Gry a anime #5 – Lana

Alola!

Nadszedł czas na piątą odsłonę cyklu Gry a anime. Wracamy w niej do zajmowania się postaciami z siódmej generacji Kieszonkowych Stworków. Tym razem będzie to Lana – jedna z alolańskich towarzyszek Asha. Wraz z głównym bohaterem chodzą do jednej klasy w Szkole Pokémon. Jej wiernym towarzyszem jest Popplio, z którym w zasadzie się nie rozstaje. Do tego Lana kocha morze, a także wędkowanie. Ale… czy aby na pewno wszędzie tak to wygląda? Zapraszam do lektury!

Lana pojawia się w Sun i Moon na 3DS-a. Mieszka w jednym z domów znajdujących się w Konikoni City. Jest to barwna miejscowość handlowa leżąca na południowym zachodzie Akali. Dobrze się składa, że zamieszkuje właśnie tam – w końcu jest jednym z trzech Kapitanów wyspy. W związku z tym zarządza swoim terenem, na którym odbywają się jej Próby. Obszar ten – Brooklet Hiil – mieści się z kolei na północnym zachodzie Akali. Poza różnymi obowiązkami, status Kapitana w ramach Wyzwania Wysp oznacza także, że Lana została zaakceptowana przez Kahunę Olivię – swoją sąsiadkę.

Lana z gier Sun i Moon jest postacią epizodyczną – pojawia się zaledwie kilka razy w trakcie całej opowieści. Po raz pierwszy spotykamy ją na Akali, kiedy docieramy do Brooklet Hill, aby wziąć udział w pierwszej Próbie na wyspie. Lana sprawia wrażenie spokojnej i cichej osoby, lecz szybko okazuje się, że jest także przewrotna i skłonna do podstępnych żartów. Widać to dobrze w samej Próbie – udając niewiedzę, Kapitan prosi protagonistę o sprawdzanie kolejnych zawirowań w wodach Brooklet Hill na grzbiecie sprezentowanego mu/jej Laprasa, ostatecznie doprowadzając do starcia z Totemem. Poczucie humoru Lany zdaje się wyrażać także sam stworek – niewielkie, słabe Wishiwashi, z którymi mierzymy się wcześniej, na koniec bez ostrzeżenia łączą siły, przybierając budzącą grozę Formę Ławicy. Kapitan jest silną Trenerką – możemy przekonać się o tym podczas nieobowiązkowego eventu rozpoczynającego się w jej domu. Polega on na walce z siostrami bliźniaczkami Lany – Harper i Sarah – a następnie na zmierzeniu się z nią samą w Brooklet Hill. Okazuje się wtedy, że Lana używa Hydro Vorteksu ze swoim najsilniejszym stworkiem – Araquanidem. Zaprezentowanie pozy oraz wręczenie Waterium Z to część nagród za ukończenie Próby, tak jak i wędka własnego wyrobu.

Kapitan Lana jest miłośniczką typu wodnego. Jej drużyna składa się z Pokémonów tego typu, to Z-Ataku tego typu używa i naucza, a także do tego typu przynależy jej Totem, jak i Ride Pokémon, którego udostępnia. Pasja ta nie dotyczy jednak tylko samych stworków – Trenerka uwielbia wodę i morze. To nad nim znajduje się jej dom, przy którym z kolei zacumowany jest statek jej ojca. Lana ceni także swoją liczną rodzinę, z którą mieszka. Opiekuje się młodszymi siostrami mimo obowiązków domowych oraz tych związanych z pozycją Kapitana. Bohaterka zdaje się także przyjazna, co widać chociażby, kiedy pomaga Mallow w jej Próbie.

Lana w grach Sun i Moon

Lana występuje także w anime Sun i Moon. Jej rola jest w nim jednak inna. Nie jest jednym z Kapitanów, która to funkcja nie występuje w serialu, lecz jak najbardziej zajmuje się trenowaniem Pokémonów. Pełni rolę jednej z towarzyszek głównego bohatera. Co więcej, mieszka na Melemele, a dokładniej w rozległym Hau’oli City lub w jego okolicach. Miejsce zamieszkania Lany z anime odpowiada jej głównemu zajęciu, czyli nauce w Szkole Pokémon Samsona Oaka, ulokowanej na wyspie. W związku z tym bohaterka nie zna Kahuny Olivii ani nie ma nic wspólnego z akalańskim Brooklet Hill – do czasu.

Serialowa wersja Lany to jedna z ważniejszych bohaterek anime Sun i Moon. Chodzi do klasy z Ashem i pozostałymi uczniami, którzy razem z nią stanowią towarzyszy protagonisty w regionie Alola. Przeżywają razem różne przygody, w których Lana często uczestniczy. Można odnieść wrażenie, że scenarzyści lubią jej postać i poświęcają jej dużo uwagi. Na chwilę obecną cztery odcinki Lany wyróżniają ją na tle reszty przyjaciół Asha. Może mieć to związek z jej ukochanym Pokémonem – Popplio, z którym Trenerka dogaduje się tak dobrze, jest jednym ze starterów w Aloli – pozostałe dwa ma Ash. Na Akali Lana i jej pupil skupiają na sobie uwagę w dwóch odcinkach pod rząd. Bohaterka zdobywa wtedy Z-Pierścień oraz Waterium Z. W wejściu w posiadanie pierwszego przedmiotu pomaga jej Olivia, a drugi otrzymuje po pokonaniu Totem Wishiwashiego z Brooklet Hill. W swoim następnym odcinku z kolei wykonuje Hydro Vortex z Popplio. Chociaż marzeniem Lany jest odkrywanie głębin mórz w balonie jej podopiecznego, zdaje się być także utalentowana, jeśli chodzi o walki. Ponadto kocha wędkowanie, a do tego jest w nim świetna. Lubi wypływać w tym celu w morze na grzbiecie swojego Ride Pokémona – Laprasa. Charakter Lany z anime przypomina do złudzenia ten z gier – choć jest wycofana i małomówna, często zaskakuje przyjaciół podstępnymi żartami. Jeszcze inna jej cecha to nagłe nabieranie powagi i determinacji, które czasem budzi przestrach wśród Asha i spółki.

Lana mieszkająca na Melemele także uwielbia typ wodny. Tu też widać to po jej partnerze i Z-Ataku, a także po jej Ride Pokémonie i Totemie, którego postanowiła złowić. Trenerka kocha wodę i morze. Motyw ten często pojawia się w serialu, co najlepiej widać w odcinkach poświęconych bohaterce. Lana pomaga matce w domu, w tym w opiece nad Harper i Sarah, które często wywołują zamieszanie. Chociaż nie pojawił się jeszcze w anime osobiście, ojciec Lany posiada wiedzę na temat wodnych Pokémonów, co sugeruje, że wykonuje zawód powiązany z nią w jakiś sposób. Dom Lany mieści się tuż nad morzem.

Lana w anime Sun i Moon

Przedstawienia bohaterki z gier i z anime różnią się. Obie jej wersje kochają wodne Pokémony, a także morze. Obie mają też łagodny, lecz przewrotny charakter. Do tego obie lubią wędkowanie. Obie też mają związek z Brooklet Hill i jego Wishiwashim. Do tego obie opiekują się domem i siostrami. Jednak różnice też są liczne. Jedna Lana pełni funkcję Kapitana, podczas gdy druga uczy się w szkole. Jedna mieszka na Akali, druga zaś na Melemele. Jedna przeprowadza Próby i walczy z protagonistą, a druga towarzyszy mu podczas zajęć i w czasie wolnym. Jedna trenuje Araquanida i hoduje Wishiwashiego, kiedy druga trenuje Popplio i walczy z Wishiwashim. Jedna wydaje Waterium Z, druga za to zdobywa je. Która Lana podoba się Wam bardziej?


Źródła grafik:

Lana z siostrami i Wishiwashi: http://knowyourmeme.com/photos/1202220-pokemon-sun-and-moon

Lana w grach: https://bulbahandbook.bulbagarden.net/pokemonsunmoon/walkthrough/alola-brooklet-hill

Lana w anime: https://www.alola.pl/odc33/

By |2017-09-27T20:54:34+00:00Wrzesień 27th, 2017|Gry a anime|6 komentarzy

6
Dodaj komentarz

avatar
3 Liczba wątków
3 Liczba odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najwięcej reakcji
Najgorętszy wątek
5 Komentujący
DiamondTigeraKarolNoibacikNetaroBuszmenek Ostatni komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
DiamondTigera
Gość
DiamondTigera

Lana (I Lillie) to moje ulubione postacie z SM. Wolę bardziej tą z anime (Noo ale jak można szukać lepszej, jak nie ma się gry >:v). Po za tym, jest do niej jedno podobieństwo do Dawn- mojej ulubionej postaci. Obie mają wodny starter regionu, przy czym Ash ma trawiastego i ognistego.

Karol
Gość
Karol

Ja wolę Lane z Anime, chciaż ta w grach też jest bardzo ciekawą osobą, jednak bardziej podoba mi się Lana z anime, gdyż jest bardzo uroczą i przyjacielską osobą, tak samo jak inne towarzyszki Asha. Naprawdę artykuły z alola.pl, są coraz ciekawsze i przyjemnie się je czyta.

Buszmenek
Gość
Buszmenek

Oczywiście że ta z anime. Ps. Lana i Mallow to moje dwie ulubione postacie z sun i moon. Są najlepsze.

Noibacik
Gość

To też są moje ulubione postacie. 🙂