Uwaga! Wszystkie biografie zawierają bardzo szczegółowe spojlery! Nie czytaj, jeśli nie jesteś na bieżąco z odcinkami!


Mallow (z jap. マオ Mao) jest jedną z koleżanek z klasy Asha. Mieszka na Wyspie Melemele, gdzie znajduje się także Kafeteria Aina – restauracja prowadzona przez ojca Trenerki. Mallow idzie w jego ślady, pomagając w dbaniu o rodzinny przybytek. Łączy ją z nim także pasja – uwielbia gotować, a także wyszukiwać składniki do potraw. Mallow lubi szczególnie roślinne Pokémony, o czym świadczy typ jej partnerki. Jest osobą otwartą, żywą i aktywną. Inną wyraźną cechą Mallow jest jej chęć niesienia pomocy – często wspiera towarzyszy na różne sposoby, a także poświęca im swój czas. Jej marzeniem jest uczynienie Kafeterii Aina najlepszą restauracją w całym regionie Alola.

File:Mallow SM.png

Mallow w Sun & Moon

Mallow w anime

Mallow zostaje wprowadzona już w pierwszym odcinku serii Sun i Moon. Naszego bohatera poznaje w dość nietypowej sytuacji – niemal rozjeżdża go Taurosem. Bez większego zastanowienia bierze go za nowego, zbłąkanego ucznia i odprowadza do Dyrektora Oaka. Mallow, podobnie jak Kiawe, jest typem ciężko pracującej nastolatki. Poza szkołą zajmuje się prowadzeniem restauracji, w której gotuje, kelneruje i sprząta. Mallow, mimo młodego wieku, nie boi się wyzwań, jest ambitna. Jednym z jej celów jest stworzenie własnego menu. Ma również brata, który wyruszył w świat. Zawsze może też liczyć na swojego Pokémona – Steenee, która jest także bardzo pomocna w kuchni. W porównaniu z większością kolegów z klasy Asha, Mallow wydaje się być mało doświadczoną Trenerką. Co więcej, lubi organizować testowe posiłki, w których jej przyjaciele pełnią rolę królików doświadczalnych. Nie boi się też eksperymentować w kuchni. Mallow dba o swoje przyjaciółki, zwłaszcza o Lillie. Żywo interesuje się ich życiem, stara się je wspierać każdego dnia i dopinguje je w dążeniu do swoich marzeń.

Oś czasu

SM01 – pierwszy raz spotykamy Mallow, która niemal tratuje Asha, jadąc na Taurosie. To ona opowiada mu o Szkole Pokémon, po czym zaprowadza go do Dyrektora Oaka.

SM02 – Mallow organizuje przyjęcie powitalne dla Asha.

SM08 – dzięki pomysłowi Mallow, Lillie zostaje wybrana na opiekunkę Jajka.

SM13 – Mallow i Bounsweet zostają zdyskwalifikowane z Naleśnikowego Wyścigu mimo przeprowadzenia wielu treningów.

SM18 – Mallow, chcąc dodać nowe danie do menu restauracji, udaje się na poszukiwania Lśniącego Nektaru. Dzięki zapachowi wydzielanemu przez Bounsweet, udaje jej się go odnaleźć. Gdy wpada w pułapkę Zespołu R, Bounsweet ewoluuje w Steenee i ratuje zarówno ją, jak i Lśniący Nektar.

SM26 – Trenerka dowiaduje się o rychłej przeprowadzce Sophoclesa. W odpowiedzi postanawia urządzić mu przyjęcie pożegnalne w Kafeterii Aina.

SM28 – Mallow bierze udział w zajęciach z Pokébase na terenie Szkoły Pokémon wraz ze Steenee. W pierwszym meczu współtworzy drużynę Kiawe.

SM30 – Profesor Kukui zleca uczniom wymianę partnerów na weekend. Mallow zamienia się z Sophoclesem. Choć Togedemaru z początku okazuje się kłopotliwa, ostatecznie wyświadcza Trenerce sporą przysługę. Steenee z kolei pomaga Sophoclesowi w zaśnięciu.

SM32 – podczas pierwszych zajęć na Akali organizowane jest poszukiwanie skarbów. Przyjaciele wybierają Stoutlandy i wyruszają na wyprawę. Mallow prowadzi nos kucharki. Swoją przygodę kończy na czwartym miejscu.

SM33 – razem z Lillie i Sophoclesem odwiedzają ranczo Kiawe, aby zobaczyć, jak zrobić wyroby z Mleka MooMoo i je spróbować. Na farmie Mallow rozkoszuje się serem z tego mleka.

SM35 – Olivia planuje specjalne zajęcia, których celem jest zebranie składników potrzebnych na przygotowanie Akalańskiego Curry. W związku z tym dzieli przyjaciół na 3 grupy. Mallow zostaje przydzielona wraz z Ashem do jednej drużyny. Przy okazji Olivia wtajemnicza ją w swój plan. Na początku grupa radzi sobie dobrze. Aby zdobyć ostatni składnik, przyjaciele muszą pokonać Totem Lush Jungle. Dziewczyna nie bierze udziału w walce wedle życzenia Olivii. Pod koniec odcinka widzimy jak Mallow wraz z przyjaciółmi zjada ze smakiem Akalańskie Curry.

SM39 – do kafeterii Aina przyjeżdża grupa telewizyjna. Mallow ma sporo zamówień, z którymi się nie wyrabia. W tym samym czasie jej ojciec po prostu rozmawia z ekipą Alola TV. Na Mallow spadają wszystkie obowiązki. Dziewczyna złości się na tatę, opuszcza dom i ucieka w głąb lasu, gdzie potyka się o kamień. Zjawia się Oranguru, który zabiera ją do swojego domu i leczy nogę uciekinierki. Pokemon podaje soki, a wściekła Mallow opowiada mu, co się stało. Nagle pojawia się Zespół R. Stworek staje w obronie dziewczyny oraz Steenee. Gdy przybywa ojciec i klasa, Mallow dowiaduje się, że Oranguru zawdzięcza swoją sławę jej tacie, który uważa tego Pokemona za mistrza.

SM42 – Mallow, gdy tylko dowiedziała się o wycieczce do Kanto z okazji dwudziestolecia Szkoły Pokemon, od razu zapragnęła zobaczyć Vileplume. Koniec końców, po dotarciu do Laboratorium Profesora Oaka, dziewczyna spełnia swoje marzenie, jednak nie bez problemów. Brak doświadczenia z kantyjskimi Pokemonami, przyczynił się do tego, że dziewczyna zignorowała zachowanie Vileplume, nieświadoma zagrożenia jakie stwarza Poison Powder tego Stworka.

SM43  Mallow postanowiła , że razem z Laną zawalczy przeciwko Misty.  Połączone siły Steenee i Popplio starły się z Psyduckiem. Walka okazała się bardzo krótka, a zwycięsko wyszła z niej Misty. Liderka pochwaliła Mallow i Lanę, co zdało się pozytywnie wpłynąć na ich pewność siebie. W następnych walkach, Mallow zainteresowała się Mega Ewolucją Steeliksa i Gyaradosa. Podczas pożegnania na lotnisku, tuż przed powrotem na Alolę, Mallow otrzymała od Misty replikę Odznaki Kaskady.

SM53  Mallow wraz z przyjaciółmi wyruszyli by uratować mamę Lilie. W wymiarze Ultra Bestii spotkali Lusamine połączoną z UB01: Symbiont. Podczas pogoni za Lusamine, która wystawiła przeciwko grupce przyjaciół swoje Pokemony, rozpoczęła się walka. Mallow, Lana oraz Sophocles walczyli przeciwko Mismagiusowi, Milotikowi oraz Liligant.

SM54 – Mallow, w trakcie ciężkiej walki z Pokemonami Lusamine, wraz z Rowletem oraz Steenee wytworzyła kombinacje o roboczej nazwie Wood Shot (oficjalna angielska nazwa: Rowlaunch), którą wymyśliła Lana. Gdy nasi bohaterowie myśleli, że pokonali agresywne Pokemony, okazało się, że dopóki Lusamine nie wyjdzie spod kontroli Nihilego, jej Pokemony nie przestaną walczyć. Po udanej akcji ratunkowej wszyscy powrócili do normalnego świata.

SM59 -Mallow wraz z Laną i Ashem wyruszyli na poszukiwania Drampy , którego dziewczyny spotkały w młodości. Wspominają czasy kiedy poznały się z Laną. W młodości nazywały go ,,Leśnym Dziadkiem”. Po długich poszukiwaniach odnajdują swojego starego druha.

SM66 – klasa Mallow, pod czujnym okiem Ilimy, ćwiczy grę w Poké Ping-Ponga, rozgrywając kilka przyjacielskich meczów. Mallow i Steenee mierzą się z Ashem i Pikachu. Dziewczyna, używając sprytnej taktyki opartej na ruchu Sweet Scent, pokonuje głównego bohatera.

SM68 – Mallow oraz reszta jej klasy, biorą udział w praktykach w Centrum Pokemon, gdzie zastępują chorą Siostrę Joy. Mallow razem z dziewczynami ubierają stroje siostry Joy, oraz malują Asha, przebierając go tym samym za dziewczynę. Największym wyzywaniem okazuje się wyleczenie Garbodora, należącego do Zespołu Czaszki.

SM72 Na wielki festiwal chleba przybywa brat Mallow , ‘Ulu ,który wrócił do rodzinnego miasta akurat na festiwal. Wymyślił on chleb z jagodami Grepa. Niestety przez wpadkę brata Mallow , byli na straconej pozycji. Na szczęście Mallow wymyśliła żeby zrobić z kwaśnych jagód dżem i użyć do niego Sweet Scent’a Steenee. Ostatecznie ich wypiek był najlepszy i zwyciężyli. ‘Ulu wyruszył po festiwalu w koleją podróż.

SM78 – W tym odcinku Mallow wraz z innymi ultra strażnikami musieli złapać aż dwie Ultra Bestie. Xurkitree oraz Blacephalon rywalizowali między sobą, które z nich posiada lepsze sztuczki.Grupka przyjaciół postanowiła przyciągnąć uwagę UB robiąc jeszcze lepszy pokaz niż ich.Ostatecznie drużyna trenerów wygrała z Ultra Bestialmi.

SM80 – Mallow wraz z paczką próbowali przejść skrótem przez jaskinie. Jednakże przez wypadek z udziałem Turtonatora grupa rozdzieliła się. Dziewczyna razem z Sophoclesem oraz Lillie napotkali grupkę Sandshrew. Po udzieleniu im pomocy w walce przeciw Tyranityrowi wyszli z jaskini i spotkali się z resztą.

SM82 – W tym odcinku klasa zajeła się zajęciami z Poké dance. Mallow postanowiła razem ze Steenee, że zaprezentują Alola Hula.Tuż przed występem Mallow, Zespół R zaatakował łapiąc wszystkie pokemony oraz trenerów w klatki, pomijając zajętą tańcem Steenee. Gdy Steenee próbowała uratować wszystkich ewoluowała w Tserene. Po ewolucji zniszczyła klatki ,jednocześnie uwalniając wszystkich.

Tsareena

Steenee ewoluowała z Bounsweet podczas poszukiwania Lśniącego Nektaru. Była Pokémonem typu trawiastego. Po ewolucji była jeszcze bardziej przydatna w Kafeterii Aina, gdzie chętnie pomagała. Rozwinęły się również jej umiejętności bitewne. Wydziela słodki aromat, wyjątkowo silnie działający na Rowleta Asha.

Steenee ewoulowała podczas ataku Zespołu R ,podczas zajęć z Poké Dance. Podczas ratunku wszystkich z klatek. Po ewolucji wzrosła jej siła fizyczna oraz wydzielany przez  nią słodki aromat.Ponad to jej umiejętności walki nogami drastycznie wzrosły.

Typy: Trawiasty 

Znane ataki: Magical Leaf, Double Slap, Rapid Spin, Sweet Scent,Trop kick

Kombinacje: Wood Shot (Steene i Rowlet)