Potencjalne drużyny bohaterów z Alola #2

Alola! Jest to druga i ostatnia część na temat potencjalnych drużyn przyjaciół Asha z Alola. W tym wpisie zajmę się żeńskimi postaciami – Mallow, Laną i Lillie. Każda z nich zasługuje na swoją drużynę, składającą się z 6 Pokemonów. Najbardziej Mallow i Lana potrzebują nowych partnerów. Obie mają po jednym Pokemonie. Jest to ilość nieadekwatna do ich zaangażowania i doświadczenia w stosunku do takiej Lillie. W walce wykazała się Lana, która wręcz koniecznie potrzebuje nowego sojusznika. Mallow jest druga w kolejce, a Lillie na samym końcu. Nie przedłużając, zapraszam do lektury wpisu.

Mallow

Jak wiadomo, posiada ona jednego Pokemona – Steenee, która ma typ trawiasty. Oto moja propozycja drużyny:

Stoutland – Pokemon ten byłby moim zdaniem bardzo dobrym wyborem dla Mallow. Jak dowiedzieliśmy się w jednym odcinku, Stoutlandy mają świetny węch, przez co są w stanie odnaleźć praktycznie wszystko. Mallow, która dużo gotuje i ma do tego smykałkę, nie pogardziłaby takim Pokemonem.

Lurantis – Pokemon wyglądający i pachnący jak kwiat pasowałby do trenerki. W grze trenowała ona Lurantisa, który dodatkowo był Totem Pokemonem. Silny sojusznik, mogący chronić trenerkę w czasie jej wypraw po składniki. Typ trawiasty, cóż więcej dodać… 😀

Leafeon – kolejny typ trawiasty, jedna z tzw. “Eeveelucji”. Wydziela on zapach podobny do świeżej, młodej trawy. Mógłby przydać się w kuchni jako inspiracja do stworzenia nowego dania. Poza tym dobrze się prezentuje.

Whimsicott – kolejny z rodziny Pokemonów typu trawiastego. Szczerze, wybrałem go, bo podoba mi się z wyglądu. Mógłby ewentualnie robić za kelnera w rodzinnym interesie Mallow, pomagając chociażby Steenee. Zdałby egzamin w czasie walk Pokemon.

Morelull – Pokemon dbający o harmonię w przyrodzie, byłby świetnym kompanem dla Mallow w czasie poszukiwań nowych składników. W walce byłby równie przydatny jak reszta wyżej wymienionych Pokemonów.

Potencjalna drużyna Mallow

 

Lana

Lana jako trenerka posiada jednego Pokemona – Popplio. Uwielbia wędkować oraz kocha wodne Pokemony (brzmi znajomo, prawda?). Oto moja propozycja, jak powinna wyglądać jej drużyna:

Gyarados – osobom oglądającym anime nie muszę wyjaśniać, dlaczego właśnie ten Pokemon jest na liście :> (MEGA GYARADOS, xaxaxaxaxa). Poza tym fajnie by było, jakby faktycznie w jej ręce dostał się Mega Kamień do tego Pokemona.

Lanturn – Pokemon o podwójnym typie (woda i elektryczność), potrafiący żyć na dużej głębokości oraz tworzyć światło. Idealny partner dla nurka. Sądzę, że Lana miałaby z niego użytek.

Wishiwashi – samotny jest słaby, jednak potrafi wezwać innych swoich ziomków, by stworzyć tzw. formę ławicy. Myślę, że pasowałby do drużyny, zwłaszcza w czasie samotnych rejsów po morzu. W końcu Pokemon ten cieszy się szacunkiem na Alola, a Lana jako trenerka wodnych typów powinna mieć w swojej drużynie tzw. Demona morza.

Shellder – trenowała ona go w grze. Fajnie by było, jakby takowego złowiła i złapała. Ciekawym rozwiązaniem byłaby jego ewolucja w Cloystera bądź znalezienie Slowpoke’a i ich symbiotyczny związek tworzący Slowbro. Na pewno nie byłby to zły wybór.

Alomomola – Pokemon potrafiący leczyć rannych, myślę, że byłby to dobry wybór, zwłaszcza nad morzem, z dala od jakiegokolwiek Centrum Pokemon. Poza tym jego wygląd idealnie się wpasowuje w całą otoczkę regionu Alola. Ponadto kolejna ryba w drużynie trenera wodnych Pokemonów byłaby na miejscu.

Potencjalna drużyna Lany

 

Lillie

Lillie to dziewczyna bojąca się Pokemonów. Śledząc jej losy, można zauważyć, że ten lęk małymi kroczkami jest likwidowany. Posiada ona jednego Pokemona – Vulpiksa w formie alolańskiej. Oto moja propozycja idealnej drużyny dla Lillie:

Alolan Raichu – powód jest dość prosty, skoro potrafiła się zaprzyjaźnić z Pikachu Asha, to sądzę, że dałaby radę z jego ewolucją. Żeby było jeszcze lepiej, to musiała to być forma alolańska.

Lillipup – jak pamiętamy, Pokemon ten był na jednym ze zdjęć w pokoju dziewczyny. Tak naprawdę nie wiemy, co się z nim stało, dlatego umieściłem tego stworka na liście. Oczywiście biorę pod uwagę możliwość, że tamten Lillipup może być jej i mógł ewoluować, przez co automatycznie znalazłby się na tej liście.

Eevee – no kolejna żeńska postać z anime, przyjaciółka Asha, ma mieć Eevee? Jestem jednak za opcją, by Pokemon ten nigdy nie ewoluował. Sądzę, że byłby to jej drugi po Shironie ulubiony stworek.

Vanillite – Pokemon lód o słodkim wyglądzie byłby moim zdaniem dobrym wyborem. Ten sam typ co Vulpix, a także fizjonomia, przypominająca jedzenie, no takie lewitujące, ale chyba nie tak groźne jak np. Gyarados, prawda? Chociaż dla Lillie nie byłoby różnicy 😀

Clefairy – w tym przypadku to byłby bardziej symbol – przecież początkowo ikoną Pokemonów miał być właśnie Clefairy, a nie Pikachu. Wydaje mi się, że pasowałby do niej, kto wie, może zmieniłby nastawienie Lillie do Pokemonów? Ten przyjaźnie nastawiony stworek mógłby być częścią zespołu Lillie.

Potencjalna drużyna Lillie

 

W wyborze kierowałem się czynnikami, o których pisałem w pierwszym wpisie, dlatego nie ma sensu ich powtarzać. Naprawdę żałuję, że nie mogłem ułożyć drużyny ze wszystkich Pokemonów. Prawdopodobnie żaden z bohaterów nie opuści Alola, przez co nie dane im będzie zdobyć innych, fajnych kieszonkowych stworków (wyobraźcie sobie Lanę z Mudkipem i jego ewolucjami albo Mallow z Meganium). Myślę, że jest to najbardziej optymalny i dobrze dopasowany skład dla każdej żeńskiej postaci.

To by było na tyle, jak Wam się podoba to zestawienie? Jakie macie propozycje?

PS Ktoś kiedyś napisał, że bardzo lubię Lanę – akurat bardziej dopinguję Mallow oraz Kiawe za typ ognisty, który bardzo lubię 😉

By |2017-08-14T16:37:15+00:00Sierpień 14th, 2017|Inne|18 komentarzy

18
Dodaj komentarz

avatar
9 Liczba wątków
9 Liczba odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najwięcej reakcji
Najgorętszy wątek
15 Komentujący
Poketrener MichałDiamondTigeraviktoriaz_700InesKatakuri Ostatni komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
DiamondTigera
Gość
DiamondTigera

Rozkwaszę dzień każdemu, kto powie, że Lillie jest trenerką lodową!

viktoriaz_700
Gość
viktoriaz_700

Też sądze , że lillie powinna mieć eevee?

Ines
Gość
Ines

Do Mallow bardziej pasuje mi Miltank (ze względu na Mleko i przetwory mleczne). No i Gloom lub Villeplume. Ich nektar oprócz na składnik perfum też mógłby się nadawać do dań i potraw. Stoutland i Leafeon są na swoich miejscach moim zdaniem.

Do Lany… nie mam pomysłu.

Do Lillie… nie pasuje mi Alola Raichu. Prędzej Ninetales kantoński.

Katakuri
Gość
Katakuri

U LIllie zmienił bym A. Vulpixa na A. Ninetalesa

DiamondTigera
Gość
DiamondTigera

Geniuszu!
Przecież A. Vulpix to pre-ewolucja A. Ninetalesa.
Kiedyś może go ewoluuje! -_-

Nieklak
Gość
Nieklak

-MAMOOOOO! Wyglądam jak Pokémon!- krzyknęła Lillie.
-Ej, to nie fair! Ja też chcę być Pokémonem!- naburmuszyła się jej mama po czym weszła do Ultra Bestii.

Poketrener Michał
Gość
Poketrener Michał

Momoooooooo! Mismagius zna tylko Venoshock !!!! Krzyczy Lillie z boiska.

NIHIL- NOWI ! Mówi Lusamine rzucając Beast Balla w Nhilego

Karol
Gość
Karol

Kolejny ciekawy artykuł, podoba mi się!

LuluZak
Gość
LuluZak

Moim zdaniem lilie powinna mieć wszystkie pokemony lodowe jej ustrój przypomina lód

admin
Administrator

Lillie jest tak naprawdę Pokemonem. Jej strój przypomina Nihilego 😛

Kimono kimeta
Gość
Kimono kimeta

Pokemonem? W jakim sensie

Michael
Gość
Michael

XD

Siri Love13
Gość
Siri Love13

Może Lillie była wzorowana na tym pokemonie albo na odwrót.

Ps: A ten pokemon nie jest przypadkiem ultra bestią?

Kate :P
Gość
Kate :P

Tak, jest Ultra Bestią.

Katakuri
Gość
Katakuri

Na początku twórcy anime SM myśleli że Lillie jest Ultra Bestią dlatego nie mogła dotykać innych pokemonów ale gdy wyszły gry sun i moon i okazało się że Lillie nie jest pokemonem musieli się z tego wygrzebać.

DiamondTigera
Gość
DiamondTigera

Jak było w grze SM, to mama zaproponowała kiedyś Lillie noszenie ciuszków z Nihelgo.
Dlatego jest taka, jaka jest 😛

Greninja Pokemon
Gość
Greninja Pokemon

A do drużyny Lillie pasowałby też Pichu!

Killuś
Gość
Killuś

Do Mallow bardzo pasuje Miltank.