Czempion Samuel Oak – PokéTeoria #5

Cześć, Trenerzy! To już piąta odsłona cyklu o teoriach ze świata Pokémon. Dzisiaj przyjrzymy się pewnej popularnej postaci z uniwersum Kieszonkowych Stworków. Nasze pytanie brzmi: “Czy Profesor Oak był czempionem?” Ta PokéTeoria będzie oparta na dwóch pierwszych generacjach gier Pokémon z głównej serii.

Na początek rzućmy okiem na postać profesora. Oak jest sławny, i to nie tylko w swoim regionie, a na całym świecie. Postacie w grach często go wspominają. Wydźwięk jest niemal zawsze pozytywny. Co więcej, nieraz wskazują go jako źródło inspiracji. Oak zajmuje się Pokémonami od wielu lat, a funkcja, którą sprawuje, jest prestiżowa i przeznaczona dla bardzo nielicznych. Warto zauważyć, że naukowiec z Kanto cieszy się szacunkiem także wśród innych profesorów. Jeden z nich – Elm – wskazuje go jako swój autorytet. Jak widzimy, Samuel Oak to człowiek silny, ceniony i odnoszący duże sukcesy.

Profesor Oak w zupełnie pierwszych grach Pokémon

Przyjrzyjmy się Oakowi jako trenerowi. Profesor śmiało podróżuje po świecie, nie obawiając się dzikich Pokémonów czy kryminalistów. Dobry przykład stanowią jego aktywności w Johto. Kontynuując, w grach Red i Blue mówi: “Za młodu byłem poważnym trenerem Pokémon!” Warto zaznaczyć, że nie jest to człowiek, którego można by nazwać aroganckim. Tę wypowiedź potwierdzają słowa Agathy, członka elitarnej czwórki z Kanto. Będąc jednym z najpotężniejszych trenerów w całym regionie, przyznaje, że Oak był silny. Tak więc, profesor z Pallet Town był trenerem, a do tego wybitnym.

Według Agathy, Oak popełnił błąd, rezygnując z trenowania na rzecz nauki

Zwróćmy uwagę na powiązania pomiędzy Oakiem a ligą. Profesor wchodzi do jej siedziby na Płaskowyżu Indigo bez żadnego skrępowania. Nie jest dla niego problemem przejście obok wszystkich członków elitarnej czwórki, aż do pomieszczenia czempiona. Równie swobodnie wchodzi do jeszcze mniej dostępnego miejsca, jakim jest the Hall of Fame. Możemy to zaobserwować we wszystkich grach dwóch pierwszych generacji. Kolejną ciekawostką jest mail, który możemy przeczytać w jego laboratorium w grach pierwszej generacji. Znajduje się w nim wyzwanie rzucone wszystkim trenerom przez ligę, a także specjalna prośba o przybycie, skierowana do Oaka. W pozycjach z drugiej generacji zastanawiają z kolei jego uprawnienia. To właśnie profesor decyduje o tym, kto otrzyma pozwolenie na odwiedzenie Mt. Silver. Reasumując, zależności pomiędzy Oakiem a ligą są liczne i wyraźne.

Mt. Silver jest zamieszkana przez wyjątkowo silne Pokémony. Odwiedzić ją mogą jedynie najlepsi trenerzy

Na koniec przyjrzyjmy się walce z Oakiem. Jest to wydarzenie, które istnieje w kodzie gier pierwszej generacji. Zostało usunięte, a więc nie jest dostępne w trakcie rozgrywki. Jednakże, planowano umieszczenie go. Drużyna profesora robi wrażenie. Składa się z pięciu potężnych stworków, w tym ostatecznej ewolucji startera. Ich poziomy są niezwykle wysokie – Pokémony Oaka przewyższają stworki czempiona Blue. Wygląda na to, że Oak miał stanowić ostateczne wyzwanie w grze. Najprawdopodobniej planowano umieścić go jako czempiona, albo jako trenera silniejszego nawet od niego.

Walkę z profesorem można stoczyć dzięki błędom w kodzie gry

Co sądzicie o tej teorii? Czy to możliwe, że znany profesor był kiedyś czempionem? W końcu do właśnie tej pozycji doszedł jego wnuk… Jest to Waszym zdaniem solidna teoria, czy czegoś w niej brakuje? Zdaje się Wam prawdopodobna, czy też łatwo ją obalić? Dajcie znać w komentarzach!

Źródła grafik:

Oak: http://archives.bulbagarden.net/wiki/Category:Professor_Oak

Agatha: http://archives.bulbagarden.net/wiki/Category:Agatha

Mt. Silver: http://bulbapedia.bulbagarden.net/wiki/Mt._Silver

Walka: https://www.youtube.com/watch?v=S2WGxNusvJw

 

By |2017-07-30T16:59:58+00:00Marzec 12th, 2017|PokéTeorie|1 Comment

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Liczba wątków
0 Liczba odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najwięcej reakcji
Najgorętszy wątek
1 Komentujący
DiamondTigera Ostatni komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
DiamondTigera
Gość
DiamondTigera

Oak jako mistrz? To dosyć logiczne, ale wtedy musiałby wykopać Blue z posady XD