Olivia

Olivia (z jap. ライチ Lychee) jest Kahuną Akali. Mieszka na wyspie, którą się opiekuje. Prowadzi tam też sklep z biżuterią, w związku z czym zna się na kamieniach i minerałach najróżniejszego rodzaju. Olivia zajmuje się także nauczaniem – zajęcia klasy Asha przeprowadzane na Akali odbywają się pod jej nadzorem. Kahuna dysponuje dużą wiedzą na temat swojej wyspy, a także Pokémonów i walk z ich udziałem. Posiada ona szczególny dar do stworków – odwzajemniając jej miłość, lgną do niej jak do żadnej innej postaci. Olivia jest życzliwą i entuzjastyczną osobą, a także świetną Trenerką, która godnie sprawuje swoją funkcję. Jej partnerem jest Lycanroc w Formie Południowej, a typ Pokémonów, jakiego używa najchętniej, to kamienny.

Olivia w Sun i Moon

Olivia w anime

Olivia pojawiła się po raz pierwszy w odcinku trzydziestym pierwszym, lecz wcześniej została wspomniana kilkukrotnie. Kiawe opowiedział o niej Ashowi dwukrotnie, a Gladion raz. Kiedy wreszcie wprowadzono jej postać, okazała się zupełnie odmienna od wizerunku, jaki malowały wypowiedzi dwóch Trenerów – Olivia jest aktywna, uśmiechnięta i energiczna. Opiekunka Akali ma zarówno humorystyczne, jak i poważne oblicze, które przenikają się i tworzą ciekawy obraz. Olivia pełni rolę nauczycielki czy też mentorki klasy Asha. W odcinku trzydziestym pierwszym zabiera ją na Akalę, rozpoczynając cykl zajęć na niej. Jako Kahuna wydaje Rockium Z Trenerom, którzy przeszli jej Wielką Próbę, co z kolei stanowiło cel Asha.

Jeżeli jesteście ciekawi, jak Olivia z anime wypada w porównaniu ze swoim pierwowzorem, rzućcie okiem tutaj.

Oś czasu

SM002 – pojawia się pierwsza wzmianka na temat Olivii. Kiawe wspomina Kahunę Akali, opowiadając o przejściu jej Wielkiej Próby i otrzymaniu od niej Z-Pierścienia.

SM011 – Olivia pojawia się w opowiadaniu Kiawe dotyczącym uzyskania przez niego jego Z-Kryształu – Firium Z – oraz Z-Pierścienia.

SM027 – ma miejsce kolejne wspomnienie Olivii. Tym razem mówi o niej Gladion, informując Asha o możliwości uzyskania Rockium Z od Kahuny.

SM031 – Olivia pojawia się osobiście. Przybywa do Szkoły Pokémon na wyspie Melemele, gdzie zapoznaje się z klasą oraz dowiaduje się o ambicjach Asha. Po obdarowaniu uczniów i opowiedzeniu im o Akali zabiera ich na swoją wyspę wraz z Profesorem Kukuiem. W trakcie rejsu skutecznie kieruje akcją ratowania Wailmera, ukazując swój profesjonalizm. Zostaje przewodniczką i nauczycielką grupy na czas jej pobytu na Akali.

SM032 – Kahuna urządza pierwsze zajęcia na wyspie, jakimi okazuje się poszukiwanie skarbów na Stoutlandach. Ocenia znaleziska Asha i przyjaciół, w czym pomaga jej wiedza na temat kamieni i innych rodzajów znalezisk. Kiedy dowiaduje się, że Lana znalazła kamień, z którego pomocą można stworzyć Z-Pierścień, chętnie podejmuje się wykonania go.

SM033 – Olivia kończy przygotowywanie Z-Pierścienia dla Lany, po czym wręcza jej go.

SM034 – bohaterka daje się poznać jako Kahuna z prawdziwego zdarzenia. Wykonuje szereg czynności w ramach obowiązków opiekunki Akali – otwiera Festiwal Ognia Wela, a następnie bierze w nim czynny udział, błogosławiąc kolejne Pokémony Koroną Wela. Kiedy Kiawe nie udaje się odzyskać skradzionego artefaktu, sama zamierza zająć się problemem.

SM035 – Trenerka ponownie zostaje poproszona przez Asha o możliwość wzięcia udziału w jej Wielkiej Próbie. W konsekwencji postanawia dowiedzieć się, czy jest już gotowy. W tym celu werbuje Mallow, a także przygląda się jemu i jego Pokémonom z ukrycia w trakcie trwania zajęć. Widząc, że dobrze poradził sobie z wyzwaniami – w tym z Próbą z udziałem znanego jej Totema – udziela Ashowi zgody na spróbowanie swoich sił w Wielkiej Próbie Kahuny Akali.

SM036 – odbywa się Wielka Próba Olivii. Kahuna modli się w Ruinach Życia o właściwy przebieg starcia, po czym ogłasza, że ona i Ash stoczą ze sobą Podwójną Walkę. Wystawia Lycanroka i Probopassa, jej przeciwnik za to decyduje się na Rockruffa i Rowleta. Olivia okazuje się doskonała w walkach Pokémon, a jej drużyna świetnie współdziała. Ostatecznie ponosi jednak porażkę, po czym wręcza zwycięzcy Rockium Z. Po bitwie po raz drugi w serii ukazuje się Tapu Lele. Wraz z odbytą Wielką Próbą zajęcia klasy Asha pod okiem Kahuny kończą się.

SM037 – Olivia bierze udział w poszukiwaniach zaginionego Rockruffa Asha. W ich trakcie dzieli się wiedzą dotyczącą Tapu Lele z głównym bohaterem oraz Profesorem Kukuiem, co nakierowuje grupę na właściwy trop. Lycanroc Kahuny także szuka Rockruffa i sprawnie go odnajduje, by potem wziąć udział w jego ewolucji. Olivia obserwuje pierwszą na świecie przemianę w Lycanroka w Formie Zmierzchu, a nazajutrz odpływa wraz z klasą Asha na Melemele.

SM055 – uczniowie Profesora Kukuia organizują ceremonię ślubną jako prezent dla swojego nauczyciela, w związku z czym udają się na Akalę w celu zaproszenia Olivii. Trenerka reaguje entuzjastycznie, a następnie bierze udział w wydarzeniu. W jego trakcie łapie bukiet rzucony przez pannę młodą, co ma oznaczać, że weźmie ślub jako następna.

SM88  Olivia modli się myśląc o uprowadzeniu Wysłannika Słońca – Solgaleo i kradzieży mocy Wysłanniczce Księżyca – Lunali.

Pokémony

Lycanroc

Lycanroc w Formie Południowej to oddany towarzysz Olivii. Podąża za nią wszędzie, czym przywodzi na myśl Pikachu Asha. Jest on silnym Pokémonem mającym duże doświadczenie w walkach. Słucha poleceń swojej Trenerki nawet w trudnych sytuacjach, co przynosi dobre efekty. Różni się jednak od niej charakterem – jest spokojny, skupiony i zdystansowany. Jego typ to kamienny. Potrafi wykonać Z-Atak Continental Crush.

Znane ataki: Accelerock, Rock Slide

Więcej o tym Pokemonie -> Klik!

Probopass

Probopass pojawia się po raz pierwszy w odcinku trzydziestym szóstym, kiedy Olivia postanawia użyć go w swojej Wielkiej Próbie. Pokémon ten okazał się świetny we współpracy, łącząc siły z Lycanrokiem. Posiada szeroki wachlarz ruchów, których potrafi używać z wielką skutecznością. Choć jest Pokémonem defensywnym, odznacza się także dużą mobilnością oraz potencjałem ofensywnym. Jego typy to kamienny i stalowy.

Znane ataki: Stealth Rock, Magnet Bomb, Zap Cannon, Giga Impact

By |2018-09-22T09:17:20+00:00Maj 17th, 2018|Biografie|12 komentarzy

12
Dodaj komentarz

avatar
6 Liczba wątków
6 Liczba odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najwięcej reakcji
Najgorętszy wątek
6 Komentujący
DiamondTigeraMiutuKarolBuszmenekNetaro Ostatni komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Miutu
Gość
Miutu

ale olivia była też w odc 55

DiamondTigera
Opiekun Postaci

Ale Netaro śpi.

Bartolomio
Gość
Bartolomio

Przydałoby się już zaktualizować artykuł. Drobna zmiana, zamiast “stanowi cel Asha” na stanowiło.

Karol
Gość
Karol

Ten Aipom to dla ozdoby to jeden z moich ulubionych poków 😀

Karol
Gość
Karol

Trochę się zmieszałem gdy w walce z Ashem ona stała się taka poważna no bo jak tu się nie zmieszać ???? Najpierw niezdarna [nawet bardzo] i bardzo humorystyczna a później… Ech szkoda gadać lepiej obejrzyjcie sobie ten odc jeżeli nie wiecie o co mi chodzi ale jeżeli oglądaliście to z pewnością mnie rozumiesz 🙂

Netaro
Gość

Jak najbardziej rozumiem 🙂 Muszę przyznać, że bardzo przypadło mi do gustu to poważne oblicze Olivii. Chętnie zobaczyłbym go więcej w przyszłych odcinkach.

Bartolomio
Gość
Bartolomio

Mnie także się podoba. Aczkolwiek, obie wersje bardzo mi się podobają.

Netaro
Gość

Mi tak samo 🙂

Buszmenek
Gość
Buszmenek

Nie ma wzmianki że jest trochę niezdarna.

Netaro
Gość

To prawda, ale jest za to: “Opiekunka Akali ma zarówno humorystyczne, jak i poważne oblicze, które przenikają się i tworzą ciekawy obraz” 🙂

Bartolomio
Gość
Bartolomio

Artykuł jak każdy wyjęty spod twojej klawiatury. Moje wrażenia opisałem już wcześniej, w innych komentarzach. ?

Netaro
Gość

Bardzo dziękuję 🙂