Gry a anime #3 – Olivia

Alola!

W trzeciej odsłonie cyklu Gry a anime zajmiemy się nikim innym, jak Kahuną Akali. Olivia mieszka na wyspie, którą się opiekuje. Interesuje się kamieniami różnego rodzaju, co dobrze łączy się z typem Pokémonów, którego używa – jest to typ kamienny. Kahuna jest do tego entuzjastyczną nauczycielką, która chętnie poświęca swój czas na organizowanie zajęć dla uczniów. Ale… czy aby na pewno wszędzie tak to wygląda? Zapraszam do lektury!

Olivia pojawia się w Sun i Moon na 3DS-a. Jej dom mieści się w Konikoni City na południowym zachodzie Akali. Olivia jest Kahuną wyspy, z czym łączy się prestiż i popularność – jest osobą znaną i szanowaną. Jednakże z funkcją tą są też powiązane różnorakie obowiązki – opiekunka wyspy na za zadanie dbać o nią oraz o jej mieszkańców, co siłą rzeczy przybiera bardzo różne formy. Jednym z tych obowiązków jest wybieranie i kontrolowanie trzech akalańskich Kapitanów. Kahuna jest wybierany przez bóstwo opiekuńcze wyspy – w przypadku Olivii jest to Tapu Lele z Ruin Życia, z którą zdaje się mieć dobry kontakt.

Kahuna musi być silnym i doświadczonym Trenerem. Jest to niezbędne z wielu przyczyn – jedną z nich jest konieczność przeprowadzania rytuału, jaki stanowi Wielka Próba. Jest to walka pomiędzy Kahuną a uczestnikiem Wyzwania Wysp, będąca nierozerwalną częścią tej tradycji. Nagroda za zwycięstwo w niej to Z-Kryształ Rockium Z i aktualizacja paszportu. Olivia używa Pokémonów typu kamiennego, a jej ulubionym stworkiem zdaje się być Lycanroc w Formie Północnej. To właśnie on wykonuje Z-Atak Continental Crush podczas Wielkiej Próby Kahuny, a także w trakcie późniejszych starć. Olivia występuje w grach nie tylko na Akali – Profesor Kukui zaprasza ją, aby objęła jedno ze stanowisk w Elitarnej Czwórce nowo powstałej Ligi Pokémon Aloli. Przybywa więc na Górę Lanakila na wyspie Ula’ula, aby dołączyć do zespołu. Tam mierzymy się z nią dwukrotnie. Okazuje się, że jej Pokémony są na dużo wyższym poziomie niż poprzednio, a także jest ich więcej, co sugeruje, że Olivia posiada drużynę na każdą okazję.

Trenerka prowadzi sklep w Konikoni City – jest on częścią jej domu. Asortyment stanowią przeróżne kamienie, ozdoby i błyskotki – w rodzaju tych, które sama nosi. Niektóre z nich zdają się mieć także właściwości magiczne. Pośród towarów wyróżniają się rzadkie i cenne Skamieliny, z których można wskrzeszać Pokémony. Niektórzy zauważają, że mimo faktu bycia Kahuną, Olivia jest bardzo normalną osobą. Jej charakter można by opisać jako zdecydowany i dość poważny, a nawet nieco surowy. Została mianowana opiekunką Akali mimo młodego wieku – być może między innymi dlatego, że przykłada się do swoich obowiązków.

Olivia w grach Sun i Moon

Olivia występuje także w anime Sun i Moon. W nim także sprawuje funkcję Kahuny Akali. Chociaż wiadomo, że mieszka na wyspie, którą się zajmuje, nie jest pewne, gdzie dokładnie znajduje się jej dom. Serialowa Olivia także cieszy się sławą. Mieszkańcy znają ją i szanują, a także po prostu lubią. Chociaż musi zajmować się sprawami wyspy i jej mieszkańców, jest w stanie znaleźć czas na poprowadzenie zajęć klasy Asha. Być może jest tak dlatego że nie musi zajmować się Kapitanami, których w anime nie ma. Ma jednak za zadanie wykonywanie czynności, których z kolei nie musi wykonywać w grach, co ilustruje jej rola podczas Festiwalu Ognia Wela.

Podobnie jak Olivia z materiału źródłowego, bohaterka serialu jest świetną Trenerką. Przeprowadza swoje Wielkie Próby na Akali, lecz nie dopuszcza do nich każdego. Zanim zezwoliła Ashowi na wzięcie udziału w rytuale, gruntownie go przetestowała. Podobnie jak w grach, nagrodę za zwycięstwo stanowi kamienny Z-Kryształ. Zdarzają się jednak wyjątki – Kiawe otrzymał od Kahuny Z-Pierścień i ognisty Z-Kryształ swojego dziadka. Może mieć to związek z tym, że dziadek Trenera był poprzednim opiekunem wyspy. Ulubionym Pokémonem Olivii jest Lycanroc w Formie Południowej. Podobnie jak jego odpowiednik z gier, stworek posługuje się Continental Crush, co widzimy w trakcie Wielkiej Próby Asha. Nie wiadomo, czy będzie używał go także później, a nawet czy w ogóle odbędą się jeszcze jakieś walki z udziałem Olivii. Można by powiedzieć, że serialowa Kahuna także nie występuje jedynie na Akali – przybywa na Melemele, żeby zabrać uczniów na swoją wyspę. Jako że zna się z Profesorem Kukuiem, niewykluczone, że i w anime poprosi ją o wzięcie udziału w jakiejś swojej inicjatywie.

Kahuna Akali z anime także prowadzi własny sklep. Nie wiadomo jednak, gdzie dokładnie się znajduje, a do tego zdaje się, że można w nim kupić jedynie biżuterię. Wiadomo jednak, że bohaterka dobrze zna się na kamieniach oraz Skamielinach. Olivia chętnie obdarowuje uczniów biżuterią na samym początku znajomości. Odpowiada to jej charakterowi – jest osobą życzliwą i otwartą na innych. Do tego odznacza się entuzjazmem oraz pozytywnym nastawieniem. Zdaje się, że wyczuwają to Pokémony, które wprost ją uwielbiają. Olivia ma też humorystyczną stronę, w co wlicza się jej nieustanne wywracanie się, a także liczne emocjonalne reakcje. Jest także uzdolnioną nauczycielką.

Olivia w anime Sun i Moon

Przedstawienia Olivii z gier i anime Sun i Moon różnią się. Obie bohaterki wykonują tę samą funkcję oraz mieszkają na wyspie, którą się zajmują. Obie używają kamiennych Pokémonów, w tym Lycanroka i Probopassa, preferując tego pierwszego. Obie też prowadzą sklep odzwierciedlający upodobania. Jednak różnice też są liczne. Jedna Olivia używa Lycanroka w Formie Północnej, druga zaś w Południowej. Jedna zdaje się pochłonięta swoimi obowiązkami, a druga ma więcej wolnego czasu, który chętnie poświęca innym. Jedna Kahuna zdaje sie być poważna i ułożona, kiedy druga słynie z energiczności i spontaniczności. Pierwsza zdaje się mocno określona przez powinności opiekunki Akali, podczas gdy u drugiej wyróżniona została rola nauczycielki, a także charakter. Która Olivia podoba się Wam bardziej?


Źródła grafik:

Olivia i Lycanroc: https://pl.pinterest.com/pin/560838959830406414/

Olivia w grach: http://bulbapedia.bulbagarden.net/wiki/Olivia

Olivia w anime: https://www.alola.pl/odc31/

By |2017-08-31T18:27:38+00:00Sierpień 31st, 2017|Gry a anime|11 komentarzy

11
Dodaj komentarz

avatar
4 Liczba wątków
7 Liczba odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najwięcej reakcji
Najgorętszy wątek
7 Komentujący
NetaroKilluśKarolMr. RowletteMr. Rowlette Ostatni komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Karol
Gość
Karol

Olivia z anime i Olivia z gier obie Olivie mają bardzo ważną rolę, ponieważ są kahunami na Akali i obie specjalizują się w pokemonach typu kamiennego, obie mają różne charaktery, jedna poważna i tajemnicza, druga życzliwa i mająca czas dla innych, jeśli chodzi o mnie to uwielbiam tą za anime, chociaż ta w grach też jest bardzo ciakawą osobą.

PS: Bardzo przyjemny artykuł do czytania z resztą jak każdy inny. ?

Killuś
Gość
Killuś

Zgadzam się z tobą 😀

Mr. Rowlette
Gość
Mr. Rowlette

Mi podoba się ta z anime. Jak pierwszy raz spotkałem Olivię w pokemon Sun i znią porozmawiałem wydawała mi się jakaś taka strasznie poważna i dziwnie tajemnicza. Nie podobał mi się ten charakter. Na szczęście w anime to poprawili i zrobili z niej przeciwieństwo tej z gier – wesołą i uśmiechniętą kahunkę. Spodobało mi się to! 😀

Mr. Rowlette
Gość
Mr. Rowlette

Zapomniałem coś dodać: wspaniały artykuł! 😉

Adam6
Gość
Adam6

Mnie osobiście najbardziej podoba się Olivia z anime. Jej wpadki (tzn. wywracanie się) może i czasami mogą żenować, zwłaszcza jeśli pomyślimy, że to Kahuna Akali, lecz jej zachowanie oraz liczne emocjonalne reakcje przedstawiają ją w bardzo ciekawy sposób, z jednej strony poważna Kahuna, z drugiej strony normalna kobieta o wielkim poczuciu humoru. Te i wiele innych cech nadaje tej postaci pewnej tajemniczości oraz podnosi ciekawość tej postaci. Mało która postać w anime miała tak jakby dwie osobowości.

Hiveli
Gość
Hiveli

Mnie bardziej podoba się ta w anime. Gdy grałam w pokemon sun, Olivia wydawała mi się taka jakaś poważna… całkowicie zmieniłam o niej opinię gdy pojawiła się w anime. ( oczywiście opinia zmieniła się na lepszą!).