Drugie urodziny Aloli!

Zaproszenie

To już dwa lata!

Alola! 5 grudnia miną już dwa lata od momentu założenia strony. Taką okazję wypadałoby jakoś uczcić, dlatego chcielibyśmy już teraz zaprosić Was do wzięcia udziału w urodzinowych atrakcjach, które dla Was przygotowaliśmy!

Choć od tego podniosłego dnia dzieli nas półtorej miesiąca, chcemy już teraz przedstawić plan nadchodzących wydarzeń. Wszystkie aktywności staraliśmy się rozłożyć na dwa miesiące, tak aby emocje współzawodnictwa towarzyszyły nam aż do końca roku! Planowane konkursy będą zróżnicowane, dlatego mamy nadzieję, że każdy z Was znajdzie coś dla siebie!

Oto co dla Was przygotowaliśmy:

Pokemon The Movie: The Power of Us

Na podanie dokładnej daty pojawienia się filmu na stronie wciąż jest za wcześnie, jednak możemy śmiało przypuszczać, że nastąpi ona w grudniu tego roku.

Co do języku w dubbingu, wszystko zależy od tego, kiedy pojawi się angielska, a kiedy japońska wersja. Jeśli będziemy mieć wybór, oczywiście postawimy na tą drugą. W przeciwnym razie trzeba będzie jakoś przeboleć język angielski. W przypadku poprzedniego filmu, ogólnodostępna wersja “amerykańska” pojawiła się w listopadzie, natomiast japońska dopiero w lutym, także odstęp był dość spory.

Ponadto 5 grudnia, czyli dokładnie w dzień urodzin strony, opublikujemy infografikę, gdzie będziecie mogli zapoznać się z najciekawszymi danymi liczbowymi odnośnie funkcjonowania strony ^^

Mistrz Pokemon

Listopad na Aloli skupiać będzie się przede wszystkim na walkach Pokemon i da pole do popisu wszystkim Trenerom aspirującym do tytułu Mistrza Pokemon!

Pierwszym sprawdzianem dla śmiałków będzie “Turniej w ciemno”, który naturalnie odbędzie się na symulatorze walk Pokemon Showdown. Będzie on połączony z ciekawym eksperymentem socjologicznym, który sprawdzi Wasze umiejętności dobierania Pokemonów do drużyny, koncentrację, spryt, przebiegłość i wytrwałość w dążeniu do celu.

Oprócz nagród rzeczowych, zwycięzca otrzyma rangę “Mistrz Pokemon”. Będzie ona widoczna w komentarzach i odznaczała się specjalnym kolorem. Otrzymanie rangi będzie wiązało się z koniecznością podania adresu e-mail.

Zapisy rozpoczną się na dniach, a sam turniej odbędzie się 17 listopada.

Profesor Pokemon

Czym byliby Trenerzy bez wsparcia Profesorów, którzy najczęściej pełnią rolę pierwszego nauczyciela młodzików? To oni wręczają żółtodziobom pierwszego Pokemona, uczą obsługi PokeDeksu i dają szczęśliwego kopa na drogę!

Drugi konkurs przeznaczony będzie właśnie dla osób, które marzą o zdobyciu tego tytułu, a co za tym idzie, posiadają ogromną wiedzę na temat Pokemonów, ich ataków i zdolności.  Kandydaci na Profesora będą mieli do rozwiązania quiz, który dotyczyć będzie walk Pokemon. Pytania sprawdzą czy potraficie w optymalny sposób wykorzystać atuty swojego Pokemona, niektóre będą opisywać jakiś scenariusz, a Wy wskazać będziecie musieli najlepszą metodę na jego rozwiązanie.

Profesor/Profesorzy oprócz nagród rzeczowych otrzymają rangę “Profesor Pokemon”. Będzie ona widoczna w komentarzach i odznaczała się specjalnym kolorem. Otrzymanie rangi będzie wiązało się z koniecznością podania adresu e-mail.

Quiz wystartuje pod koniec listopada.

Artystka/Koordynator Pokemon

Gdy bitewny kurz opadnie, na konkursową scenę wkroczą utalentowane Artystki oraz zdolni Koordynatorzy! Grudzień należeć będzie do malarzy i rysowników. Naturalnie zadanie konkursowe będzie polegało na stworzeniu pracy graficznej na podany temat, który zostanie ujawniony w momencie rozpoczęcia zmagań. Póki co, możemy jedynie podpowiedzieć, że nie będzie to PokéGwiazdka, tak jak to miało miejsce rok temu.

Tym razem najlepsza praca zostanie wybrana wyłącznie przez publiczność, która będzie mogła oddać głos na swoje ulubione dzieło w ankiecie. Wszystkie prace zostaną poddane publicznemu głosowaniu i wszystkie trafią następnie do Galerii. Na zwycięzcę czeka jeden z pięciu zestawów Promarkerów. Ponadto wśród głosujących osób wylosujemy jedną, która również otrzyma podobną nagrodę. Zachęcamy zatem do rysowania/malowania, a także głosowania!

Oprócz wspomnianej nagrody, zwycięzca otrzyma rangę “Artystka Pokemon/Koordynator Pokemon”. Będzie ona widoczna w komentarzach i odznaczała się specjalnym kolorem. Otrzymanie rangi będzie wiązało się z koniecznością podania adresu e-mail.

Konkurs wystartuje na początku grudnia.

Hodowca Pokemon

Urodzinowe obchody zamkną wybory najlepszego Hodowcy Pokemon! Będzie to nie tyle co konkurs, a bardziej teleturniej muzyczny. Do tej pory nie organizowaliśmy rzeczy tego typu, toteż sami nie możemy się doczekać! Na pewno wszyscy kojarzą program “Jaka to melodia?”, prawda? Otóż, urządzimy sobie jego alolańską wersję.

Konkurs podzielony będzie na dwa etapy: eliminacje i część główną. Jeśli zgłosi się dużo osób, urządzimy kilka eliminacji. Gdyby w konkursie głównym znalazło się mnóstwo osób, mogłoby to spowodować pewne problemy i całą imprezę znacznie wydłużyć. Zadaniem uczestników w eliminacjach będzie odgadnięcie Pokemonów po ich dźwiękach z gier na konsole Nintendo. Natomiast we właściwej części skupimy się na openingach, endingach i soundtrackach z anime/gier.

Oprócz nagród rzeczowych, zwycięzca otrzyma rangę “Hodowca Pokemon”. Będzie ona widoczna w komentarzach i odznaczała się specjalnym kolorem. Otrzymanie rangi będzie wiązało się z koniecznością podania adresu e-mail.

Eliminacje jak i część główna turnieju odbędą się pod koniec grudnia, najpewniej w przerwie świątecznej.

Mamy nadzieję, że jak najwięcej osób weźmie udział w przynajmniej jednym z zapowiedzianych konkursów. Prawdopodobnie, jeśli spotkamy się za rok, będzie nam już towarzyszyła nowa seria anime, więc to może być ostatnia okazja na wykazanie się swoją znajomością alolańskich Pokemonów, talentem plastycznym czy wybitną pamięcią i słuchem.

Jak wspomnieliśmy wcześniej, najbliższym wydarzeniem będzie “Turniej w ciemno” (pełna nazwa pojawi się po ujawnieniu zasad) do którego zapisy wystartują jeszcze w tym tygodniu. Liczymy na obecność wszystkich showdownownych zapaleńców! ^^

By |2018-10-17T17:01:03+00:00Październik 17th, 2018|Strona|14 komentarzy

14
Dodaj komentarz

avatar
9 Liczba wątków
5 Liczba odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najwięcej reakcji
Najgorętszy wątek
10 Komentujący
TheRoosterPLArdoolMasInesKaroru Ostatni komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Ardool
Gość
Ardool

No ja nie mg prawie urodziny przeegapiłem XD

Ardool
Gość
Ardool

Ale kurde showdowny przegapiłem ;(((

Mas
Gość
Mas

“Staneło” na końcu quizu… Noż Panoćku Admine, choć stond i wincyj takih błyndów nie róp!!! 😀

Mas
Gość
Mas

I mam nadzieje że nic nie zaspojlerowałem.

Ines
Gość
Ines

A ja mam pytanie… czy “kiedyś” jeszcze Poke Pisarz wystartuje? Czy już można po mału o nim zapominać?

Dark Greninja
Gość
Dark Greninja

Jeszcze mam jedno pytanie,czy można wziąć udział w innych konkursach czy tylko w jednym?Bo tak sobie myślę,że bycie Hodowcą też byłoby super 😀

Karoru
Gość
Karoru

Łał! Zapowiadają się cudowne atrakcję! Ja bardzo uwielbiam walki pokemonów i z wielką chęcią bym wziął udział w tym turnieju, ale nic nie obiecuje, bo boje się że znowu będzie taka sytuacja że niby się zapisałem, ale ostatecznie nie wziąłem w tym udziału z jakiś losowych zdarzeń, na które nie miałem żadnego wpływu i skończyło się na tym że jednak nie miałem możliwość wziąść udziału w turnieju to pierwsza sprawa, a druga sprawa długo już nie grałem w pokemon showdown i podejrzewam że to może się na mnie zemścić… Ale kiedy zasady zostaną już ujawnione to zastanowiem się nad tym… Czytaj więcej »

Przemek
Gość
Przemek

Poke walka CIEKAWA zapewnie bedą walki z Mega evolucją i z Atakami :p

TheRoosterPL
Profesor
TheRoosterPL

Śmiesznie, bo w formacie, w którym odbył się turniej nie można było ani jednego, ani drugiego użyć 😛

Enderus
Gość
Enderus

Nie wiem czy dam radę. Jak narysuję jakiś obrazek tematyczny, to boję się, że nie dostanę rangi koordynatora😭

koxio1
Gość
koxio1

Hhhmmmmmm turniej pokemon i ten profesor ja się piszę a admin wie że mam szansę w obu xD

Dark Greninja
Gość
Dark Greninja

Czas się zacząć przygotowywać,bo chcę być profesorem,a quiz na pewno nie będzie łatwy 😛