Zespół Czaszki

Zespół Czaszki (z jap. ス カ ル 団 Sukaru-dan, dosłownie Gang Czaszki) jest organizacją przestępczą działającą w regionie Alola. Jej charakter nie jest szczególnie zorganizowany – członkowie Zespołu zdają się działać według swojego upodobania, a żadna bardziej formalna hierarchia nie zdaje się istnieć. Ugrupowanie to głównie usiłuje kraść Pokémony i wszczyna walki, lecz w przeciwieństwie do innych złych grup, nie ma żadnego konkretnego celu poza powodowaniem kłopotów. Przestępcy nie są dobrymi Trenerami – w zasadzie wszystkie walki, które prowokują, kończą się ich porażką. Używają Pokémonów różnych typów, lecz wyróżnia się tu trujący. Zespół Czaszki najczęściej reprezentuje jego trio – Tupper, Zip i Wrap.

Męscy członkowie Zespołu Czaszki pod przewodnictwem Zipa i Tuppera (od lewej)

Przedstawicielki płci pięknej Zespołu pod wodzą Wrap (od prawej)

Zespół Czaszki w anime

Członkowie ugrupowania zostają wprowadzeni już w pierwszym odcinku serii Sun i Moon. Tupper, Zip i Wrap zjawiają się pod Szkołą Pokémon, wyzywając Kiawe do walki. Ma miejsce starcie, które Zespół przegrywa – zostają pokonani za pomocą Z-Ataku. Okazuje się wtedy, że boją się tych ataków, a także czują silną niechęć do ich użytkowników. Paniczna ucieczka Tuppera, Zipa i Wrap po przegranej na skutek Z-Ataku przeciwnika jest stałym żartem w anime. Trio zdaje się dobrze zgrane, a jego centralną postać stanowi “braciszek” Tupper, darzony wielkim szacunkiem przez pozostałych członków. Zespół Czaszki pojawia się w różnych miejscach, wywołując zamieszanie oraz sprawiając kłopoty ludziom i Pokémonom.

Oś czasu

SM001 – Tupper, Zip i Wrap napadają na Kiawe pod Szkołą Pokémon. Chociaż przestępcy mają zdecydowaną przewagę liczebną, połączone siły Kiawe i Asha oraz ich Pokémonów wychodzą z tej potyczki zwycięsko.

SM005 – dowiadujemy się, że Zespół Czaszki prześladował Popplio na plaży, dopóki Lana nie zamroziła ich przy pomocy swojego Ride Pokémona – Laprasa.

SM011 – członkowie Zespołu Czaszki atakują Kiawe lecącego na Charizardzie oraz Asha dosiadającego Pelippera z pomocą swoich Pokémonów. W ramach odwetu Ash i Pikachu pokonują ich za pomocą Z-Ataku.

SM024 – przestępcy zjawiają się po raz kolejny. Tym razem terroryzują zgromadzonych z okazji Drzwi Otwartych Szkoły Pokémon, używając do tego skradzionych Ride Pokémonów Taurosów. Po krótkiej bitwie ponoszą jednak druzgoczącą porażkę.

SM025 – Zespół Czaszki toczy walkę z Zespołem R o mroczny Z-Kryształ, którą ostatecznie przegrywa. W jej trakcie objawia się jedna z cech Tuppera – bezwzględność.

SM027 – członkowie orgnizacji napadają na Gladiona, chcąc ukraść jego Umbreona. Trener i jego Lycanroc spuszczają im za to niezłe lanie.

SM065 – przestępcy dowiadują się o powrocie Ilimy na Melemele. Tupper mobilizuje większą ilość członków Zespołu, by zemścić się na uczniu-celebrycie, który podobno “ukradł” jego powodzenie u dziewczyn. Zastępy organizacji mierzą się z jednym Eevee, który, wzmocniony Z-Atakiem Extreme Evoboost, pokonuje najeźdźców.

SM068 – trio Zespołu Czaszki zaczepia Asha zmierzającego na praktyki w Centrum Pokémon. Tupper wyraża zainteresowanie Poipole’em, po czym ma miejsce walka. W jej trakcie wychodzi na jaw, że Garbodor Zipa cierpi na przypadłość sprawiającą mu ból, a także uniemożliwiającą mu skuteczne branie udziału w starciach. Trener zjawia się później w Centrum Pokémon, gdzie klasa Asha i Siostra Joy rozwiązują problem Garbodora. Choć z początku jest temu niechętny, Zip postanawia zacząć dbać o swojego partnera.

SM84 – Tupper i Zip idą wraz z Wrap, która to zaczepia wszystkie okoliczne Pokemony. Napotyka ona na Rebombee, którą chcę chce posiadać za wszelką cenę. Zespół Czaszki toczy pojedynek rysowniczy między Miną. Niestety po przegranej toczą walkę Pokemonów tym razem między malarką i Ashem. Trio znowu ponosi klęskę i ucieka z pola bitwy.

Pokémony

Zubat

Podobnie jak w przypadku niektórych poprzednich ugrupowań przestępczych (zwłaszcza Zespołu R), członkowie Zespołu Czaszki chętnie posługują się trująco-latającymi Zubatami. Są w posiadaniu Wrap.

Znane ataki: Leech Life, Venoshock, Bite, Toxic, Supersonic, Wing Attack

Salandit

Kolejnym popularnym wśród nich Pokémonem jest trująco-ognisty Salandit. Jeden z nich – najprawdopodobniej ten, który walczył z Eevee Ilimy – jest płci męskiej, co oznacza, że nie może ewoluować. Przynależą do Tuppera.

Znane ataki: Flame Burst, Venoshock, Dragon Rage, Toxic, Scratch

Garbodor

Garbodor jest jedynym do tej pory wyewoluowanym Pokémonem tria Zespołu Czaszki.To kolejny trujący stworek w ich arsenale. W przeciwieństwie do Zubatów i Salanditów, jest tu jedynym przedstawicielem swojego gatunku. Należy do Zipa.

Znane ataki: Venoshock, Toxic, Sludge Bomb

Inne Pokémony

Członkowie Zespołu Czaszki dysponują również innymi Pokémonami, które pojawiają się w anime epizodycznie. Są to Spinarak, Golbat, Yungoosy, Drowzee, Houndour, Ekans, Alolańska Rattata, Scraggy i Alolański Raticate.

By |2018-08-14T21:15:14+00:00Kwiecień 24th, 2017|Biografie|26 komentarzy

26
Dodaj komentarz

avatar
6 Liczba wątków
20 Liczba odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najwięcej reakcji
Najgorętszy wątek
10 Komentujący
DuskAstralBasiNeQoDark Greninjakamilo1245Katakuri Ostatni komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
DuskAstral
Gość
DuskAstral

Wydaje mi się, że jeśli Guzma miałby się pojawić, to nastąpi to w odcinku zakańczającym wątek Team Skull. Poza tym liderzy organizacji przestępczych (poza Giovannim) też dosyć późno pojawia li się w anime.

BasiNeQo
Gość
BasiNeQo

“Przedstawicielki płci pięknej Zespołu”

kamilo1245
Gość
kamilo1245

kiedy pojawiać guzma?

Dark Greninja
Gość
Dark Greninja

Boy Guzma w anime raczej się nie pojawi,chociaż wszyscy myśleli,że Hau również się nie zadebiutuje 😛

kamilo1245
Gość
kamilo1245

a plumeria pojawiać?

Dark Greninja
Gość
Dark Greninja

Plumeria to najwyżej z Guzmą się pojawi 😛

kamilo1245
Gość
kamilo1245

brakuje mam hapu kahalil i ryuku a typ lodowy niewiem kto jest specjalistom możez lilie

Dark Greninja
Gość
Dark Greninja

W grach z 7 generacji nikt nie specjalizował się w typie lodowym.Narazie w anime Lillie jest jedyną postacią mającą więcej wspólnego z tym typem 😛

kamilo1245
Gość
kamilo1245

ty też na hapu czekać

Dark Greninja
Gość
Dark Greninja

Jak najbardziej 😛

kamilo1245
Gość
kamilo1245

mocno

kamilo1245
Gość
kamilo1245

można spotkać ilima w xy ?

kamilo1245
Gość
kamilo1245

kahaili pojawić sie?

Dark Greninja
Gość
Dark Greninja

Raczej tak 😛

Dark Greninja
Gość
Dark Greninja

Nie :/

kamilo1245
Gość
kamilo1245

kto jesr kapitanem próbnym od typu smok nie ma..?

Dark Greninja
Gość
Dark Greninja

Kapitana nie ma,ale specjalista jest:Ryuki 😛

kamilo1245
Gość
kamilo1245

kahili można też spotkać kiedy po zebraniu flynium Z

kamilo1245
Gość
kamilo1245

gdzie są kapitanowie próbni w anime ?

kamilo1245
Gość
kamilo1245

1ciekawe czy misty i brock poznaja zespół czaszki
2 misty bedzie miała wodanium ż a brock miał kamieńium Z

Boloq02
Gość
Boloq02

Zgłaszam sie na OP pakietu 2, mianowicie jessie, james, TS

hubcioskubcio
Gość
hubcioskubcio

Zgłaszam że nie działają grafiki pokemonów.

admin
Administrator

Bardzo dziękujemy za czujność 🙂
Teraz wszystko powinno być okej ^^

Atalos
Gość
Atalos

nadal nie działa ;p

Katakuri
Gość
Katakuri

Już działają

Nieklak
Gość
Nieklak

Fajnie, że jest też coś o Team Skull’u, a nie tylko o bohaterach bardziej “pierwszoplanowych” ☺