Czy Hau pojawi się w Anime?

Alola!

Chyba trudno byłoby znaleźć lepsze pozdrowienie na początek tego wpisu – dotyczy on w końcu postaci, którą można by nazwać uosobieniem Aloli. Radosny, uśmiechnięty, przyjazny, żywy i pozytywnie nastawiony do świata i ludzi – taki właśnie jest bohater tekstu. Hau – bo to o nim mowa, naturalnie – jest jedną z ważniejszych postaci z gier Sun i Moon. Pełni rolę rywala głównego bohatera. Jednakże, nie jest jego wrogiem – w rywalizacji tej nie ma zawiści czy niezdrowej ambicji. Hau jest wnukiem Hali – Kahuny Wyspy Melemele. Gdy tylko spotyka protagonistę, wyzywa go do walki, a także zaprzyjaźnia się z nim, co dobrze oddaje jego usposobienie. W grach Sun i Moon, Hau pojawia się już na samym początku. Jednakże, mamy już za sobą równo trzydzieści odcinków anime opartego na tych tytułach, a tymczasem bohatera nawet nie wspomniano. Czy Hau pojawi się w Anime? Zobaczmy, jak mają się sprawy.

Hau w grach Sun i Moon

Na początek przyjrzyjmy się temu, co może sugerować, że wnuk Hali nie zostanie wprowadzony w serii Sun i Moon.

Po pierwsze, nie wszystkie postacie z gier siódmej generacji znalazły się w Anime – przynajmniej do tej pory. Dobry przykład stanowi Kapitan Ilima. Choć w pozycjach na 3DS-a pełni ważną rolę na wyspie Melemele, Ash właśnie ją opuszcza, a Ilimy ani widu, ani słychu. Może to być jednak powiązane z całkowitym brakiem Kapitanów i ich Prób w Anime. Jak widać, twórcy serialu nie boją się wprowadzać wyraźnych zmian w odniesieniu do materiału źródłowego, nie mieliby więc zapewne oporów przed pominięciem miłośnika malasady.

Kontynuując, Ash ma już rywala w regionie Alola. Jest nim Gladion – drugi z rywali z gier Sun i Moon. Choć pojawił się dopiero w jednym odcinku, jego rola jest już ustalona i możemy być niemal pewni, że powróci. W tym miejscu warto zaznaczyć, że nie wszyscy rywale z gier głównej serii doczekali się wystąpienia w serialu – zrezygnowano m.in. z Silvera z drugiej generacji. Może być, że twórcy postanowili ograniczyć w anime Sun i Moon ilość powracających oponentów protagonisty do jednego. Za możliwe powody mogłyby posłużyć wyjątkowo liczna grupa towarzyszy Asha oraz obszerność dzieł, na których seria jest oparta.

Do tego, Hau nie zdaje się być bardzo popularną postacią. Choć sympatyczny Trener niewątpliwie ma swoich zwolenników, został w pewien sposób przyćmiony przez Gladiona. Surowy, tajemniczy brat Lillie z kolei zdaje się mieć całe rzesze sympatyków. Jego pozycja wśród fanów marki i przynależność do rodziny Lillie – jednej z najważniejszych bohaterek gier Sun i Moon i lubianej postaci z Anime – mogłyby być przyczynami dla zdecydowania się na właśnie tego rywala. Warto dodać, że miejsce akcji przenosi się właśnie z wyspy, z której Hau pochodzi w grach, a Gladion został wprowadzony wcześniej niż w Sun i Moon na 3DS-a.

Gladion w Anime

Teraz zajmijmy się tym, co przemawia za pojawieniem się Hau w najnowszej serii anime Pokémon.

Na początek przyjrzyjmy się pozycji bohatera. Nie da się zaprzeczyć, że w grach jest to postać ważna i odgrywająca znamienną rolę. W przeciwieństwie do Gladiona, który pokazuje się od czasu do czasu, wnuk Hali podróżuje razem z głównym bohaterem. Jest jego towarzyszem podczas Wyzwania Wysp. Przez większość czasu idzie mu nawet równie dobrze co protagoniście. Jest z nami od początku do końca. Niewątpliwie wpasowuje się w definicję rywala z głównej serii gier Pokémon. Jest także postacią, która zdaje się uosabiać liczne zalety Aloli. Można by zaryzykować stwierdzenie, że bez Hau obraz regionu nie będzie tak pełny jak w grach.

Po drugie, to prawda, że scenarzyści Anime nie wzbraniają się w tej serii przed zmianami dotyczącymi bohaterów, lecz ma to także drugie oblicze. Ilima nie został wprowadzony, lecz np. Kiawe i Sophocles doświadczyli swoistej nobilitacji – zostali podniesieni z rangi postaci epizodycznych do drugoplanowych. Zmieniły się także ich funkcje. Podobnie ma się także sprawa z Samsonem Oakiem. Harper i Sarah pełnią z kolei rolę bardzo podobną do tej z gier, lecz pojawiają się częściej. Naturalnie, wprowadzono także liczne postacie, których w grach nie było wcale. Tak elastyczne podejście do kwestii bohaterów sugeruje, że w zasadzie wszystko może się zdarzyć.

Lillie, Mallow i Lana także pełnią w Anime inną rolę niż w grach

Kontynuując, wprowadzenie Gladiona oraz jego okoliczności i przyczyny wcale nie oznaczają, że Hau nie pojawi się. W końcu w anime XY Ash miał właśnie dwóch rywali. Jednakże, nawet jeśli twórcy faktycznie zdecydowali się na tylko jednego z nich – brata Lillie – wnuk Hali może po prostu otrzymać odmienną funkcję. W końcu obecna siódma generacja jest dla Pokémonów czasem zmian i nowości. W grach, Gladion jest członkiem Zespołu Czaszki, a w Anime z kolei – wędrownym Trenerem. Podobnie prezentuje się kwestia miejsca zamieszkania Hau. W grach mieszka na Melemele, lecz nie oznacza to koniecznie, że w serialu będzie tak samo. W pozycjach na 3DS-a dom Lany znajduje się na Akali, w Anime zaś na Melemele. Jeszcze inna możliwość jest taka, że autorzy postanowili jedynie zamienić czas i miejsce wprowadzenia dwóch rywali.

Na koniec przyjrzyjmy się dziadkowi bohatera. Kahuna Hala mieszka w miasteczku Iki w sercu Melemele. W grach jest także członkiem Elitarnej Czwórki regionu Alola. Jego rola bardzo przypomina tę z Sun i Moon na 3DS-a. Jednakże, w Anime poświęcono mu jak na razie dużo mniej uwagi niż w materiale źródłowym. Pojawił się do tej pory w zaledwie dwóch odcinkach. Kahunie Olivii z kolei zostanie poświęcony już pierwszy odcinek rozgrywający się na Akali, a także nieraz wspomniano ją wcześniej. Można więc śmiało podejrzewać, że Hala nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Dobrym sposobem na odświeżenie nieco zaniedbanego bohatera byłoby właśnie wprowadzenie postaci Hau.

Hau w Anime?

Reasumując, pojawienie się Hau w serii Sun i Moon pozostaje sprawą niepewną. Istnieją liczne przesłanki zarówno za pominięciem, jak i za wprowadzeniem Trenera. Na chwilę obecną nie jest łatwo określić, jakie są plany autorów anime Sun i Moon w tym względzie. Być może część serii rozgrywająca się na Akali, która właśnie się rozpoczyna, udzieli nam jakichś informacji. Osobiście chciałbym zobaczyć Hau w Anime. Uważam, że bardzo pasuje do swojego regionu, tak urokliwie ukazanego w serialu. W grach wyraźnie kontrastował z Gladionem, reprezentując odmienne podejście do rywalizacji i życia w ogóle. Myślę, że w Anime mogłoby to świetnie wypaść. A Wy? Co sądzicie na ten temat? Chcielibyście, żeby uśmiechnięty rywal z Sun i Moon trafił do Anime? A może wręcz przeciwnie? Zapraszam do wspólnych rozważań!


Źródła grafik:

Hau w grach Sun i Moon: https://bulbapedia.bulbagarden.net/wiki/Hau

Gladion w Anime: https://www.alola.pl/odc27/

Lillie, Mallow i Lana w Anime: https://pl.pinterest.com/pin/540150549042287111/

Hau w Anime: https://wn.com/ash_meets_gladion_and_ilima_soon_pokemon_sun_and_moon_anime_episode_9,_10,_11_preview_discussion

 

By |2017-07-30T16:48:46+00:00Czerwiec 21st, 2017|Trudne Sprawy|27 komentarzy

27
Dodaj komentarz

avatar
12 Liczba wątków
15 Liczba odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najwięcej reakcji
Najgorętszy wątek
17 Komentujący
AroPokemonTrenerLusamineDiamondTigerapwełBartolomio Ostatni komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Aro
Gość
Aro

Pewnie pojawi się później.Shauna rywalka z pokemon X i Y pojawiła się znacznie później i pełniła niewielką rolę.Myślę że podobnie będzie z Hau’em

DiamondTigera
Gość
DiamondTigera

Hau w anime 4ever!
Dlaczzego? Ten gościu, miłośnik pączków, był jednym z najfajniejszych rywali dotychczas. Zawsze optymistyczny, jego dziadek to kahuna, a sam gość towarzyszy nam od początku przygody do jej końca. Tak więc że.

pweł
Gość
pweł

ja myśle że się nie pojawi ponieważ był rywalem asha a jego rywale z gier się nigdy nie pojawiają w anime

Zante
Gość
Zante

Ja mam inną teorie. A może wydarzenia z gier dzieją się po wydarzeniach z anime. Kiedy Ash odjechał jego przyjaciele, nie licząc Lille, zostali kapitanami. Llima dopiero zostanie kapitanem. A co do Hau w tej teorii, może jest poprostu za młody na pokemona

Rosul
Gość
Rosul

Poperam !!!

Solux
Gość
Solux

ten koleś to jakaś porażka nawet jaden z yugioh nie był tak bezużyteczny

Themysteryof
Gość
Themysteryof

Chciałbym żeby Hau został wprowadzony do anime. Najlepiej w Aether Paradise 🙂

GreninjaPokemon
Gość
GreninjaPokemon

Według mnie Hau powinien zostać wprowadzony do anime. Fajny chłopak, nie zaszkodzi im ;). Tak w ogóle to miałam (chyba tylko na początku, ale niekoniecznie, nie pamiętam), że Hau się zakochał w Lusamine (dziesięciolatek. Ona ma czterdzieści lat. Brawo ja :/)
Pozdrawiam Autora 😉

Katakuri
Gość
Katakuri

Lima ponoć ma albo miał się pojawić w anime.

00Raven-Tajny agent pokemon
Gość
00Raven-Tajny agent pokemon

Ja bardzo chce Hau w anime przecież on jest żywym pomnikiem Aloli ten gość jest optymistą nawet gdy groź nam niebezpieczeństwo a poza tym w grach Lusamine go nieźle zgasiła kojażycie ten słynny tekst Hau w Aether Paradise?

..Nie mogę uwierzyć że jesteś niewiele starsza od nas a zdziałałaś tyle dobrego..
..Ale ja mam już 40 lat..

Pelek
Gość
Pelek

Ilima przecież jest już zaplanowany w jednym z odcinków, a w artykule pisze “[…] nie został wprowadzony […]”, o jednej z następnyc postaci Olivii napisane jest “Kahunie Olivii z kolei zostanie poświęcony już pierwszy odcinek rozgrywający się na Akali, a także nieraz wspomniano ją wcześniej.” Czyli wyraźnie napisane jest, iż Ilima nie został zapowiedziany w serii Sun&Moon, a Kahuna Olivia była zapowiedziana już dawno. Jednakże widziałem zapowiedź jednego z odcinków gdzie w wielkim skrócie. Był jakiś test, najlepszy wynik nie otrzymał żaden z uczniów, których Ash znał i próbuje dowiedzieć się więcej o tajemniczym uczniu. Ale jednak nie jestem do… Czytaj więcej »

admin
Administrator

To był fałszywy tytuł podrzucony przez serebii. Ilimy nie było do tej pory i OFICJALNIE nie został zapowiedziany. Według tych fałszywych pogłosek Ilima miał być obecny w odcinku 30, czyli tym z ubiegłego tygodnia.

Pelek
Gość
Pelek

Jeszcze wszystko może się zmienić ?

Wicio
Gość
Wicio

Ten Hau jest bardzo podobny do Sawyera z XYZ

Zante
Gość
Zante

+Wicio, słyszałem o tym że jest teoria o tym, że bohaterowie z XYZ ( mówię tu o Ashu, Serenie i Sawyerze ) to pierwowzory do bohaterów w grach Sun and Moon. Ash – główny bohater chłopak, Serena główna bohaterka płci żeńskiej, Sawyer to Hau o czym napisałeś.???

alikatek
Gość
alikatek

Fajnie by było jakby się pojawił bo lubię tą postać.
Pozdrowienia dla autora 🙂