Pochodzenie Legendarnych Bestii – PokéTeoria #6

Cześć, Trenerzy! Dzisiejsza teoria zabierze nas w świat mitów tradycyjnego regionu Johto. Pytanie, na które spróbujemy znaleźć odpowiedź, brzmi: “Czy Legendarne Bestie były kiedyś Eeveelucjami?” Szósta PokéTeoria będzie oparta na grach Pokémon z głównej serii, z wyróżnieniem Gold, Silver, Crystal, HeartGold i SoulSilver.

Na początek ustalmy, co wiemy na temat poprzedniego życia Legendarnych Bestii. W Ecruteak City – kulturalnej stolicy Johto – dowiadujemy się o cudzie, poprzedzonym tragedią, który wydarzył się wiele lat temu. Trójka “bezimiennych Pokémonów” zginęła w pożarze, który pochłonął także lokację zwaną obecnie Burned Tower, a następnie została wskrzeszona. Gry nie mówią nam, jakich gatunków były zmarłe stworki. Jednakże, określenie “bezimienne” wskazuje na to, że nie były to legendarne Pokémony. Co więcej, legendarne Pokémony raczej nie zginęłyby w pożarze. Zwłaszcza Legendarne Bestie, które znane są z niesamowitej prędkości poruszania się. Wszystko wskazuje więc na to że, w poprzednim życiu były one zwykłymi Pokémonami.

Od lewej do prawej: Entei, Raikou i Suicune

Teraz przyjrzyjmy się podobieństwom pomiędzy nimi, a inną trójką Pokémonów. Wiemy już, że przywrócenie do życia uczyniło Bestie tym, czym są – w tym legendarnymi Pokémonami. Czym więc były pierwotnie? Istnieje grupa, którą niejedno z nimi łączy – Eeveelucje z pierwszej generacji. Widoczne podobieństwo stanowi wygląd fizyczny, wliczając kolorystykę. Oba tria łączą także typy – są identyczne. Jeśli przyjrzymy się atakom, których stworki uczą się naturalnie, także odkryjemy podobieństwa. Ciekawostkę stanowią umiejętności, które przypisano im w Dream World w piątej generacji. Tak, jak w przypadku typów – są identyczne. Legendarne Bestie są wyraźnie silniejsze – zarówno fizycznie, jak i pod względem statystyk w grach. Jednakże, nie jest to zaskakujące – przy wskrzeszeniu zostały obdarowane nowymi mocami. Widzimy więc, że istnieją liczne podobieństwa pomiędzy tymi dwiema grupami stworków.

Od góry, zgodnie z ruchem wskazówek zegara: Vaporeon, Jolteon i Flareon

Następnie zastanówmy się, co jeszcze wskazuje na to, że to właśnie przedstawiciele pierwszych Eeveelucji stracili życie podczas pożaru. Budowla – wówczas znana jako Brass Tower – uległa zniszczeniu 150 lat przed czasem akcji gier drugiej generacji. Dowiedziawszy się o tragedii, Ho-oh przywrócił trzy stworki do życia, obdarzając je mocami związanymi z trzema etapami wydarzenia. Były to piorun, który spowodował pożar, niszczycielski ogień i nagła ulewa, która go zakończyła. Jednakże, zauważmy, że zostały one wskrzeszone, nie utworzone. Można więc zakładać, że miały ku temu predyspozycje – dysponowały podobnymi mocami, albo były odpowiednich typów. Pamiętajmy także o fizycznym podobieństwie.

Legendarny Pokémon-ptak przywrócił trzy stworki do życia, obdarzając je niesamowitą prędkością – cechą, przez której brak zginęły

To prawda, że takie wymagania spełniłoby także wiele innych Pokémonów, a Eeveelucje należą do rzadkich stworków. Jednak, to właśnie ich używają do walki Kimono Girls – grupa trenerek z Ecruteak City, kultywująca dawne tradycje. Przy okazji warto wspomnieć, że istnieją wyraźne powiązania pomiędzy nimi, a Ho-oh. Widać to najlepiej, gdy przywołują go swoim tańcem w HeartGold. Reasumując – Vaporeon, Jolteon i Flareon miały odpowiednie predyspozycje, a także występowały w miejscu, w którym dokonało się wskrzeszenie.

Burned Tower – widoczna po lewej – kiedyś wznosiła się równie wysoko, co Tin Tower (pośrodku)

Co sądzicie o tej teorii? Czy to możliwe, że Suicune, Raikou i Entei były poprzednio Vaporeonem, Jolteonem i Flareonem? Być może Ho-oh użył swoich mocy, aby okazać wdzięczność czczącym go Kimono Girls… Jest to Waszym zdaniem solidna teoria, czy czegoś w niej brakuje? Zdaje się Wam prawdopodobna, czy też łatwo ją obalić? Dajcie znać w komentarzach!

Źródła grafik:

Bestie: http://www.deviantart.com/morelikethis/414985399

Eeveelucje: https://pl.pinterest.com/pin/71916925269260468/

Wskrzeszenie: http://www.fanpop.com/clubs/the-three-legendary-dogs/images/22986124/title/entei-raikou-suicune-fanart

Burned Tower: https://www.youtube.com/watch?v=cvZLHS8bM1Y

By |2017-07-30T16:59:46+00:00Marzec 15th, 2017|PokéTeorie|6 komentarzy

6
Dodaj komentarz

avatar
4 Liczba wątków
2 Liczba odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najwięcej reakcji
Najgorętszy wątek
5 Komentujący
Dark lycanrocNetaroDaizoIgorrr088Kszmurlo Ostatni komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Dark lycanroc
Gość

uważam że jest to bardzo prawdopodobne

Daizo
Gość
Daizo

Jest jeden błąd w tej teorii, mianowicie to że pokemoną brakowało prędkości. Gdyby to były eeveelucje raczej z prędkością nie miały by problemu, bo patrząc na statystyki jolteon jest szybszy od raikou, który to rzekomo ma być jego szybszą wersją. Co do kobiet, mogę stwierdzić że dla nich bestie wpisały się w kulturę, ale że nie mogą ich posiadać to wybrały pokemony które z mają z tamtymi wspólne cechy, czyli po prostu substytut za legendy. Jednak przypomniała mi się inna teoria, która kiedyś mi tam w internecie migneła przed oczami. Mianowicie że te trzy bezimienne pokemony to zwyczajne eevee, nieposiadające… Czytaj więcej »

Daizo
Gość
Daizo

pokemonom*
– z*
zawierającym*
Przewpraszam za błędy :<

Igorrr088
Gość
Igorrr088

Wydaje mi się że to może być tak jak nam to przedstawiłeś, ale nie musi. Wszystko w tej prezentacji jest ale nie łączy mi się jeden fakt, Jak wiadomo to piorun wywołał ogień, a skoro tam były pokemony które mogą przejść eeveelucje to też oznacza że prawdopodobnie byli tam ludzie, a skoro Ho-oh ich nie wskrzesił wkrzeszając równiesz trzy legendarne bestie to oznacza ze to musiały być dzikie pokemony, a te pokemony przechodzą eeveelucje dzięki kamieniom, a bez pomocy człowieka by prawdopodobnie nie znalazły kamienia ewolucji. Mam nadzieję że wyjaśniłem powód czemu mogą to być wskrzeszone ewolucje eevee ale nie… Czytaj więcej »

Kszmurlo
Gość
Kszmurlo

No nawet nawet