Rezultaty

Alola!

Trochę się ociągałem z napisaniem tego tekstu, ale jakoś zagrałem się za bardzo w Let’s Go Eevee nie było ostatnio zbytnio czasu. Czas więc to nadrobić! Przeszło dwa tygodnie temu na stronie został zorganizowany urodzinowy turniej pt. “Pod alolańskim Słońcem”, w którym do zgarnięcia była konsola New Nintendo 2DS XL wraz z grą z serii Pokemon. Na początku roku urządziliśmy konkurs, być może bardziej przystępny dla szerszego grona odbiorców, w którym do wygrania była podobna gratka. Tym razem chcieliśmy dać szansę zapalonym Trenerom i sprawić, by mogli przenieść swoje walki z internetowych symulatorów do bardziej atrakcyjnego środowiska.

Walki na turnieju odbywały się w formacie VGC19 Sun Series. Wybrałem ten format ze względu na dwie rzeczy. Po pierwsze jest moim ulubionym, a po drugie wydaję mi się, że wbrew powszechnym obawom, w obecnej formie jest on dość przystępny dla graczy, którzy nie mieli z nim wcześniej większej styczności. Nasza mała esportowa scena (czy może raczej scenka) nie miała nigdy do czynienia z tą odsłoną VGC dlatego szansę były bardzo wyrównane i praktycznie każdy mógł wygrać, co potwierdził ten turniej.


Zwycięzcą turnieju i nowym właścicielem konsoli został Mats271! Gratulujemy!

Mats zaczął zmagania w Grupie B, napotykając tam hubciaskubcia, ZiomaInGaming oraz DamianaKoksa, z którym przegrał jedyny mecz na turnieju, wychodząc z grupy na drugim miejscu. Trafił on przez to na mocnego Pi3trka, uważanego przez wielu za faworyta turnieju. Osobiście wydaję mi się, że to była najbardziej dramatyczna walka ze wszystkich starć. W ostatecznej batalii naprzeciw siebie stanęła pozbawiona Shadow Shielda Lunala Matsa oraz zboostowany Xerneas Pi3trka. Pi3trek miał zwycięstwo praktycznie w garści, wystarczyło tylko kliknąć Moonblasta. Ku zaskoczeniu wszystkich Lunala trafiła krytycznie z Moongeist Beama, eliminując Pi3trka z turnieju. Półfinały również nie były dla Matsa proste. Trafił on tam na Pokelolka, który na tym turnieju spisywał się naprawdę znakomicie, a jego Raichu przysporzył przyszłemu zwycięzcy sporo problemów. Mimo kilku missplayów Mats pokonał swojego przeciwnika i awansował do finału, gdzie starł się ze stojakiem2421, jednym z najbardziej utytułowanych graczy naszej sceny competitive. W ostatniej finałowej walce, mimo wyroarowania zboostowanego Xerneasa, Mats obrócił jej przebieg na swoją korzyść, wygrywając tym samym cały turniej!

Jeśli chcielibyście obejrzeć te walki na własne oczy, pod tym linkiem znajdziecie drabinkę z podczepionymi powtórkami.

Warto dodać, że zwycięzca jako jedna z dwóch na szesnaście osób, nie używał Kyogre’a – Pokemona, który niemal całkowicie zdominował rozgrywki. Jeżeli ciekawi Was jakiego teamu używał Mats, możecie rzucić na niego okiem o tutaj!

Co dalej?

Miniony turniej należał do mini-serii turniejów, z której pozostałe odbędą się dopiero w przyszłym roku. Wszystkie z nich będą odbywać się w formacie VGC19 z lekko zmienionymi zasadami: Sun Series, Moon Series i Ultra Series. Na sam koniec wakacji, co powinno pokrywać się częściowo z ostatnimi odcinkami Sun & Moon, urządzony zostanie ostatni turniej na stronie, w którym do zgarnięcia będzie wyjątkowa nagroda-niespodzianka. Do tych ostatecznych rozgrywek załapie się zaledwie ósemka osób, którzy najlepiej spiszą się w wymienionych wyżej turniejach.

Mats271, jako zwycięzca “Pod alolańskim Słońcem”, już zagwarantował sobie przepustkę na wzięcie udziału w tym ostatnim turnieju. Zwycięzcy Moon i Ultra Series również zakwalifikują się do tych prestiżowych rozgrywek, a pozostałe pięć miejsc zostanie obsadzonych według punktacji, w zależności od zdobytych miejsc. Dlatego już teraz zachęcamy wszystkich chętnych do brania udziału w tych turniejach! Niech przykład Matsa, który dołączył do nas dopiero we wrześniu, będzie dla Was inspiracją. Każdy punkt się liczy, a wakacyjna nagroda wydaję się być bardzo fajna ^^

Turniej Data
Sun Series Listopad 2018
Moon Series Luty 2019
Ultra Series Maj 2019
Mistrzostwa Wakacje 2019

Wywiad ze zwycięzcą

Podobnie jak było to w przypadku Ligi Aloli, nasza reporterka, Katarzyna Cholewa-Zalewa, przeprowadziła wywiad ze zwycięzcą turnieju!

Oczywiście czuję się z tym świetnie. Nie do końca w to wierzyłem dopóki nie włączyłem pierwszy raz gry Pokemon Ultra Sun. Szczerze powiedziawszy, nie spodziewałem się wygranej, raczej liczyłem że przy odrobinie szczęścia chociaż wyjdę z grupy i spokojnie sobie odpadnę w ćwierćfinałach, dlatego tym bardziej cieszę się z wygranej.

Kiedy zobaczyłem nagłówek “Pod alolańskim słońcem”, po prostu ręce mi opadły. VGC to zdecydowanie nie był mój format, podwójne walki uważam za znacznie trudniejsze.

Team zbudowałem w oparciu o moje dotychczasowe walki z losowymi przeciwnikami. Stopniowo przystosowywałem go do popularnych zagrań, które – bez tych poprawek – pokonałyby mnie bez z łatwością. Kiedy stwierdziłem, że mój team da radę, uczyłem się nim dobrze grać. Podczas samego turnieju mocno się stresowałem; tym bardziej im bliżej byłem celu.

Najbardziej chyba obawiałem się walki z Pjoterem. Wiedziałem, że jeżeli mam wygrać, to prawdopodobnie w końcu będę musiał się z nim zmierzyć. Spotkaliśmy się w ćwierćfinałach. Po pierwszym przegranym meczu zwątpiłem w moją szansę na wygraną, na szczęście w kolejnym poradziłem sobie lepiej. W pojedynku rozstrzygajacym, kiedy moja lunala została sam na sam z obitym ale jednak zboostowanym xerneasem, wiedziałem, że już nie mam szans. Wtedy mój pokemon pokonał przeciwnika ciosem krytycznym.

Myślę, że aby zyskać dobrą formę należy zacząć od niekoniecznie silnego teamu, byle by swojego, ale przede wszystkim trzeba dużo grać z losowymi przeciwnikami, od których możemy się wiele nauczyć lub podpatrzeć jakąś strategię.

Bawiłem się świetnie. Nigdy wcześniej nie przypuszczałbym, że wygram jakiś turniej w VGC. Mimo wszystko przekonałem się do tego formatu i zamierzam próbować swoich sił w kolejnych turniejach.