Pod alolańskim Słońcem

“Pod alolańskim Słońcem” – taką właśnie nazwę będzie nosić ten turniej. Nie mogliśmy ujawnić jej wcześniej gdyż w pewnym sensie wiążę się ona z tym tajemniczym formatem, w którym mierzyć będą się Trenerzy.

A teraz, aby nie przedłużać, przejdźmy do konkretów!

Zasady

Format

Formatem jest VGC19 Sun Series.

 • Double Battles;
 • Wszystkie Pokemony od #001 do #807 mogą być użyte (z wyjątkiem Pokemonów Mitycznych i Ash-Grenindży)
 • w skład zespołu graczy mogą wchodzić maksymalnie 2 z tych Pokemonów: Mewtwo, Lugia, Ho-Oh, Kyogre, Groudon, Rayquaza, Dialga, Palkia, Giratina, Reshiram, Zekrom, Kyurem, Xerneas, Yveltal, Zygarde, Cosmog, Cosmoem, Solgaleo, Lunala, Necrozma.
 • nie można mieć dwóch takich samych Pokemonów;
 • nie można używać dwóch takich samych Itemów;
 • brak Z-Ataków i Mega Ewolucji;
 • brak Primal Kyogre i Primal Groudona;
 • brak Mega Rayquazy i Ultra Necrozmy.

Typ turnieju

Turniej podzielony będzie na dwie części:

 • fazę grupową;
 • Top Cut.

Liczba grup i ilość osób w każdej z nich zostanie ustalona w przeddzień turnieju. Aktualnie zapisanych jest 24 Trenerów, ale to nie oznacza, że wszyscy oni stawią się na zmaganiach. Najlepsze 8 osób fazy grupowej przejdzie do Top Cuta, ścierając się w ćwierćfinałach, półfinałach i wielkim finale. Meczu o trzecie miejsce nie będzie.

Wszystkie walki, począwszy od fazy grupowej aż po sam finał, odbędą się na zasadzie Bo3 (do dwóch wygranych).

Przez cały turniej używać będzie można tylko jednego teamu. Pokemony, ataki, trzymane przedmioty, zdolności czy EV/IV nie mogą być modyfikowane podczas trwania turnieju. Wszelkie podejrzenia łamania tego przepisu należy zgłaszać pisząc prywatną wiadomość na discordzie pod nick bakagames.

Terminy

17. 11. – start turnieju

16:00 – 16:45 – Check-in

16:45 – 17:00 – przygotowania

17:00 – start fazy grupowej

19:00 – start Top Cut

21:00 – zakończenie turnieju

Wszystkie godziny są podane w przybliżeniu

Check-in

Check-in rozpocznie się o godz. 16:00 i potrwa 45min.

Obecność na check-inie jest obowiązkowym warunkiem uczestnictwa w turnieju. Jeżeli ktoś pojawi się o 16:46 nie weźmie już w nim udziału.

Check-in będzie odbywał się na odpowiednim kanale na discordzie. By się “zameldować” będzie trzeba wypełnić specjalny formularz, w który wpisywać będziecie swój nick i swoje Pokemony. Informacje te będą jedynie do mojej dyspozycji, tak abym mógł interweniować, jeśli zajdzie podejrzenie podmiany zespołu Pokemonów/Pokemona. Zostaną one udostępnione publicznie dopiero po zakończeniu całego turnieju.

Obecność na discordzie jest obowiązkowa podczas trwania rozgrywek. Grający zobowiązują się również do przestrzegania tamtejszego regulaminu. Jakkolwiek zdobyty ban od administracji discorda będzie jednoznaczny z wydaleniem z turnieju.

Nagrody

Jestem przekonania, że do odważnych świat należy i jako, że uczestnicy musieli wykazać się odrobiną pewności siebie, zapisując się na ten turniej w ciemno, chcemy w jakiś sposób docenić ich odwagę. Toteż przygotowaliśmy specjalne nagrody. Mamy nadzieję, że Wam się spodobają ^^

 Podobny obraz


Gra Pokémon Ultra Sun lub  Pokémon Ultra Moon na Nintendo 2DS/3DS (jedna, do wyboru)

Podobny obraz


Konsola New Nintendo 2DS XL:

 • kolor czarno-turkusowy;
 • pudełko zawiera ładowarkę;
 • konsola obsługuje wszystkie gry na 3DSa (łącznie z Xenoblade Chronicles) oraz starszego DSa (np. Pokemon Black).

Ostatnio wspominaliśmy, że nagrody będą dwie i jak widzicie, dotrzymaliśmy słowa… Prawie. Otóż, oba te fanty powędrują do zwycięzcy całego turnieju.

Podsumowanie

Na koniec chcielibyśmy podziękować wszystkim osobom, które zapisały się na turniej, nie wiedząc ani w jakim formacie będą grali, ani o co będą grali. Mamy nadzieję, że jesteście zadowoleni, przynajmniej z nagród. Wiemy, że ten format może nie przypaść wszystkim do gustu, ale hej! To turniej o całkiem wysoką stawkę! Nie może być za łatwo, prawda? Jak już jesteśmy przy tym, to chcielibyśmy Was poprosić, abyście do turnieju podeszli w miarę poważnie. Zarezerwujcie sobie minimum trzy godziny sobotniego wieczoru, choć Top Cut może potrwać nawet dłużej. Zachowujcie spokój i śledźcie komunikaty na discordzie, a z organizacją nie będzie problemu. Teraz gdy znacie już wszystkie szczegóły, proszę Was o potwierdzenie swojego udziału w turnieju, pisząc prywatną wiadomość pod nick bakagames na discordzie, maksymalnie do przedednia turnieju. Wtedy będę wiedzieć czy ktoś przypadkiem nie zrezygnował z uczestnictwa i będę mógł sprawniej wystartować ze zmaganiami. To konieczny warunek. Wszyscy, którzy nie potwierdzą obecności nie wezmą udziału w turnieju. Mamy jednak nadzieję, że przekonaliśmy Was do odkrycia w sobie Mistrza Pokemon i pokażecie nam kilka interesujących taktyk czy strategii ^^