Nanu (z jap. ク チ ナ シ Kuchinashi) jest Kahuną wyspy Ula’ula. Specjalizuje się w Pokémonach typu mrok. Postać ta jest opiekunem Aceroli, zwanym przez nią “wujaszkiem”. Wiemy również, że pracuje jako policjant. Nieznana jest jego przeszłość, wiadomo tylko, że jest starym znajomym Giovanniego. Szef Zespołu R uważa, że Nanu nie zapowiadał się ani na Kahunę, ani na policjanta. Jego miejsce zamieszkania nie jest znane, lecz wiadomo, że często przebywa na posterunku policji, gdzie możliwe jest, że mieszka. Opiekun Ula’ula zdaje się przypominać Boskiego Strażnika swojej wyspy pod względem usposobienia.

W Anime

Nanu zadebiutował w 73 odcinku, gdzie szukał go Zespół R, mając nadzieję, że otrzyma od niego Z-Pierścień, lecz Trener nie chciał im go dać. Ostatecznie jednak podczas ratowania jego podopiecznej dał im Pierścień, którego użyli do aktywacji Black Hole Eclipse i pokonania Gengara. W anime Nanu jest starym znajomym Giovanniego, chociaż dokładny charakter ich związków pozostaje niejasny. Lubi bawić się swoją zabawką z piłką na sznurku, zwaną kendamą. W domu ma stado wiecznie głodnych Alolańskich Meowthów. Często wymiguje się z pełnienia roli Kahuny.

Oś czasu

SM73 – Nanu pojawia się po raz pierwszy. Spotyka Zespół R, który okłamuje, mówiąc, iż nie jest Kahuną wyspy. Podczas walki z Gengarem daje trójce Z-Pierścień. Chwilę później grupka dowiaduje się, że jest on Kahuną Ula’ula i opiekunem Aceroli.

SM74 – Nanu, podczas dłuższego patrolu, idzie zrobić sobie przerwę. Przerywa mu w tym Oficer Jenny z jej Oricorio Baile Style. Dochodzi do domu, karmi swoje Meowthy i odbiera telefon od Giovanniego, który potrzebuje informacji na temat “Pana Światła”. W rozmowie przerywa Ash szukający Kahuny. Nanu znowu wmawia, że nim nie jest. Namawia on chłopca na zabawę z Meowthami, a sam wychodzi z domu. Następnie idzie do biblioteki po swoją zabawkę i znowu napotyka Asha, lecz wraz z Acerolą. Dziewczyna prosi go, by stoczył Przed-Próbę z chłopcem, na co Kahuna po chwili zgadza się. Nanu wystawia Krookodile’a, który dzięki Zastraszeniu i pobrudzeniu futra swoim Mud-Slapem wkurza Lycanroca. Wykorzystując jego lekkomyślność, używa Countera i, kończąc Crunchem, wygrywa walkę z Ashem.

SM76 – W tym odcinku Nanu by wymigać się z obowiązków Kahuny, konfrontuje on Asha z Zespołem R. Dzięki temu chłopak z Alabastii wykonuje swoją Próbę. Po jego wygranej Nanu zgadza się, na stoczenie Wielkiej Próby z Ashem.

SM77  Nanu, tak jak obiecał stacza walkę z Ashem. Podczas niej, Kahuna mógł użyć trzech pokemonów, a przeciwnik tylko jednego. Przebiegły mężczyzna prowokuje chłopaka docinkami podczas bitwy, co się mu udawało. Niestety dzięki pomocy Tapu Bulu i opanowaniu przez Lycanroca Asha jego “stan wściekłości”, Nanu przegrywa walkę. 

Pokemony

Alolański Persian

Pokemon Szykowny Kot typu mrocznego.Jest trzecim znanym Pokémonem Nanu. Był to ostatni Pokémon, którego użył przeciwko Ashowi i jego Lycanroc w wielkiej bitwie próbnej Asha. Persian potrafi wykonać Z-Atak zwany Black Hole Eclipse. Jego okrągła twarz i gładka sierść są bardziej miękkie niż aksamit najwyższej klasy.W przeciwieństwie do swojego uroczego wyglądu jest  brutalny i dręczy osłabioną zdobycz zamiast ją wykończyć.

Znane Ataki: Power Gem, Dark Pulse, and Night Slash

Sableye

Sableye, pokemon ciemności. Był to drugi Pokémon, którego użył przeciwko Ashowi i jego Lycanroc w wielkiej bitwie próbnej Asha, ale ostatecznie został pokonany przez Stone Edge Pokémona.Ten Pokémon się boi. Kiedy jego kamienne oczy zaczynają świecić złowrogim blaskiem, wierzy się, że Sableye ukradnie ludziom duchy. Kopie się po ziemi swoimi twardymi pazurami i zgrzyta klejnotami swoimi grubymi, spiczastymi zębami. Carbink to jego ulubione jedzenie.
Znane AtakiShadow Ball, Shadow Sneak, Shadow Claw, and Mean Look

Krookodile

Według Rotoma, Pokémony tego gatunku łapią swoich przeciwników w olbrzymie szczęki, a potem wycierają nimi o ziemię. Dzięki unikalnej zdolności widzenia mogą wykryć małe ofiary oddalone o ponad 30 mil. Krookodile jest pierwszym Pokemonem, jakiego Nanu wystawił w Anime. Dzięki niemu Kahuna wygrywa z Ashem w Przed-Próbie.

Znane ataki: Counter, Sand Tomb, Mud-Slap, Crunch

Alolańskie Meowthy

Nanu posiada stado Alolańskich Meowthów, mieszkające w jego domu. Ich ataki są nieznane. Pokemony te są samolubne i podstępne.

Coś więcej o Alolańskich Meowthach? Klik!

Źródło – klik!