, którym towarzyszy Totem Pokemon Ołtarza Słońca Kommo-o . Rodzeństwo pokonuje ich dzięki Silvally’emu z typem baśniowym wraz z alolańskim Vulpiksem. Po chwili sufit zaczyna się zawalać. Prawie runąłby na nich głaz, gdyby nie Ash z Pikachu (i jego ElectroBall’em). Przybiega on ze swoimi przyjaciółmi i Profesorem Kukui. Po przemowie Asha, Lillie przekonuje Gladiona by im zaufał , ten przyjmuje otrzymaną pomoc. Gdy docierają do Ołtarza Słońca nagle pojawia się Tapu Koko z resztą Boskich Strażników.

SM52: Wszyscy ze zdziwieniem wpatrują się w Boskich Strażników Aloli. Ash po chwili podchodzi do Tapu KoKo i tłumaczy mu całą sytuację. Lillie również prosi o pomoc w odnalezieniu jej matki, do czego dołącza się też Gladion. Strażnicy tworzą wielką kulę zbudowaną z Electric, Psychic , Misty i Grassy Terrain, w którym odtwarzają historię narodzenia Nebby’ego. Po tym Tapu Lele i Tapu Fini zaczynają taniec wokół tego Pokemona. Gladion wpada w złość, gdy widzi, że strażnicy nic nie robią z tą sprawą. Lillie uspokaja brata. Gdy wreszcie Strażnikom wysp udaje się uaktywnić Ołtarz Słońca, nagle Nebby zaczyna się przepoczwarzać. Wszyscy zakrywają oczy z oślepienia, prócz Gladiona i Lillie. Dziewczyna patrzy ze zdumieniem na jego ewolucje w Solgaleo, co jest wielkim szokiem dla wszystkich. Po skomentowaniu tego przez każdego, Lillie tuli się do Pokemona Słońca i dziękuje mu. Po ulepszeniu Z-Pierścienia Asha, wszyscy wchodzą na grzbiet Solgaleo. Chłopak wykonuje Z-Pozę do indywidualnego Z-Ataku Solgaleo – Searing Sunraze Smash,  po czym ukazuje się Ultra Tunel, do którego wszyscy wskakują.

SM53: Bohaterowie przemierzają Ultra Tunel na Solgaleo. Gdy docierają na miejsce, spostrzegają stado UB01: Symbiont. Potem spotykają Lusamine w środku Nihilego (UB01:Symbiot). Kobieta próbuje ich przegonić. Lillie zawzięcie chcę ją uratować i bez zawahania biegnie w jej stronę pomimo niebezpieczeństwa. Lusamine jednak ucieka, atakując ich “kryształami”. Po drodze chroni się Pokemonami takimi jak : Salazzle, Lilligant, Milotic, Mismagius i Absol. Walcząc z nimi od grupy odłącza tak duża ilość osób, że zostaje tylko Lillie i Ash. Na końcu Lusamine wybiera Clefable, z którą walczy Lillie. Pomaga jej w tym Lycanroc Asha. Po krótkiej walce z Pokemonem dziewczyna podchodzi powoli do niego i przypomina mu przeszłość, w której razem się bawiły. Clefable ocuca się z transu.

SM54: Po udanej walce Lillie jedzie z Gadionem na Silvally’m do Lusamine. Dzięki Magic Guard Clefabe przechodzi przez rzekę trucizny. Gdy jej mama próbuje nadal się bronić, dziewczyna bez wahania biegnie w jej stronę. Po wejściu na wzgórze z kryształów oznajmia Lusamine, że jej nienawidzi. Matka otrząsa się z transu, lecz gdy próbuje wyjść, zatrzymuje ją UB01. Zaczyna ją izolować. Po chwili jednak Ash uaktywnia nowy Z-Atak “1 000 000 Volt Thunderbolt”, który uwalnia Lusamine z UB01. Po całym zdarzeniu wszyscy wracają na Solgaleo na ziemię.

SM55: Lillie od razu po przyjściu do szkoły przeprasza swoich przyjaciół. Po chwili przychodzi Profesor Kukui i zaczyna się lekcja. Na następny dzień dziewczyna dowiaduję się, że Kukui i Burnet biorą ślub. Po dłuższym czasie Mallow wpada na pomysł zorganizowania im ceremonii w prezencie. Na następny dzień odbywa się wydarzenie. Wszyscy bawią się znakomicie. W pewnym momencie podchodzi do nich Lusamine, Faba i Wicke. Proszą oni bohaterów o współpracę jako Ultra Strażnicy na wypadek pojawienia się kolejnych Ultra Bestii. Lillie po dłuższym namyśle zgadza się na pomoc.

SM57Podczas dalszego poszukiwania swojego PokeDexu Rotom, natrafia na willę Lillie. Wciela się on w kosiarkę (Rotom-Mow). Gdy Pokemon chcę prosić ją o pomoc, ta ucieka przestraszona. James chcąc ją ratować używa Revelation Dance, dzięki swojemu Oricorio (Pom-Pom Style).

SM60: Lillie z przyjaciółmi i Halą wybierają się na Mount Lanakila. Zamierzają podczas tej lekcji ewoluować Crabrawlera. Po drodze spotykają Snorunty i nawet rzadko spotykane Alolan Sandshrew. Gdy bohaterowie zamierzają zrobić przerwę, Vulpix Lillie zaczyna biec wzdłuż drzew, a dziewczyna tuż za nim. Spotykają wówczas Sarę, która jest profesjonalnym skoczkiem PokeSled Jump, wraz z jej towarzyszem Alolańskim Ninetalesem.  Po namyśle grupka przyjaciół decyduje się na udział w PokeSled Jump. Trenują oni na skoczni dla początkujących. Niestety Lillie za pierwszym razem nie udaję się skok, lecz Sara wraz z Shiron’em pociesza dziewczynę. Od tej pory przykłada się ona do treningów. Uczy się lądować, a Vulpix opanowuje nowy atak – Aurora Veil. Następnego dnia nadchodzi czas na wyczekiwany turniej. Niestety nie wygrywa ona zawodów, lecz pomimo to bardziej docenia wrażenia jakie doznała z Vulpiksem. Po wszystkim bohaterowie wracają na wyspę Melemele.

SM66: Lillie podczas zajęć z Ilimą uczy się kolejnej gry jaką jest Poke-Ping Pong. Podczas starć między uczniami udaje się jej wygrać z Sophoclesem.

SM68: Tego dnia Lillie i jej klasa ma lekcje w PokeCenter. Z powodu nagłej choroby Siostry Joy uczniowie samodzielnie zajmują się placówką z pomocą Rotom’a. Dziewczyna na początku stresuję się pracą w Centrum Pokemon, ale po dłuższym czasie lubi tą robotę. Praca wydaje się dosyć prosta, lecz w pewnej chwili przychodzi członek Zespołu Czaszki ze swoim Garbodor’em. Okazuje się, że pokemon cierpi na Trujące Zatory. Lillie pomaga wraz z Mallow masować rękę, przez co łatwiej udrażniać żyły. Po wyleczeniu Pokemona okazuję się, że Stiostra Joy ma swoją siostrę bliźniaczkę z Akali. Po tym ciężkim dniu pracy w PokeCenter bohaterowie kończą swoją tymczasową służbę w placówce.

SM69: Po wykopywaniu Celesteeli z ziemi i otrzymaniu informacji o zniszczeniach, które może spowodować wzlotem w niebo, Lillie organizuje bezpieczny start Ultra Bestii, bez ryzyka zniszczenia okolicy. Plan powodzi się, a Pokemon wraca do swojego domu, jakim jest księżyc.

SM78: W tym dniu Lillie wraz z przyjaciółmi udaje się na Festiwal Sztucznych Ogni. Po całym spektaklu dziwnie wyglądające stworzenie kontynuuje pokaz. Podczas jego trwania pojawia się Ultra Tunel, z którego wychodzi Ultra Bestia, a poprzedni nieznajomy ucieka odbijając się od tafli wody. W bazie Ultra Strażników okazuje się, że twórcą dodatkowych fajerwerk była Ultra Bestia nazwana Blacephalon. Dowiadujemy się również, że przy drodze nr 3 zarejestrowano silne odczyty Ultra Aury, dlatego też uczniowie udają się tam. Na miejscu okazuje się, że mają do czynienia z drugą Ultra Bestią. Po tym jak odcięto jej prąd, który pobierała, denerwuję się. Strażnicy poprzez zwabienie chcą ją złapać, lecz na ich drodze pojawia się Blacephalon, którego głowa eksploduje. Po chwili obie Ultra Bestie urządzają konkurs na najlepszy spektakl, przez co Strażnicy nie mogą ich złapać. Po chwili otrzymują informacje, iż drugim intruzem jest Xurkitree. Uczniowie wpadają na pomysł zorganizowania lepszego pokazu, by Bestie skończyły swój pojedynek. Udaje im się to, po czym łapią Ultra Bestie. Nazajutrz Blacephalona i Xurkitree trafiają do Ultra Tuneli, z których przybyły.

SM80: Lillie wraz z przyjaciółmi wracają z obserwatorium i udają się w stronę portu. Nieoczekiwanie znajdują skrót przez jaskini, którym postanawiają iść. W niej zaś podziwiają świetlisty pył.  Niestety poprzez wybuch Turtonatora bohaterowie rozdzielają się. W jednej z grup znajduje się Lillie wraz z Mallow i Sophocles . Podczas próby wyjścia z jaskini, trzej przyjaciele zdążyli napotkać Alolańskiego Raticate, jak również  grupkę Lodowych Sandshrew, które poczęstowali ciastkami. Po chwili okazuje się, że mają one intruza w swoim lodowym królestwie. Był nim Tyranitar, który wywołując Sandstorm niechcący przyciąga Shiron na pole bitwy, za którą biegnie Lillie. Dziewczyna wraz ze swoim Pokemonem zostaje oddzielona od reszty. By pomóc stadu Sandshrew postanawia stoczyć podwójną walkę, którą wygrywa. W podzięce za uratowanie ich królestwa Lillie otrzymuje Icium-Z. Gdy już wychodzą z jaskini dziewczyna dostaje od Sophoclesa Ice Stone, którego jednak Shiron nie przyjmuje. Po wszystkim przyjaciele wracają na Melemele.

SM81: Lillie kibicuje Masked Royalo’wi i Asho’owi na widowni podczas gdy toczą walkę Raindbow Happy Resort. Pomimo nieprzepisowych zagrań ze strony organizacji, Incineroar i Torracat wygrywają to starcie. Po wszystkim Lillie postanawia, że następnym razem ona też wystąpi w Battle Royal.

SM82: Podczas lekcji Lillie uczy się o PokeDance. Przygotowuje ona swój pokaz z małą pomocą Kukuiego. Nazajutrz pokazuję co przygotowała. Niestety Całą zabawę psuje Team Racket, który więzi bohaterów w dwóch potężnych klatkach. Dzięki ewolucji Steenee w Tsareene udaje im się uwolnić. Zespół ulatnia się za sprawą Beweara. Po wszystkim uczniowie kończą zajęcia.

SM83: Tego dnia Faba organizuje lekcje. Przedstawia on zmniejszającą maszynę, która nieszczęśliwym trafem zmniejsza Asha, Lillie i Sophocles’a. Dziewczyna podczas jazdy na Pikachu wylatuje poza budynek szkoły przez zderzenie się z Togedemaru. Bohaterowie błąkają się po Aloli. Po dłuższym czasie napotykają na Alolańskiego Persiana, przed którym uciekają. Lillie zostaje uratowana przez Tsareena’e Mallow, Pikachu i Shiron, adzięki kichnięciu Pikachu, powraca do normalnych wielkości.

SM87Lillie podczas pobytu w szkole dowiaduje się o Festiwalu Manalo. Z tej okazji opowiada swoim przyjaciołom Legendę o Olśniewającym.

SM88: Lillie podczas walki z UB: Black spada z Altarii. Zostaje uratowana przez Lunalę i “przetransportowana” z powrotem na Altarię.

SM89Po całkowitym wyleczeniu Lunali, Lillie wraz z przyjaciółmi (i bratem) leci na Ride Pokemonach przez Ultra Tunel, do świata Ultra Bestii. Podczas podróży drużyna napotyka na stado Poipoli i jego przywódce. Opowiada on przeszłość ich świata. Potem Lillie opowiada po raz kolejny historię Olśniewającego.

SM93: Lillie wraz z przyjaciółmi odgrywa spektakl, który oglądają ich rodzice. Dziewczyna odgrywa w nim główną rolę. Wszystko było zgodne z scenariuszem, gdyby nie “JessiBarabra”, która psuje całe widowisko. Po wtargnięciu nieproszonej aktorki Rotom zmienia scenariusz. Po odegraniu wszystkich nowych scen, wraz z pomocą Zespołu R, uczniowie kończą spektakl.

Pokémony

Alolański Vulpix, Shiron

Jak sama nazwa wskazuje, jest to Pokémon występujący tylko w regionie Alola. Powietrze, które wydycha, ma temperaturę -50℃, zamraża więc wszystko. Shiron wykluł się z jajka w odcinku 14, po czym został złapany przez Lillie. Jest to jeden z dwóch Pokemonów w Sun & Moon, który posiada “imię”. Drugim jest Cosmog Asha – Nebby, który również został nazwany przez Lillie. W angielskiej wersji jego nazwa to Snowy. Jego typem jest lód.

Typ: Lodowy

Znane ataki: Powder Snow, Aurora Veil, Hail

Więcej o tym pokemonie tutaj ->  klik !

Ride Pokemony

Altaria

Altaria jest osobistym Ride Pokemonem Lillie, gdy ta pełni funkcję Ultra Strażnika.

Typ:

Smok/Latający

Znane Ataki:

Fire Blast, Ice Beam