Alola!

Quiz dobiegł końca! Pierwsza osoba, która odpowiedziała poprawnie na wszystkie pytania, to Chorąży Oliwia. Gratulujemy! Ze zwyciężczynią skontaktujemy się za pomocą e-maila.

Dziękujemy za wzięcie udziału i zachęcamy do spróbowania swoich sił w kolejnych quizach i konkursach!

Niektóre pytania wymagały swoistej analizy tekstu, w związku z czym można było odpowiedzieć na nie na różne sposoby. Odpowiedzi na te pytania są więc przykładowe.

Odpowiedzi:

1. Z Polinezji

2. Mniszka hawajska

3. Zanieczyszcza środowisko naturalne i oferuje w większości nietrakcyjne pozycje zawodowe

4. Ptaki

5. Tak

6. Religijnością

7. Do sprowadzenia mangust na Hawaje w celu zrobienia porządku ze szczurami niszczącymi trzcinę cukrową

8. Haole

9. Obu słów używa się i jako powitania, i jako pożegnania, ale “aloha” ma kilka różnych rodzajów

10. Honolulu


Aktualizacja:

Aloha i alola!

Minęły dwie doby, a quiz nie został jeszcze rozwiązany, chociaż kilka osób było bardzo blisko. W związku z tym mamy dla Was podpowiedzi. Dotyczą one tych pytań, które sprawiły Wam najwięcej trudności. Osoby, które przysłały zgłoszenie do momentu opublikowania aktualizacji, mogą spróbować ponownie.

3. Należy wskazać problemy, które są bezpośrednimi efektami hawajskiej turystyki.

4. Nie należy sugerować się zbytnio grafikami.

5. Wystarczy jeden problem.

9. Chodzi tu o różnice i podobieństwa w użyciu, nie w samych słowach czy miejscach, w których się nimi posługuje.

Zapraszamy do wzięcia udziału!


Alola i aloha!

Mamy dla Was kolejny quiz! Poprzedni sprawdzał Waszą ogólną znajomość marki Pokémon, ten za to będzie polegał na tym, co można by nazwać pracą z tekstem. Jak być może część z Was zauważyła, na naszej stronie pojawił się ostatnio krótki cykl o nazwie zupełnie takiej, jak w pozdrowieniu otwierającym ten wpis. Alola i aloha to seria składająca się z trzech artykułów, która ma za zadanie przybliżenie zależności pomiędzy Alolą i Hawajami.

Odpowiedzi do wszystkich pytań znajdują się właśnie tam, lecz niektóre mogą wymagać nieco więcej niż samego odnalezienia odpowiedniej informacji. Aby rozwiązać quiz, należy odpowiedzieć poprawnie na wszystkie spośród dziesięciu pytań. Liczba dozwolonych podejść to jedno. Nagrodę główną – i jedyną – stanowi pluszak Alolańskiego Raichu. W quizie wziąć udział mogą wszyscy poza Administratorem, Redaktorem Naczelnym, Redaktorami, Opiekunami Postaci, Jurorami, Administratorami i Moderatorami forum, oraz Administratorami Discorda. Formularz znajduje się poniżej. Zachęcamy do spróbowania swoich sił!

Linki do artykułów: #1, #2, #3.


Pytania:

[contact-form-7 404 "Not Found"]

Źródło grafiki: http://orogoldlocations.com/most-amazing-beaches-of-hawaii/