Alola! Nie wiem, czy są tutaj fani gry pt. Pokemon Shuffle, jednak z miłą chęcią zapraszam do spróbowania swych sił w tej trochę wymagającej grze (tutaj daje link dla tych, którzy pierwszy raz słyszą o tym tytule: http://www.pokemonshuffle.com/). Od pewnego czasu możemy już łapać Pokemony z siódmej generacji, początkowo były to startery z regionu Alola. Później doszły inne, w tym legendarny Solgaleo. Dobrym pomysłem było wprowadzenie do Pokemon Safari stworków typu trawiastego (m.in. Bounsweet i jego ewolucje, w tym silna Tsareena). Twórcy nie zapomnieli również o formach regionalnych, w tym Vulpiksie, Exeggutorze czy całym drzewku Geodude’a.

Każdy z Pokemonów ma specjalną umiejętność, dzięki której możliwe jest przejście poziomu. Pojawienie się siódmej generacji sprawiło, że dodane zostały nowe, a część zmodyfikowano. Ważna jest również wartość ataku poszczególnych stworków. Bywa tak, że stworek o dość silnym ataku ma słabą umiejętność i na odwrót – niejednokrotnie ten słabszy może pomóc nam wygrać dany poziom.

Przykładowy pokemon z regionu Alola w Pokemon Shuffle

Twórcy bardzo dbają o graczy, czego przykładem są różne eventy i nagrody. Co jakiś czas pojawia się Pokemon, którego nie musimy pokonać, lecz nabić jak najwięcej punktów. To z kolei ustawia nas w rankingu. Daje on możliwość zdobycia różnych nagród w zależności od miejsca, na jakim się znajdujemy. Co tydzień występują też dwa Pokemony, które wspomagają gracza. Pierwszy to Meowth Coinmania – celem gracza jest zebranie jak najwięcej monet, które później przypisane są do naszego konta. Od czasu wprowadzenia Pokemonów z siódmej generacji zwykłego Meowtha zastąpił ten z regionu Alola. Drugi Pokemon to Magearna, po walce z którą poziom naszych wybranych podopiecznych podskakuje gwałtownie w górę. Oczywiście, by to się stało, nie musimy jej pokonywać, jednak wygranie z nią pojedynku sprawia, że dostajemy więcej doświadczenia, a w dodatku mamy możliwość złapania jej!

Szczerze mówiąc, jako gracz z dużym doświadczeniem w tej grze sądzę, że siódma generacja jest w Shuffle bardzo udana. Wprowadzone Pokemony mają dość dobry balans i umiejętności, przez co mogą pomóc w niejednym poziomie. Dlatego zachęcam do wspólnej gry, piszcie w komentarzach swoje friend codes, a tych, którzy nie mieli styczności z grą, namawiam do spróbowania swych sił w Pokemon Shuffle.

Wydane to tej pory Pokemony z regionu Alola