Alola! Jest to druga i ostatnia część na temat potencjalnych drużyn przyjaciół Asha z Alola. W tym wpisie zajmę się żeńskimi postaciami – Mallow, Laną i Lillie. Każda z nich zasługuje na swoją drużynę, składającą się z 6 Pokemonów. Najbardziej Mallow i Lana potrzebują nowych partnerów. Obie mają po jednym Pokemonie. Jest to ilość nieadekwatna do ich zaangażowania i doświadczenia w stosunku do takiej Lillie. W walce wykazała się Lana, która wręcz koniecznie potrzebuje nowego sojusznika. Mallow jest druga w kolejce, a Lillie na samym końcu. Nie przedłużając, zapraszam do lektury wpisu.

Mallow

Jak wiadomo, posiada ona jednego Pokemona – Steenee, która ma typ trawiasty. Oto moja propozycja drużyny:

Stoutland – Pokemon ten byłby moim zdaniem bardzo dobrym wyborem dla Mallow. Jak dowiedzieliśmy się w jednym odcinku, Stoutlandy mają świetny węch, przez co są w stanie odnaleźć praktycznie wszystko. Mallow, która dużo gotuje i ma do tego smykałkę, nie pogardziłaby takim Pokemonem.

Lurantis – Pokemon wyglądający i pachnący jak kwiat pasowałby do trenerki. W grze trenowała ona Lurantisa, który dodatkowo był Totem Pokemonem. Silny sojusznik, mogący chronić trenerkę w czasie jej wypraw po składniki. Typ trawiasty, cóż więcej dodać… 😀

Leafeon – kolejny typ trawiasty, jedna z tzw. “Eeveelucji”. Wydziela on zapach podobny do świeżej, młodej trawy. Mógłby przydać się w kuchni jako inspiracja do stworzenia nowego dania. Poza tym dobrze się prezentuje.

Whimsicott – kolejny z rodziny Pokemonów typu trawiastego. Szczerze, wybrałem go, bo podoba mi się z wyglądu. Mógłby ewentualnie robić za kelnera w rodzinnym interesie Mallow, pomagając chociażby Steenee. Zdałby egzamin w czasie walk Pokemon.

Morelull – Pokemon dbający o harmonię w przyrodzie, byłby świetnym kompanem dla Mallow w czasie poszukiwań nowych składników. W walce byłby równie przydatny jak reszta wyżej wymienionych Pokemonów.

Potencjalna drużyna Mallow

 

Lana

Lana jako trenerka posiada jednego Pokemona – Popplio. Uwielbia wędkować oraz kocha wodne Pokemony (brzmi znajomo, prawda?). Oto moja propozycja, jak powinna wyglądać jej drużyna:

Gyarados – osobom oglądającym anime nie muszę wyjaśniać, dlaczego właśnie ten Pokemon jest na liście :> (MEGA GYARADOS, xaxaxaxaxa). Poza tym fajnie by było, jakby faktycznie w jej ręce dostał się Mega Kamień do tego Pokemona.

Lanturn – Pokemon o podwójnym typie (woda i elektryczność), potrafiący żyć na dużej głębokości oraz tworzyć światło. Idealny partner dla nurka. Sądzę, że Lana miałaby z niego użytek.

Wishiwashi – samotny jest słaby, jednak potrafi wezwać innych swoich ziomków, by stworzyć tzw. formę ławicy. Myślę, że pasowałby do drużyny, zwłaszcza w czasie samotnych rejsów po morzu. W końcu Pokemon ten cieszy się szacunkiem na Alola, a Lana jako trenerka wodnych typów powinna mieć w swojej drużynie tzw. Demona morza.

Shellder – trenowała ona go w grze. Fajnie by było, jakby takowego złowiła i złapała. Ciekawym rozwiązaniem byłaby jego ewolucja w Cloystera bądź znalezienie Slowpoke’a i ich symbiotyczny związek tworzący Slowbro. Na pewno nie byłby to zły wybór.

Alomomola – Pokemon potrafiący leczyć rannych, myślę, że byłby to dobry wybór, zwłaszcza nad morzem, z dala od jakiegokolwiek Centrum Pokemon. Poza tym jego wygląd idealnie się wpasowuje w całą otoczkę regionu Alola. Ponadto kolejna ryba w drużynie trenera wodnych Pokemonów byłaby na miejscu.

Potencjalna drużyna Lany

 

Lillie

Lillie to dziewczyna bojąca się Pokemonów. Śledząc jej losy, można zauważyć, że ten lęk małymi kroczkami jest likwidowany. Posiada ona jednego Pokemona – Vulpiksa w formie alolańskiej. Oto moja propozycja idealnej drużyny dla Lillie:

Alolan Raichu – powód jest dość prosty, skoro potrafiła się zaprzyjaźnić z Pikachu Asha, to sądzę, że dałaby radę z jego ewolucją. Żeby było jeszcze lepiej, to musiała to być forma alolańska.

Lillipup – jak pamiętamy, Pokemon ten był na jednym ze zdjęć w pokoju dziewczyny. Tak naprawdę nie wiemy, co się z nim stało, dlatego umieściłem tego stworka na liście. Oczywiście biorę pod uwagę możliwość, że tamten Lillipup może być jej i mógł ewoluować, przez co automatycznie znalazłby się na tej liście.

Eevee – no kolejna żeńska postać z anime, przyjaciółka Asha, ma mieć Eevee? Jestem jednak za opcją, by Pokemon ten nigdy nie ewoluował. Sądzę, że byłby to jej drugi po Shironie ulubiony stworek.

Vanillite – Pokemon lód o słodkim wyglądzie byłby moim zdaniem dobrym wyborem. Ten sam typ co Vulpix, a także fizjonomia, przypominająca jedzenie, no takie lewitujące, ale chyba nie tak groźne jak np. Gyarados, prawda? Chociaż dla Lillie nie byłoby różnicy 😀

Clefairy – w tym przypadku to byłby bardziej symbol – przecież początkowo ikoną Pokemonów miał być właśnie Clefairy, a nie Pikachu. Wydaje mi się, że pasowałby do niej, kto wie, może zmieniłby nastawienie Lillie do Pokemonów? Ten przyjaźnie nastawiony stworek mógłby być częścią zespołu Lillie.

Potencjalna drużyna Lillie

 

W wyborze kierowałem się czynnikami, o których pisałem w pierwszym wpisie, dlatego nie ma sensu ich powtarzać. Naprawdę żałuję, że nie mogłem ułożyć drużyny ze wszystkich Pokemonów. Prawdopodobnie żaden z bohaterów nie opuści Alola, przez co nie dane im będzie zdobyć innych, fajnych kieszonkowych stworków (wyobraźcie sobie Lanę z Mudkipem i jego ewolucjami albo Mallow z Meganium). Myślę, że jest to najbardziej optymalny i dobrze dopasowany skład dla każdej żeńskiej postaci.

To by było na tyle, jak Wam się podoba to zestawienie? Jakie macie propozycje?

PS Ktoś kiedyś napisał, że bardzo lubię Lanę – akurat bardziej dopinguję Mallow oraz Kiawe za typ ognisty, który bardzo lubię 😉