Alola!

Jako że część z Was wciąż dopytuje się mnie, kiedy pojawi się nowa część “Na Skrzydłach Marzeń”, postanowiłem w końcu oficjalnie wypowiedzieć się na ten temat, by nie trzymać Was w niepewności. Wiem, że nie lubicie czytać długich tekstów, które ja z kolei lubię pisać, dlatego postaram się tu ograniczyć do niezbędnego minimum. Jak to mawiają w filmach: “Mam dla Was dwie wiadomości, jedną dobrą, drugą złą”. Dobra jest taka, że nowa część NSM pojawi się w najbliższą niedzielę, a zła, że forma, w której będzie się ukazywać, zostanie zmieniona.

Stworzenie jednej części “Na Skrzydłach Marzeń” wymaga napisania 25 – 30 scen, z których każda mieści się na 1 – 2 stronach A4. Jak więc widzicie, ilość jest dość pokaźna, ale to nie ona jest problemem. Kłopot tkwi w tym, że to wszystko wymaga czasu i wyłącza mnie na 3 – 4 tygodnie z pisania/robienia czegokolwiek innego na stronie. Cały więc czas, który mogę poświęcić na działalność na stronie, jest przeznaczany wtedy na NSM, a inne aspekty zajmowania się nią cierpią. Jako że czasu nie da się kupić, miałem dwie opcje: porzucić NSM albo sprawić, by było mniej czasożerne. Jak się domyślacie, wybrałem opcje drugą.

W NSM w dalszym ciągu będziecie dokonywać wyborów i sterować Sereną z tym, że będzie to się działo na bieżąco. Dobre, złe i prawdziwe zakończenia zostaną porzucone. Nie będzie też możliwości “przejścia” przez daną część różnymi ścieżkami, gdyż istnieć będzie tylko jedna, wybrana przez ogół czytelników. Jak to będzie wyglądać w praktyce? Pojawiać będzie się jedna scena, na której końcu będziecie musieli dokonać wyboru z trzech/czterech opcji. Po upływie czasu na głosowanie opisana zostanie tylko jedna wersja, a pozostałe odrzucone i nieopisane. Nie martwcie się jednak, nie zawsze będzie tak, że najpopularniejsza opcja będzie opisywana, dlatego jeśli Wasze zdanie różni się od większości, wciąż będzie miało szanse na realizację. No, ale o tym najlepiej przekonacie się w praktyce. Wytrwajcie do niedzieli ^^

Takie “nowe” NSM pojawiać będzie się z częstotliwością 1 – 2 scen na tydzień. Zdaję sobie sprawę, że tekst może nie być już tak atrakcyjny, zwłaszcza dla osób, które nie będą czytać go na bieżąco, ale przynajmniej będzie się regularnie pojawiać. Nasz zmyślony podbój Hoenn przez Serenę będzie trwać dalej, przynajmniej do czasu, kiedy dziewczyna (mam nadzieję) wróci do anime. Mam świadomość, że na pewno nie wszyscy czytają NSM, więc nie chcąc zaniedbywać tej grupy osób, podjąłem taką właśnie decyzję. Zatem… Do zobaczenia w niedzielę!

Wybór

Cóż, skoro Sereną od tej pory będziecie kierować razem, najprościej byłoby zrobić po prostu ankietę i rozpisywać tylko tą opcję, którą wybierze większość. Mam jednak dość mieszane odczucia co do tej formy wyboru. W ten sposób czytelnicy, który wybierają mniej popularne opcje, mogą się poczuć ignorowani. W związku z tym będziemy mieli trzy typy wyborów, które będą się zmieniać w każdej scenie.

Głosowanie większościowe: Opcja, która dostanie najwięcej głosów w ankiecie wygrywa i tylko ona jest opisywana.

Głosowanie z losowaniem: Głosy każdej opcji są przeliczane na procenty, po czym każdej z nich przydzielany jest określony przedział liczb. Następnie losowana jest liczba od 1 do 100. Rozpisywana jest opcja do którego przedziału należy wylosowana liczba. W ten sposób nawet opcje, które dostały najmniej głosów mają szansę na rozwinięcie.

Wolny wybór: Zamiast głosować w ankiecie, swój wybór będziecie pisać w komentarzach. Jeden z nich zostanie następnie wybrany i rozpisany. Jest to coś podobnego do starej Randki w ciemno.

Zespół SM i PBF

Jednym z kluczowych momentów podczas dotychczasowego pobytu Sereny w Hoenn było zwycięstwo w turnieju i utworzenie Zespołu SM, któremu notabene nazwę nadaliście Wy. Długo myślałem, jak ugryźć ten aspekt NSM. Początkowo miałem zamiar w każdej części wprowadzać jakiegoś/jakąś character of the day, którego/którą dziewczyny mogłyby namówić do wstąpienia do Zespołu. Nie będę zdradzać tutaj, jakie postacie miałem przygotowane, bo być może jeszcze je wykorzystam. Niedawno, dzięki ludziom, którzy erpią na naszym forum, wpadł mi do głowy inny pomysł. Zamiast próbować rekrutować jakieś znane postacie z anime, lepiej będzie, jeśli to Wy zostaniecie członkami Zespołu SM! W końcu z założenia miała to być organizacja pomagająca początkującym Koordynatorom. Jeśli zachodzicie w głowę, w jaki sposób to Wy możecie dołączyć do NSM, już wyjaśniam. Chodzi tu oczywiście o PBF-a…

PBF (Played by Forum) to gra fabularna, w której gracze wcielają się w fikcyjne, wymyślone przez siebie postacie, które odgrywają, pisząc posty na forum. Jeśli braliście kiedykolwiek udział w jakimkolwiek RP (Role Play), PBF nie sprawi Wam najmniejszych problemów. Takie rzeczy najlepiej poznaje się w praktyce, więc wszystkich zainteresowanych odsyłam na nasze forum. Zapisy do PBF-a “Na Skrzydłach Marzeń” rozpoczęły się wczoraj, a planowany start przewidziano na 10 maja. Jest więc jeszcze trochę czasu, aby ze wszystkim się oswoić i zgłębić tajniki tej zabawy.

Link do PBF-a: klik!

Zapraszamy do wzięcia udziału!