Nieudany klon Mew – PokéTeoria #2

Cześć, Trenerzy! Pora na drugą odsłonę cyklu o teoriach ze świata Pokémonów. Tym razem nasze pytanie brzmi: “Czy Ditto jest nieudanym klonem Mew?” Dzisiejsze rozważania będą oparte na grach Pokémon z głównej serii. Pozwólmy sobie jednak na jedną nieścisłość. Chodzi tu o proces tworzenia Mewtwo. Aby teoria była spójna, przyjmijmy wersję z pierwszego filmu Pokémon, w którym jest on odtworzony z fragmentu DNA Mew. Co więc łączy te trzy stworki?

Ditto w Pokémon Red i Blue

Jak już ustaliliśmy, Mewtwo – potężny, Legendarny Pokémon psychicznego typu – został stworzony podczas eksperymentów. Uchodzi za jedyną udaną próbę uzyskania Pokémona z DNA mitycznego Mew. Jednakże… co, jeśli miały miejsce nieudane próby? A jeśli miały miejsce – czego można spodziewać się po tak trudnym zadaniu – co jest ich rezultatem? Mew i Ditto to na pozór zupełnie odmienne od siebie stworki. Jednakże, przyjrzawszy się im bliżej, można odkryć, że mają ze sobą zaskakująco – czy też podejrzanie – wiele wspólnego.

Od lewej do prawej: Mew i Mewtwo

Zacznijmy od cech fizycznych obu stworków. Pierwsze rzucające się w oczy podobieństwo stanowi kolor. Mew jest różowy, Ditto zaś – fioletowy. To nie ten sam kolor, czy jednak nie należy spodziewać się po klonie choć odrobiny odmienności? Przy okazji warto zauważyć, że Mewtwo – potwierdzony klon Mew – jest właśnie fioletowy. Jeszcze bardziej zastanawia barwa, jaką odznaczają się wersje “shiny” Ditto oraz Mew. Oba Pokémony łączy ten sam alternatywny kolor – niebieski. Dodajmy – bardzo podobny.

To jednak nie wszystko. Istnieje cały szereg drobnych podobieństw łączących dwa stworki. Na uwagę zasługuje niewątpliwie waga – równo cztery kilogramy zarówno w przypadku Mew, jak i Ditto. Kontynuując, “catch rate” – cecha wpływająca na szansę złapania Pokémona – jest bardzo zbliżone u naszej pary. Mew ma 45, a Ditto – 35. Podobnie rzecz ma się z ich wzrostem. Mew mierzy 40 centymetrów, a Ditto 30. Oba stworki są bezpłciowe. Co więcej, Ditto nie posiada żadnych pre-ewolucji ani ewolucji, co także mogłoby wskazywać na nienaturalne pochodzenie. Do tego, nie rozmnaża się poprzez jajka. Tak się składa, że jest to cecha charakterystyczna Mitycznych Pokémonów, do których przynależy Mew.

Według wielu źródeł, za eksperymentami na Mew stoi niejaki pan Fuji

To nie koniec podobieństw pomiędzy dwoma stworkami. Łączy je także sposób, w jaki prezentują się ich statystyki w grach. Choć wskazują na to, że Ditto jest dużo słabszy od Mew – czego należy spodziewać się po nieudanym klonie – u obu Pokémonów rozkładają się zupełnie równo. Podobnie ma się sprawa z “Effort Values” tej dwójki – są one skupione na punktach życia zarówno u Mew, jak i u Ditto. Tu też Ditto wypada gorzej. Jeszcze bardziej zastanawia atak Transform. Oba Pokémony posiadają go od urodzenia. Być może nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że są to jedyne stworki, które się go uczą.

Miejsce pochodzenia Ditto?

Wyjątkowo ciekawym tropem są miejsca, w których Ditto występuje w grze. Można spotkać go w Pokémon Mansion na Cinnabar Island oraz w Cerulean Cave. Pierwsza lokacja – widoczna powyżej – jest znana jako miejsce, w którym odbywały się eksperymenty mające na celu pozyskanie Pokémona z DNA Mew. Do drugiego z kolei udał się Mewtwo po opuszczeniu – oraz zniszczeniu – Pokémon Mansion. Gdzie Mew i Mewtwo, tam i Ditto.

Co sądzicie o tej teorii? Czy to możliwe, że Ditto jest pochodną nieudanego eksperymentu mającego sklonować Mew? Być może jego nazwa – znacząca m.in. “kopia” – nawiązuje nie tylko do umiejętności zmiany postaci… Jest to Waszym zdaniem solidna teoria, czy czegoś w niej brakuje? Zdaje się Wam prawdopodobna, czy też łatwo ją obalić? Dajcie znać w komentarzach!

Źródła grafik:

Ditto: http://archives.bulbagarden.net/wiki/File:132Ditto_RB.png

Mew i Mewtwo: https://pokemon-world.com/pokemon-go-rarest-pokemon/

Mew i Ditto: http://the-failed-clone.deviantart.com/

Pan Fuji: https://www.drawingtutorials101.com/how-to-draw-mr–fuji-from-pok%C3%A9mon-origins

Cinnabar Island: http://strategywiki.org/wiki/Pok%C3%A9mon_FireRed_and_LeafGreen/Cinnabar_Island

By |2017-07-30T17:01:37+00:00Marzec 5th, 2017|PokéTeorie|3 komentarze

3
Dodaj komentarz

avatar
2 Liczba wątków
1 Liczba odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najwięcej reakcji
Najgorętszy wątek
3 Komentujący
NetarostaśDiamondTigera Ostatni komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
staś
Gość
staś

całkiem prawdopodobna teoria

DiamondTigera
Gość
DiamondTigera

Może to być prawdziwe 😛
Na modach minecraft Pixelmon, można było sklonować w specjalnej maszynie Mew. Było 50% na Mewtwo…. i 50% na ditto!