Blue członkiem Zespołu R – PokéTeoria #1

Cześć, Trenerzy! Jestem nowym redaktorem Aloli, piszącym pod pseudonimem Netaro. Mam dzisiaj przyjemność przedstawić Wam pierwszy artykuł z zupełnie nowego cyklu. Opisywane w nim PokéTeorie będą dotyczyć różnorakiej tematyki i czerpać z wielu źródeł. Każdy z regularnie ukazujących się wpisów przybliży Wam jedną – bardziej lub mniej znaną – “teorię spiskową” ze świata kieszonkowych stworków. Rzućmy więc okiem na temat pierwszego z nich.

Pierwszy artykuł postanowiłem poświęcić jednemu z moich zdecydowanych faworytów, jeśli chodzi o teorie Pokémon. Zastanowimy się w nim nad pytaniem: “Czy Blue jest członkiem Zespołu R?” Rozważania będą dotyczyć gier Pokémon, a mianowicie najstarszych anglojęzycznych pozycji – Pokémon Red i Blue. Na początek przyjrzyjmy się postaci naszego podejrzanego.

Nasza teoria dotyczy pierwszej pary gier Pokémon wydanej po angielsku

Blue jest jedną z najbardziej znanych postaci ze świata kieszonkowych stworków. Jest rywalem głównego bohatera oraz czempionem w Pokémon Red i Blue, a także ich remake’ach. Jest wnukiem słynnego Profesora Oaka, a także posiadaczem Pokédeksa. Jednakże, jego cechą charakterystyczną jest zły charakter. Choć zdecydowany i utalentowany, Blue jest złośliwy i nieprzyjazny. Nie odczuwa empatii wobec cierpienia innych, co ujawnia chociażby jego pogardliwy stosunek do chorego kapitana S.S. Anne. Co więcej, rywal z Red i Blue ma jeden cel. Jest nim zostanie najsilniejszym trenerem świata. Samo w sobie nie jest to nic złego, jednak Blue nie przebiera w środkach. Prezentuje zupełnie inną postawę, niż Red, po prostu prąc przed siebie. Jego skłonność do niemoralnego zachowania widać już na samym początku gry, kiedy pozwala głównemu bohaterowi wybrać startera jako pierwszemu tylko po to, żeby wziąć Pokémona ze zwycięskim typem. Można powiedzieć, że Blue używa Pokémonów do urzeczywistniania swoich celów – jak narzędzi. Nie wygląda to Wam na cechy idealnego kandydata do organizacji przestępczej?

Blue w pierwszych grach Pokémon

Pierwszym spotkaniem, które rodzi podejrzenia co do naszego rywala, jest konfronracja przy lokacji znanej jako Nugget Bridge. Kiedy spotykamy Blue w tym miejscu, właśnie wraca. Nugget Bridge jest miejscem, które Zespół R wykorzystywał do rekrutowania nowych członków. Czekali na silnych Trenerów, zdolnych pokonać wszystkich przeciwników zajmujących pomost. Może być, że – w przeciwieństwie do Reda – Blue nie odrzucił propozycji mężczyzny z końca Nugget Bridge. Członek Zespołu R, z którym rozmawia Red, jest bardzo śmiały – jak gdyby nikt mu jeszcze nie odmówił… Co więcej, czemu Blue nie ostrzegł swojego rywala przed mafijną działalnością odbywającą się w miejscu, do którego ten drugi właśnie zmierzał? Nie poinformował także nikogo innego. Kolejnym, co przykuwa uwagę, jest jeden z nowych nabytków w drużynie wnuka Oaka. Jest nim Rattata – sztandarowy Pokémon kryminalistów z Kanto. Jeszcze więcej podejrzeń dostarcza sytuacja Billa – wynalazcy, którego znajdujemy przemienionego w Pokémona. Zainteresowany twierdzi, że był to wypadek, ale może ktoś mu “pomógł?” Sparaliżowanie twórcy komputerowego systemu przechowywania stworków byłoby na rękę organizacji kradnącej Pokémony na masową skalę. Blue wspomina, że odwiedził domek Billa. Czyżby pierwsza misja dla nowej organizacji?

Logo pracodawców Blue?

Kolejnym budzącym podejrzenia spotkaniem z Blue jest to z S.S. Anne. Rywala Reda – który w jakiś sposób wszedł w posiadanie trudnego do zdobycia zaproszenia – spotykamy, gdy opuszcza kajutę kapitana statku. Gdy już go pokonamy i przepędzimy, odkrywamy, że kapitan jest ciężko chory. Co za przypadek… Gdzie Blue, tam zawsze dzieje się coś niedobrego. Być może to właśnie on stoi za nagłą chorobą kapitana. Druga misja powierzona rywalowi przez Zespół R to kolejny atak na ważną osobę, zauważmy – o wyższym poziomie trudności. Możliwy cel tego działania to spowolnienie wrogiego mafii Reda poprzez eliminację osoby, od której mógłby uzyskać tak ważne HM jak Cut. Warto też zauważyć, że jest to atak niezbędny dla dostania się do Lavender Town, gdzie trwa ważna akcja Zespołu R.

Red i Blue w anime Pokémon Origins

Przyjrzyjmy się konfrontacji z Blue, która ma miejsce w Lavender Town. Rywala spotykamy w cmentarzu dla Pokémonów znanym jako Pokémon Tower. Chwali się tym, że wszedł w posiadanie Cubone’a. To ciekawe, że był w stanie to zrobić, biorąc pod uwagę, że warunkiem do stoczenia walki i złapania stworka w Pokémon Tower było użycie Silph Scope – przedmiotu, w którego posiadaniu był nikt inny, jak Zespół R. Inną ciekawostką jest to, co mówi o Marowakach: “Nie sądzę, żeby jeszcze jakieś pozostały.” Zręcznie łączy się to ze zbrodnią, której organizacja przestępcza dopuściła się w wieży – zabiciem Marowaka. Być może to właśnie on za tym stał. Jedno jest pewne – jest to kolejne miejsce, w którym ma miejsce niemoralna działalność Zespołu R, i w którym (przypadkiem?) spotykamy Blue.

Gdzie Zespół R, tam i Blue

Jednakże, żadne z powyższych spotkań nie budzi takich wątpliwości co do uczciwości naszego rywala, jak to z Silph Co. Spotykamy go w pomieszczeniu, przez które trzeba przejść, aby zmierzyć się z szefem organizacji – Giovannim. W jaki sposób się tam znalazł? Jego drużyna jest w nienaruszonym stanie, a dostanie się w to miejsce wymagało od Reda stoczenia wielu walk i wejścia w posiadanie odpowiednich przedmiotów. Przed walką pyta nas, co zajęło nam tak wiele czasu i oświadcza, że czekał na nas. Po przegranej walce stwierdza z kolei, że Red jest gotowy do stoczenia walki z szefem Zespołu R – jak gdyby wiedział coś na temat tego drugiego. Tu z kolei nasuwa się pytanie – czemu sam nie zawalczył z Giovannim? W końcu jest silnym Trenerem szukającym wyzwań… To dotyczy też innych miejsc – z jakichś przyczyn on i mafia z Kanto nigdy nie weszli sobie w paradę. Jeszcze bardziej zaskakuje reakcja naukowca, który także znajduje się w pomieszczeniu. Reaguje na nasz widok z ulgą, ciesząc się, że nie jesteśmy z Zespołu R… Blue był zaś w pomieszczeniu od jakiegoś czasu. Nie jest to podejrzane? Tak więc, może być, że kolejną misją naszego rywala była ochrona szefa – im więcej czasu upływa, tym ważniejsze misje otrzymuje.

Czy Blue należał do organizacji Giovanniego?

Istnieją jeszcze dwa “przypadki” łączące rywala z pierwszych gier z głową Zespołu R. Przyjrzyjmy się Pokémonowi, który nagle zasila drużynę Blue pod sam koniec rozgrywki. Jest to Rhydon. Tak się składa, że jego pre-ewolucja – Rhyhorn – jest jednym z ulubionych stworków Giovanniego… Drugą ciekawostką jest kwestia sukcesji w sali Viridian City. Po opuszczeniu gymu i udaniu się w podróż przez Giovanniego, powstaje wakat. Luka ta jest później wypełniona przez nikogo innego, jak… Blue.

I jak? Co sądzicie? Jest to Waszym zdaniem możliwe, że bezwzględny Blue połączył siły z Zespołem R dla zrealizowania swojego marzenia o zostaniu najsilniejszym trenerem? Profity mogłoby obejmować nowe Pokémony, wsparcie w treningu, rzadkie przedmioty… Mafia z kolei zapewne chętnie widziałaby w swoich szeregach uzdolnionego wnuka słynnego naukowca… Jest to Waszym zdaniem solidna teoria, czy czegoś w niej brakuje? Zdaje się Wam prawdopodobna, czy też łatwo ją obalić? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

Źródło mapki Kanto: http://socks-studio.com/2011/05/11/the-entire-pokemon-blue-map/

 

By |2017-07-30T17:01:46+00:00Marzec 3rd, 2017|PokéTeorie|14 komentarzy

14
Dodaj komentarz

avatar
9 Liczba wątków
5 Liczba odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najwięcej reakcji
Najgorętszy wątek
8 Komentujący
Kala HarunoStanisławEnderanajlusPoketrener Michał00Raven-Tajny agent pokemon Ostatni komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Kala Haruno
Gość
Kala Haruno

Jesli chodzi tylko o gry to się zgadzam z tą teorią. Grałam co prawda w FR i LG ale to z tego co wiem remake tych gier więc w fabule świetnie się orientuje i argumenty przekonujące. Dla mnie świetna teoria. Tylko ciekawi mnie reakcja profesora Oak’a na wiadomość że jego ukochany wnuk jest członkiem Zespołu R.

Stanisław
Gość

A kumam muwimy o pokemon origins Red a to inne uniwersum serii odstające od Reda który ma bulbasaura jako 1 pokemona

Stanisław
Gość

To o czym mówimy o mandze czy grze czy o tym i o tym bo 3 opcja odpada

Enderanajlus
Gość
Enderanajlus

Zgadzam się z tą teorią, ale jedno pytanie kto był przed Blue czempionem ligi pokemonów w Kanto?

Poketrener Michał
Gość
Poketrener Michał

Blue-pokemon przestępca. Typ:Mroczny-Duch XDXDXD

00Raven-Tajny agent pokemon
Gość

To pewne Blue jest członkiem Team Rocket i nikt ani nic nie obali tej teori

00Raven-Tajny agent pokemon
Gość

To pewne Blue jest członkiem Team Rocket

Saz
Gość
Saz

Super teoria

Toporek
Gość
Toporek

Bardzo prawdopodobna teoria, świetne argumenty. Ogólnie, bardzo dobrze napisany artykuł. =D