Na Skrzydłach Marzeń

Na Skrzydłach Marzeń (夢の翼 Yume no Tsubasa) to autorskie dzieło strony Alola.pl. Staraliśmy się połączyć typowy dla japońskiej popkultury gatunek literacki Light Novel (LN, ranobe) z grami tekstowymi. Być może już to wiecie, ale wyraźna część anime powstaje na podstawie ranobe, np. Toradora, Shakugan no Shana, Boku wa Tomodachi ga Sukunai, Highschool DxD, itp. Stąd miedzy innymi wynika wygląd naszych “okładek”. Gry tekstowe (zwane inaczej fikcją interaktywną) natomiast królowały w czasach, kiedy najpewniej nie było Was jeszcze na świecie. Polegały one na tym, że “gra” opowiadała “graczowi” jakąś historię, a fabuła posuwała się dalej w zależności od jego wyborów. Gwarantuje Wam, że od razu to zrozumiecie, gdy tylko przebrniecie przez pierwszą cześć “Skrzydeł”.

Na Skrzydłach Marzeń skupia się na naszej wizji podróży Sereny przez region Hoenn. Można więc powiedzieć, że jest to taki nasz Sezon 19,5 😉 Jednakże, jest to tylko i wyłącznie fanowska fikcja i nie ma nic wspólnego z oficjalnymi działaniami Nintendo i The Pokemon Company. Historia będzie ukazywać się w częściach, które będą składać się na poszczególne tomy. Każdy tom będzie zawierać 3 części.

Ale o co w tym wszystkim chodzi?

Pomyśleliśmy, że zamiast zwyczajnie napisać jakieś opowiadanie na ten temat, fajniej będzie dać Wam możliwość pokierowania Sereną w regionie Hoenn. Każda część będzie dzieliła się na sceny, między którymi to Wy sami będziecie się przemieszczać. Każda scena to krótki opis jakiejś sytuacji i kilka możliwości zachowań Sereny, które wskazywać będziecie Wy.

Każda część będzie prowadzić do kilku różnych zakończeń, które będą miały swoje typy:

  • dobre – wszystko się dobrze skończyło, historia będzie kontynuowana dalej;
  • złe – coś poszło nie tak, w związku z czym przygoda Sereny w Hoenn się zakończyła, kontynuacji nie będzie;
  • prawdziwe – jest to zakończenie najbardziej optymalne dla Sereny według nas, historia będzie kontynuowana dalej.

Skąd będziemy wiedzieć, do którego zakończenia najczęściej popychaliście Serenę? Otóż, ze statystyk wyświetlania stron. Jeśli większość z Was wybierze złe zakończenie, to cykl zostanie przerwany. To nie żart! Chcieliśmy, byście to Wy mieli decydujący wpływ na poczynania Sereny! Nie martwcie się jednak, wybór prowadzący do złego zakończenia będzie dość dobitnie wskazywany ^^ Gdy zaliczymy wszystkie trzy części pojedynczego tomu, zostanie od wydany w formie PDF-u do pobrania. Uwzględnione w nim będą Wasze najczęstsze wybory. Można więc powiedzieć, że to Wy stworzycie historię Sereny w Hoenn!

Dobra, napisałem się, pewnie brzmi to trochę skomplikowanie. Najprościej będzie, jeśli przekonacie się o tym na własnej skórze!

Na niektórych stronach jest podkład audio. Jeśli Was to drażni – przyciszcie głos, jeśli wprost przeciwnie – podkręćcie głośność. Ewentualnie możecie zatrzymać audio, klikając ikonkę w prawym górnym rogu.

 

Wydane odcinki:

Tom Okładka Podtytuł Części Data wydania
I “Przybyłam do Hoenn!” Część 1

Część 2

Część 3

Epilog

28.05.17r

03.07.17r

27.08.17r

10.09.17r

 II   “Zespół SM znowu błysnął!”

Część 1

Część 2

Część 3

Epilog

08.11.17r

Wkrótce!

Wkrótce!

Wkrótce!

Komentarze dotyczące pierwszej części zostały przeniesione do tego wątku by zachować jako taką spójność i uchronić przyszłych czytelników przed spoilerami. Przepraszamy za kłopoty!							
By |2017-11-08T16:44:21+00:00Listopad 8th, 2017|Na Skrzydłach Marzeń|Możliwość komentowania Na Skrzydłach Marzeń została wyłączona