Witam!

Chciałbym poruszyć kwestię Pokemonów Asha, które zostały przez niego zostawione u Profesora Oaka czy w innych miejscach na świecie (np. Goodra). W tym momencie, nasz bohater podróżuje z trzema Pokemonami: Pikachu, Rowletem oraz Rockruffem. Pewnie niejedna osoba zastanawiała się nad tym, co robią jego pozostałe Pokemony. Czy, będąc u profesora, mają szansę się rozwijać? Czy mogą trenować? Czy któryś z nich ma szansę na ewolucję?

Zacznijmy od ilości Pokemonów, jaką ma Ash. W tym momencie ma ich 69 (wliczając 30 Taurosów). Znaczny ich procent to Pokemony na najwyższym stadium rozwoju, czego przykładem może być Charizard, Sceptile, Infernape czy Talonflame. Jednak, wśród nich są takie, które mają podstawową formę, bądź są dopiero w pierwszej fazie rozwoju. Czy mają szansę na ewolucję, bądź już ewoluowały? Tego na razie nie wiemy, aczkolwiek możemy wysunąć kilka teorii.

Według mnie, jest kilka Pokemonów, które powinny przejść już ewolucję (czy to jeszcze w laboratorium, czy to po przetransferowaniu i jakiejś walce). Chciałbym przedstawić sylwetki kilku z nich.

Totodile – wodny Pokemon, starter w regionie Johto. Gdy cała paczka (tj. Ash, Misty i Brock) odpoczywali, natknęli się na tego Pokemona. Ashowi i Misty bardzo zależało na jego złapaniu. Zamieszanie związane z podwójnym użyciem Lure Balla sprawiło, że nie wiadomo było, kto go złapał. Zadecydować o tym miała walka Pokemon, którą ostatecznie wygrał Ash, stając się tym samym właścicielem Totodile’a.

Totodile Asha

Dlaczego on miałby ewoluować? Zacznijmy od tego, że jest to jeden z pierwszych Pokemonów złapanych przez Asha w regionie Johto. Od tego minęło już sporo czasu. Był często używany w walkach, i to nie tylko w jednym regionie. Mimo to – nadal nie ewoluował. Żeby tego było mało, Chikorita oraz Cyndaquil – również startery z Johto – ewoluowały. Jest to jedyny pokemon Asha z tego regionu, który, mimo możliwości ewolucji, nadal pozostaje w podstawowej formie.

Bayleef – Pokemon typu trawiastego, jeden ze starterów z regionu Johto. Ash złapał go jeszcze w formie Chikority. Pokemon ten pokazał swoją wojowniczą naturę i ogromne przywiązanie do Trenera. W czasie podróży po regionie, ewoluował w Bayleefa.

Bayleef Asha

Dlaczego ten Pokemon miałby ewoluować w ostateczną formę, czyli Meganium? Po pierwsze, jest to jeden z najsilniejszych Pokemonów Asha z regionu Johto. Wygrane bitwy sprawiały, że stawał się silniejszy. Bayleef był jednym z sześciu Pokemonów wystawionych przez Asha przeciwko Garemu w czasie zawodów Ligi Pokemon. Nie wygrał z Blastoise’em, który okazał się zbyt silny mimo tego, że miał przewagę typu. Biorąc pod uwagę jego doświadczenie, zdobyte w czasie podróży z Ashem i kilkoma gościnnymi występami w innych regionach, myślę, że powinna ona ewoluować w Meganium. Czy tak się jednak stanie? Cóż, czas pokaże.

Gible – jest to piąty Pokemon złapany przez Asha w regionie Sinnoh. Był to jego pierwszy pokemon typu smoczego. W wielkim skrócie, Gible miał problem z opanowaniem ataku Draco Meteor, który nie zawsze mu wychodził. Ash próbował mu w tym pomóc.

Gible Asha podczas Ligi Sinnoh

Barry oraz Ash chcieli go złapać, jednak on wybrał tego drugiego. Pokemon ten był bardzo często używany w walkach, w tym w Lidze Sinnoh, gdzie całkiem dobrze sobie radził. Mimo to, nadal pozostał w podstawowej formie. Moim zdaniem, ten Pokemon powinien ewoluować. Biorąc pod uwagę jego doświadczenie w walce i ilość stoczonych pojedynków, zasługuje on na przemianę w Gabite’a. A gdyby jednak ewoluował w pełni, do Garchompa, mógłby stanowić nie lada konkurencję dla najsilniejszych Pokemonów Asha, takich jak Charizard, Sceptile, Greninja.

W mojej opinii, te trzy Pokemony powinny ewoluować w wyższe formy. Brałem pod uwagę częstotliwość ich użycia w walce, czas spędzony z Trenerem i ogólne doświadczenie. Jeżeli ktoś by mnie zapytał, które Pokemony Asha powinny ewoluować, bez wątpienia wybrałbym to trio. Jakie macie zdanie na ten temat? Kto według Was powinien ewoluować? Piszcie w komentarzach swoje typy 😉