Alola!

W ubiegłą sobotę odbył się drugi turniej Pokemon Showdown na naszej stronie! Wydarzenie przebiegało dużo lepiej niż ostatnim razem, obyło się praktycznie bez żadnych problemów, a miejsce miał zaledwie jeden walkower. Zapewne przyczynił się do tego prostszy do zrozumienia typ turnieju oraz mniejsza ilość graczy. Dzięki zastosowaniu check-inu na stronie battlefy, uniknęliśmy nieprzyjemnych nieporozumień, a cały turniej udało się zrealizować w niespełna półtorej godziny, co według mnie jest czasem “akuratnym”. Poprzednim razem męczyliście się z tym ponad 3,5h…

Turniej odbył się w charakterze single-elimination. Przegrany danej rundy odpada całkowicie, zwycięzca przechodzi dalej. Formatem walk w dalszym ciągu był Random. Limit graczy, którzy mogli wystąpić w turnieju wynosił 16. Na rozgrywki zapisało się 26 graczy, a na czas stawiło się ich idealnie 16. W związku z tym nikt nie został pokrzywdzony i każdy kto był obecny, mógł wziąć udział w walkach.

Oto jak przedstawiała się drabinka:

Zwycięzcą drugiego turnieju w Pokemon Showdown na www.alola.pl został:

SmerfiSmerf

Gratulujemy!


Co dalej?

Doszliśmy do wniosku, że dopóki będzie zainteresowanie turniejami tego typu, będą one pojawiać się przynajmniej raz w miesiącu. Tak jak wcześniej zapowiadano, był to ostatni turniej, organizowany przez administrację, w formacie Random. Od następnych rozgrywek, przejdziemy na bardziej ambitne formaty, w których to Wy sami będziecie musieli złożyć sobie swój własny zespół, korzystać z Teambuildera na Showdownie. Domyślamy się, że może to zniechęcić wielu z Was, więc turnieje mogą okazać się mniej popularne. W każdym bądź razie, będziemy starali się monitorować sytuację na bieżąco i reagować, poprzez wprowadzanie zmian.

Format Random jest łatwo przystępny, jednak potrafi być niesprawiedliwy. Pojawiały się głosy, że ktoś dostał same Legendarki, a inny zwyczajne, słabe Pokemony, bądź takie z dziwnym movesetem (Wish, Iron Defense, Swords Dance, Protect), którymi nie był w stanie nic zdziałać. Przy formacie OU będziecie zmuszeni grać swoim teamem, którego na pewno będziecie lepiej znać i sprawniej się nim posługiwać.

Tymczasem zapraszam Was do wzięcia udziału w Turnieju, który organizuje nasz dobry znajomy – Snipp. Więcej informacji o nim, znajdziecie tutaj. Samego Snippa możecie znaleźć również na discordzie, o tutaj.

Podziękowania

Oczywiście w pierwszej kolejności chciałbym podziękować Wam, za to, że wzięliście udział w tym turnieju! Osób było idealnie szesnaście, więc gdyby choć jedna z nich się nie pojawiła, nie moglibyśmy zrealizować tego wydarzenia, bądź wyglądałoby ono trochę inaczej. Dziękuję również hubciowi za wsparcie przy organizacji oraz Tailmonowi za prowadzenie discorda!

To by było na tyle. Jeszcze raz wielkie gratulacje dla Smerfiego!

Na koniec pytanie:

Byliby chętni na turniej w Pokemon Trading Card Game Online?

Jeśli znajdzie się ósemka takich osób, można o tym pomyśleć! ^^