Utracony towarzysz – PokéTeoria #9

Cześć, Trenerzy!

W dzisiejszej teorii powracają klasyczne motywy. Będzie ona dotyczyła Blue, regionu Kanto i pierwszej generacji. Pytanie brzmi: “Czy Raticate, będący własnością Blue, poniósł śmierć?” Źródło dla dziewiątej PokéTeorii stanowią zupełnie pierwsze gry Pokémon wydane po angielsku, czyli Red i Blue.

Na początek, przyjrzyjmy się pewnemu wydarzeniu, które miało miejsce w Lavender Town. Kiedy przybywamy do niesławnej miejscowości, naszą uwagę przykuwa Pokémon Tower – cmentarz Pokémonów. Kiedy wejdziemy na pierwsze piętro budowli, spotkamy Blue. Rywal – jak to ma w zwyczaju – wyzywa nas, co skutkuje walką. Odkrywamy, że jego drużyna uległa zmianie. Nie ma w tym nic dziwnego – Blue jest dobrym Trenerem, a od ostatniej walki minęło sporo czasu. Zaskakuje jednak brak jednego ze stworków. Raticate był w drużynie wnuka Oaka podczas dwóch ostatnich walk, lecz teraz już się w niej nie znajduje.

Ogromna Pokémon Tower mieści w sobie niezliczone groby, często odwiedzane przez Trenerów

Co Blue robił w tym miejscu? Powiedział Redowi, że przyszedł tam łapać Pokémony a nawet, że wszedł w posiadanie Cubone’a. Jednakże, wszystko wskazuje na to, że są to kłamstwa. W tym czasie było to niemożliwe – nawiedzający wieżę duch uniemożliwiał walki z dzikimi Pokémonami. Jednak, może być, że dokonał tego wcześniej. A jeżeli tak – czemu powrócił? Być może jest tu w tym samym charakterze, co wielu innych – jako żałobnik. To z kolei nasuwa pytanie: kogo tak właściwie miałby opłakiwać? Istnieje pewne wytłumaczenie.

Konfrontacja w Pokémon Tower jest pierwszym spotkaniem z Blue po walce na pokładzie S.S. Anne – ostatniej, w której bierze udział Raticate. Rywal przegrał ją, a następnie oddalił się. Nie wiemy, co działo się z nim i jego drużyną od tej pory. Na S.S. Anne nie było punktu z leczeniem. Najbliższe Centrum Pokémon znajdowało się z kolei w Vermilion City. Aby do niego dotrzeć, należało opuścić znaczących rozmiarów statek, przejść przez port i przebyć drogę na drugi kraniec miasta. W momencie, w którym Red opuszcza okręt, ten odpływa. Nie wiemy nawet, czy Blue też zdążył zejść na ląd. Nie jest więc wykluczone, że przyczyną nieobecności Raticate’a podczas walki w Pokémon Tower – i podczas wszystkich późniejszych – jest śmierć stworka. Pokémony umierają, na co wskazuje chociażby olbrzymi rozmiar ich cmentarza. Możliwe jest więc, że Blue nie zdążył do najbliższego Centrum Pokémon, a w samym Lavender Town odwiedzał grób dawnego towarzysza.

Raticate jest jedynym Pokémonem, który zniknął ze składu używanego przez Blue do walk

Można by pomyśleć, że istnieją inne hipotetyczne przyczyny nagłej nieobecności tego stworka. Jego Trener mógł dokonać wymiany, albo najzwyczajniej na świecie umieścić go “w komputerze.” Jednakże, Blue w ogóle nie uczyniłby Raticate’a członkiem swojej drużyny, gdyby nie uznał go za odpowiednio silnego. Nasz rywal użył go w dwóch walkach pod rząd, co świadczy o tym, że był z niego zadowolony. Do tego, zauważmy, że Raticate przeszedł ewolucję już na poziomie szesnastym, a więc na cztery poziomy przed dwudziestym, kiedy to powinna była się odbyć. Pragmatyczny Blue raczej nie pozbyłby się Pokémona o takim potencjale. Do tego, w Pokémon Tower ma jedno wolne miejsce w drużynie. Trzymanie silnego stworka w systemie przechowywania w takiej sytuacji nie byłoby czymś, co młody Oak uznałby za dobry pomysł.

Starcie na S.S. Anne jest zupełnie ostatnim, w którym bierze udział Raticate naszego rywala

Co sądzicie o tej teorii? Czy to możliwe, że Raticate Blue poniósł śmierć w wyniku walki na pokładzie statku? Nie byłby to jedyny Pokémon, który ginie w Red i Blue… Jest to Waszym zdaniem solidna teoria, czy czegoś w niej brakuje? Zdaje się Wam prawdopodobna, czy też łatwo ją obalić? Dajcie znać w komentarzach!


Źródła grafik:

Pokémon Tower: http://smash-lawlers-smash-bros-lawl.wikia.com/wiki/Kanto_Region_-_Lavender_Tower

Blue i Raticate: http://draikinator.deviantart.com/art/Raticate-177573300

Walka na S.S. Anne: http://mashable.com/2013/10/12/pokemon-fan-theories/#U53meRZQ3ZqJ

By |2017-07-30T16:56:35+00:00Kwiecień 8th, 2017|PokéTeorie|6 komentarzy

6
Dodaj komentarz

avatar
3 Liczba wątków
3 Liczba odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najwięcej reakcji
Najgorętszy wątek
5 Komentujący
KilluśKatakuriWolfranAruaNetaroToporek Ostatni komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Katakuri
Gość
Katakuri

Tylko że w FR LG Blue mówi że przyszedł tu pochować swojego Raticate’a

Killuś
Gość
Killuś

Tak naprawdę to w grach Red/Green/Blue/Yellow nasz rywal zaraz po walce w Lavender Town pyta się nas czy wiemy jak to jest, gdy umiera ci pokemon.

WolfranArua
Gość
WolfranArua

Lubiłam Raticate’a :'( , a teoria fajna, ciekawa i prawdopodobna. 🙂

Toporek
Gość
Toporek

Ja na mandze Pokemon się nie znam, ale teoria fajna i bardzo prawdopodobna. =D