Alola! Czasami miewam rozmyślania na temat: jaką drużynę Pokemonów powinni mieć towarzysze Asha? Nie dziwi Was fakt, że większość z nich posiada dwa, trzy przez całą podróż? W końcu samo motto: “Złap je wszystkie!” powinno odnosić się nie tylko do postaci głównego bohatera, ale i jego towarzyszy. Oglądając anime i grając w gry, zastanawiałem się, jaka byłaby idealna drużyna dla Brocka, Misty czy chociażby Iris. Mamy kolejny sezon i wielu bohaterów, którzy nie mogą nam zaimponować ilością kieszonkowych stworków. Chciałbym Wam przedstawić moje proponowane drużyny dla każdego bohatera. W tym wpisie zajmiemy się męskim gronem – Sophoclesem oraz Kiawe. UWAGA! Biorę pod uwagę TYLKO Pokemony, które możemy spotkać w Alola.

Sophocles

Na pierwszy ogień idzie Sophocles, nasz mały geniusz. Jak wiemy, posiada on dwa Pokemony: Togedemaru oraz Charjabuga. Oba są typu elektrycznego, sam stwierdził, że tylko takie go interesują. Oto moje propozycje pozostałych 4 Pokemonów.

Electivire – Pokemon ten znany jest z wytwarzania energii elektrycznej o mocy nawet 20 tysięcy volt! Ponadto mógłby być świetnym materiałem do badań Sophoclesa. Od razu podkreślę, że byłby to jego najsilniejszy kieszonkowy stworek. Wydaje mi się, że przy odpowiednim treningu mógłby radzić sobie bez problemów np. z takim Pikachu Asha.

Pichu – kolejny Pokemon-gryzoń w drużynie chłopaka. Sądzę, że byłby świetnym kompanem dla Togedemaru, który lubi się bawić. Mógłby robić za swoistą maskotkę, chyba nawet słodszą od wyżej wymienionego pupila. Sądzę, że pasuje do rodziny elektrycznych gryzoni.

Emolga – Pokemon-wiewiórka, świetnie pasowałaby do grupki słodkich, elektrycznych stworków Sophoclesa. Podwójny typ (oprócz elektrycznego posiada również latający). Jeden z wielu Pokemonów, które pod przykrywką niewinności mogą skrywać prawdziwą moc.

Magnemite – Pokemon o takich samych typach co Togedemaru. Idealny do badań Sophoclesa, gdyż Magnemite potrafi zakłócać działanie urządzeń elektrycznych. Poznanie natury tego Pokemona pomogłoby w zdobywaniu kolejnych informacji na temat typów elektrycznych.

Potencjalna drużyna Sophoclesa

Kiawe

Kiawe uwielbia typ ognisty (jego włosy sprawiają wrażenie małego płomienia, hyhyhy). Póki co posiada dwa Pokemony: Turtonatora oraz Marowaka w formie regionalnej. Dla niego mam przygotowanych takich oto towarzyszy:

Incineroar – ostateczna forma Littena moim zdaniem pasowałaby do składu Kiawe. Silny duchem, prawdziwy wojownik mogący sprostać oczekiwaniom tego trenera. Jest zapał do walki jest niczym lawa – gorąca, niepowstrzymana.

Talonflame – moim zdaniem świetnie urozmaiciłby skład Kiawe. Kombinacja typu ognistego i latającego, szybkość i siła sprawiłyby, że byłby jednym z najlepszych dla niego partnerów. Oczywiście czekałbym z wypiekami na twarzy na pojedynek dwóch Talonflame’ów – Asha oraz Kiawe. Taka bitwa byłaby gorętsza od samej lawy!

Arcanine – to dostojny, wierny Pokemon o niebywałej szybkości. Sprawdzałby się nie tylko w czasie walki, ale i podczas chociażby codziennych obowiązków domowych. Ogień, który w nim drzemie, na pewno przypasowałby do gustu chłopakowi. Mógłby robić za Ride Pokemona chłopaka (co nawet fajnie by wyglądało).

Magmortar – Pokemon strzelający ogniem o bardzo wysokiej temperaturze (2000°C) byłby świetnym uzupełnieniem drużyny. Biorąc pod uwagę, że Kiawe mieszka na wyspie z wulkanem, Pokemon ten mógłby w czasie wolnym właśnie tam trenować, jak większość podopiecznych chłopaka. Ciekawe, jak by wyglądała współpraca Magmortara z Electivire Sophoclesa, kto wie, może byłby to duet nie do zatrzymania?

Potencjalna drużyna Kiawe

Przy wyborze brałem pod uwagę kilka czynników. Po pierwsze – typ. Bardzo chciałem wybrać takie Pokemony, by były jednego typu, w których specjalizuje się dana postać. Po drugie – możliwość spotkania danych stworków na Alola. Oczywiście w tym zestawieniu mogłyby się pojawić wszystkie Pokemony, jednak bądźmy szczerzy, szkolni przyjaciele Asha raczej nie opuszczą tego regionu, przez co nie będzie dane im poznać innych kieszonkowych stworków (awww, a tak by pasował Infernape do Kiawe). Dodatkowo starałem się, by dane Pokemony były adekwatne do zainteresowań czy charakteru danego bohatera – stąd np. u Kiawe mamy drużynę pełną wigoru, ducha walki i determinacji.

To byłoby na tyle, czeka nas jeszcze jeden wpis – pozostały Mallow, Lana i Lillie. A Wy co sądzicie o tej drużynie? Macie własne propozycje? Dzielcie się nimi w komentarzach.