Zaproszenie

To już dwa lata!

Alola! 5 grudnia miną już dwa lata od momentu założenia strony. Taką okazję wypadałoby jakoś uczcić, dlatego chcielibyśmy już teraz zaprosić Was do wzięcia udziału w urodzinowych atrakcjach, które dla Was przygotowaliśmy!

Choć od tego podniosłego dnia dzieli nas półtorej miesiąca, chcemy już teraz przedstawić plan nadchodzących wydarzeń. Wszystkie aktywności staraliśmy się rozłożyć na dwa miesiące, tak aby emocje współzawodnictwa towarzyszyły nam aż do końca roku! Planowane konkursy będą zróżnicowane, dlatego mamy nadzieję, że każdy z Was znajdzie coś dla siebie!

Oto co dla Was przygotowaliśmy:

Pokemon The Movie: The Power of Us

Na podanie dokładnej daty pojawienia się filmu na stronie wciąż jest za wcześnie, jednak możemy śmiało przypuszczać, że nastąpi ona w grudniu tego roku.

Co do języku w dubbingu, wszystko zależy od tego, kiedy pojawi się angielska, a kiedy japońska wersja. Jeśli będziemy mieć wybór, oczywiście postawimy na tą drugą. W przeciwnym razie trzeba będzie jakoś przeboleć język angielski. W przypadku poprzedniego filmu, ogólnodostępna wersja “amerykańska” pojawiła się w listopadzie, natomiast japońska dopiero w lutym, także odstęp był dość spory.

Ponadto 5 grudnia, czyli dokładnie w dzień urodzin strony, opublikujemy infografikę, gdzie będziecie mogli zapoznać się z najciekawszymi danymi liczbowymi odnośnie funkcjonowania strony ^^

Mistrz Pokemon

Listopad na Aloli skupiać będzie się przede wszystkim na walkach Pokemon i da pole do popisu wszystkim Trenerom aspirującym do tytułu Mistrza Pokemon!

Pierwszym sprawdzianem dla śmiałków będzie “Turniej w ciemno”, który naturalnie odbędzie się na symulatorze walk Pokemon Showdown. Będzie on połączony z ciekawym eksperymentem socjologicznym, który sprawdzi Wasze umiejętności dobierania Pokemonów do drużyny, koncentrację, spryt, przebiegłość i wytrwałość w dążeniu do celu.

Oprócz nagród rzeczowych, zwycięzca otrzyma rangę “Mistrz Pokemon”. Będzie ona widoczna w komentarzach i odznaczała się specjalnym kolorem. Otrzymanie rangi będzie wiązało się z koniecznością podania adresu e-mail.

Zapisy rozpoczną się na dniach, a sam turniej odbędzie się 17 listopada.

Profesor Pokemon

Czym byliby Trenerzy bez wsparcia Profesorów, którzy najczęściej pełnią rolę pierwszego nauczyciela młodzików? To oni wręczają żółtodziobom pierwszego Pokemona, uczą obsługi PokeDeksu i dają szczęśliwego kopa na drogę!

Drugi konkurs przeznaczony będzie właśnie dla osób, które marzą o zdobyciu tego tytułu, a co za tym idzie, posiadają ogromną wiedzę na temat Pokemonów, ich ataków i zdolności.  Kandydaci na Profesora będą mieli do rozwiązania quiz, który dotyczyć będzie walk Pokemon. Pytania sprawdzą czy potraficie w optymalny sposób wykorzystać atuty swojego Pokemona, niektóre będą opisywać jakiś scenariusz, a Wy wskazać będziecie musieli najlepszą metodę na jego rozwiązanie.

Profesor/Profesorzy oprócz nagród rzeczowych otrzymają rangę “Profesor Pokemon”. Będzie ona widoczna w komentarzach i odznaczała się specjalnym kolorem. Otrzymanie rangi będzie wiązało się z koniecznością podania adresu e-mail.

Quiz wystartuje pod koniec listopada.

Artystka/Koordynator Pokemon

Gdy bitewny kurz opadnie, na konkursową scenę wkroczą utalentowane Artystki oraz zdolni Koordynatorzy! Grudzień należeć będzie do malarzy i rysowników. Naturalnie zadanie konkursowe będzie polegało na stworzeniu pracy graficznej na podany temat, który zostanie ujawniony w momencie rozpoczęcia zmagań. Póki co, możemy jedynie podpowiedzieć, że nie będzie to PokéGwiazdka, tak jak to miało miejsce rok temu.

Tym razem najlepsza praca zostanie wybrana wyłącznie przez publiczność, która będzie mogła oddać głos na swoje ulubione dzieło w ankiecie. Wszystkie prace zostaną poddane publicznemu głosowaniu i wszystkie trafią następnie do Galerii. Na zwycięzcę czeka jeden z pięciu zestawów Promarkerów. Ponadto wśród głosujących osób wylosujemy jedną, która również otrzyma podobną nagrodę. Zachęcamy zatem do rysowania/malowania, a także głosowania!

Oprócz wspomnianej nagrody, zwycięzca otrzyma rangę “Artystka Pokemon/Koordynator Pokemon”. Będzie ona widoczna w komentarzach i odznaczała się specjalnym kolorem. Otrzymanie rangi będzie wiązało się z koniecznością podania adresu e-mail.

Konkurs wystartuje na początku grudnia.

Hodowca Pokemon

Urodzinowe obchody zamkną wybory najlepszego Hodowcy Pokemon! Będzie to nie tyle co konkurs, a bardziej teleturniej muzyczny. Do tej pory nie organizowaliśmy rzeczy tego typu, toteż sami nie możemy się doczekać! Na pewno wszyscy kojarzą program “Jaka to melodia?”, prawda? Otóż, urządzimy sobie jego alolańską wersję.

Konkurs podzielony będzie na dwa etapy: eliminacje i część główną. Jeśli zgłosi się dużo osób, urządzimy kilka eliminacji. Gdyby w konkursie głównym znalazło się mnóstwo osób, mogłoby to spowodować pewne problemy i całą imprezę znacznie wydłużyć. Zadaniem uczestników w eliminacjach będzie odgadnięcie Pokemonów po ich dźwiękach z gier na konsole Nintendo. Natomiast we właściwej części skupimy się na openingach, endingach i soundtrackach z anime/gier.

Oprócz nagród rzeczowych, zwycięzca otrzyma rangę “Hodowca Pokemon”. Będzie ona widoczna w komentarzach i odznaczała się specjalnym kolorem. Otrzymanie rangi będzie wiązało się z koniecznością podania adresu e-mail.

Eliminacje jak i część główna turnieju odbędą się pod koniec grudnia, najpewniej w przerwie świątecznej.

Mamy nadzieję, że jak najwięcej osób weźmie udział w przynajmniej jednym z zapowiedzianych konkursów. Prawdopodobnie, jeśli spotkamy się za rok, będzie nam już towarzyszyła nowa seria anime, więc to może być ostatnia okazja na wykazanie się swoją znajomością alolańskich Pokemonów, talentem plastycznym czy wybitną pamięcią i słuchem.

Jak wspomnieliśmy wcześniej, najbliższym wydarzeniem będzie “Turniej w ciemno” (pełna nazwa pojawi się po ujawnieniu zasad) do którego zapisy wystartują jeszcze w tym tygodniu. Liczymy na obecność wszystkich showdownownych zapaleńców! ^^