Prawdziwa tożsamość – PokéTeoria #10

Cześć, Trenerzy!

Dzisiejsza teoria wprowadzi powiew świeżości. Będzie pierwszą częścią serii skupiającą się na piątej generacji Kieszonkowych Stworków. Jej bohater to z kolei jedna z najbardziej znanych postaci z tego okresu. Nasze pytanie brzmi: “Czy N jest Zoroarkiem?” Źródło dla dziesiątej PokéTeorii stanowią dwie pary gier z głównej serii – Black i White oraz Black 2 i White 2.

Zacznijmy od rzutu okiem na postać N. Jego pełne imię brzmi Natural Harmonia Gropius, będąc zupełnie unikalnym mianem wśród ludzi zamieszkujących Świat Pokémon. Jest to marionetkowy król Zespołu Plasma, pełniący ważną rolę w obu parach gier osadzonych w regionie Unova. Jego cel stanowi utworzenie oddzielnych światów dla ludzi i Pokémonów – N jest przekonany, że stworki cierpią z rąk ludzi. W przeciwieństwie do zakłamanego ojczyma, jest całkowicie oddany idei i szczerze w nią wierzy. N jest specyficzną postacią, odstająca od innych na wiele sposobów.

N w anime Pokémon Generations

Teraz przyjrzyjmy się Zoroarkowi. Jest to rzadki, na swój sposób humanoidalny Pokémon, wprowadzony w piątej generacji. Znany jest m.in. ze skutecznego oszukiwania ludzi za pomocą iluzji. Co więcej, potrafi przybierać ludzką postać, wcale nie budzącą podejrzeń. Kolejna z charakterystycznych umiejętności tego stworka to naśladowanie ludzkiej mowy, także nieodbiegającej od oryginału. Dobry przykład użycia tych talentów stanowi Zoroark z Lostlorn Forest. Jest to więc niewątpliwie inteligentny Pokémon. Warto dodać, że cechą często idącą w parze z inteligencją jest wrażliwość.

Zoroark w grach piątej generacji

Ciekawostką jest swoiste podobieństwo pomiędzy królem Zespołu Plasma a utalentowanym Pokémonem. Obaj odznaczają się podobną budową – są wysocy i mają szczupłe sylwetki. Wyprostowany Zoroark jest niemal takiego samego wzrostu, jak N. Narzuca się także porównanie pomiędzy włosami Trenera i futrem na głowie stworka. Choć są odmiennych kolorów, upięcie jest bardzo podobne. Podobnie sprawa ma się ze stylem oraz długością – i włosy, i sierść można śmiało uznać za bardzo długie.

Gdzie N, tam i Zoroarki. W dzieciństwie, przyszły Trener został porzucony i przyjęty przez Pokémony. Wtedy jego najlepszym przyjacielem był Zorua – pre-ewolucja Zoroarka. Kontynuując, to, że N posiada Zoroarka w swojej drużynie, jest znanym faktem. Wiadomo też, że to inny stworek – gracz ma możliwość zdobycia Zoruy N. Co więcej, w Black 2 i White 2, tajemniczy Zoroark prowadzi nas do ruin zamku króla. Jednakże, na miejscu napotykamy jedynie N, a po przewodniku nie ma nawet śladu. W tej samej parze gier istnieje seria wydarzeń ukazujących przeszłość, pod nazwą Memory Links. Są one przedstawione z perspektywy osoby, z którą rozmawiamy. Jedno z tych wydarzeń ma miejsce po zagadnięciu Zoroarka. Jednakże, scena przedstawiona jest z perspektywy N, co zdaje się sugerować, że Zoroark i N są tą samą osobą.

N i jego towarzysze z dzieciństwa

Pochodzenie Natural Harmonia Gropius owiane jest tajemnicą. Nie wiadomo, kim są jego rodzice. Według wersji, którą znamy, został przez nich zostawiony w lesie, kiedy był małym chłopcem, po czym został wychowany przez Pokémony. Potrafi mówić zarówno w języku ludzi Świata Pokémon, jak i komunikować się z Pokémonami. Ta druga umiejętność jest absolutnie unikalna. Nie wiemy jednak, w jaki sposób doszło do tego, że jest w stanie rozumieć je z taką dokładnością. Pewnej wskazówki może dostarczać jeden z postów bloga Junichiego Masudy z Game Freaka. Według niego, w pierwotnym zamierzeniu N miał być – według pogłoski – Pokémonem z pochodzenia.

N często bywa nierozumiany przez ludzi dookoła. Mówi niezwykle szybko – co także odróżnia go od innych – lecz nie to jest główną przyczyną tego stanu rzeczy. Inni dziwią się jego poglądom, tudzież nastawieniu. Wśród komentarzy dotyczących marionetkowego przywódcy można znaleźć twierdzący, że “nie ma ludzkiego serca.” Według innego, N “nauczył się żyć jak człowiek.” Ostatecznie, jego motywacji nie potrafił objąć nawet Ghetsis – ojczym, który znał go przecież tak dobrze. Podczas ich ostatniej konfrontacji, wytyka przybranemu synowi, że “żaden człowiek nie jest w stanie zrozumieć Pokémonów.” Z drugiej strony, nikt nie rozumie Kieszonkowych Stworków i ich odczuć tak dobrze, jak N. Można by nawet zaryzykować stwierdzenie, że rozumie się z nimi lepiej, niż z ludźmi.

Ghetsis wykorzystał oddanie idei, jakie prezentował sobą N, aby realizować własne cele

Na koniec zwróćmy uwagę na scenę z Black 2 i White 2, w której były już król zostawia swojego Pokémona-smoka. Tłumaczy tę decyzję, mówiąc, że zadaniem Legendarnego Pokémona jest pomaganie ludziom, którzy poszukują ideałów/prawdy (w zależności od wersji gry). Jednakże, chwilę później opowiada o tym, jak to jest w trakcie poszukiwań ideałów/prawdy. Czemu go w takim razie zostawia? Czy uważa, że nie spełnia jakiegoś wymagania? A jeżeli tak – zdaje się, że tym wymaganiem jest nim nic innego, jak bycie człowiekiem.

Co sądzicie o tej teorii? Czy to możliwe, że N jest w rzeczywistości Zoroarkiem, ukrywającym się pod postacią człowieka? W końcu N to zaledwie Z odwrócone o dziewięćdziesiąt stopni… Jest to Waszym zdaniem solidna teoria, czy czegoś w niej brakuje? Zdaje się Wam prawdopodobna, czy też łatwo ją obalić? Dajcie znać w komentarzach!


Źródła tekstu:

Pokémon Amino: http://aminoapps.com/page/pokemon/1773051/pokemon-theory-n-is-a-zoroark

Digital Spy: http://www.digitalspy.com/gaming/pokemon/feature/a799743/12-biggest-pokemon-fan-theories/

GameFAQs: https://www.gamefaqs.com/boards/696959-pokemon-x/66657274

Reddit: https://www.reddit.com/r/pokemonconspiracies/comments/11sf4j/everything_i_have_that_supports_the_n_is_a/?st=j252fl0l&sh=afcad8e7


Źródła grafik:

N i Zoroark (FB): http://aminoapps.com/page/pokemon/6318636/theory-n-is-really-a-zoroark

N: http://pokemon.wikia.com/wiki/N_(Generations)

Zoroark: https://pl.pinterest.com/cgrivera22/zoroark/

Młody N: http://bulbapedia.bulbagarden.net/wiki/N

N i Ghetsis: http://ponyspace.info/imagendb-n-and-ghetsis.html

By |2017-07-30T16:53:08+00:00Maj 3rd, 2017|PokéTeorie|15 komentarzy

15
Dodaj komentarz

avatar
7 Liczba wątków
8 Liczba odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najwięcej reakcji
Najgorętszy wątek
9 Komentujący
Piotrex125Kala HarunoauraguardianDiamondTigeraNetaro Ostatni komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Kala Haruno
Gość
Kala Haruno

Cóż co do mnie nie zgadzam się z teorią. Grałam w pokemon black(black2/white2 juz nie) i nie sądzę aby N był zoroarkiem. W tej pierwszej grze jest ewent gdzie możemy złapać zoroarka i zorue. Przy czym zoroark jest kobietą która rzuca się na nas z warczeniem…dziwne. też sądzę że bardziej telepatycznie się komunikują.

Piotrex125
Gość
Piotrex125

Prawdopodobnie, w obronie. Czy to nie logiczne, że Zoroark chcę chronić Zoruę?

auraguardian
Gość
auraguardian

a właśnie prawdiwa tożsamość …. czy ktoś oprócz mnie wie kim jest ojciec lilie i gladiona?

DiamondTigera
Gość
DiamondTigera

Czemu już nie ma Teorii?
To jeden z najlepszych tutaj działów.
;(

Exo | Loko
Gość
Exo | Loko

A takie pytanko do adminów ale troszkę fantazji by to kosztowało was. Co myślicie o tym żeby zrobić poketeorie bądz pokekontrowesje z tego jakby zespół R zabrał ashowi pikachu i jakby to wyglądało z ich strony. Czekam na wasze pomysły co do tego???

Bartolomio
Gość
Bartolomio

To Zoroarki potrafią mówić? Myślałem, że używają telepatii np. film Zoroark: Mistrz iluzji (tam akurat jego pre-ewolucja). Co zaś do tego przewodnika, to mógł być Zoroark N’a (w sensie, że jego) i zniknął, bo jego Trener po prostu go przywołał. Jakoś nie chce mi się wierzyć, aby N był Zoroark’iem. Mimo to, zaciekawiła mnie ta teoria. Jedno tylko wymaga małej poprawki: prawie na samym początku artykułu jest napisane “Dzisiejsza teoria wprowadzi powiem świeżości”. To tyle. Przyjemnie się czytało, aż mi mózg paruje. 🙂

Patitek
Gość
Patitek

Wow ?
Po prostu wow ?

Piotr
Gość
Piotr

Ciekawa teoria, wcześniej nawet się nie zastanawiałem nad czymś takim.