Czy Zespół R chciał dobrze?

Każdy z nas słyszał chyba o Mewtwo. Niezwykle silny klon Mew stworzony przez Zespół R, który za cel obrał sobie zniszczenie świata ludzi. A co, jeśli Zespół R ciągle starał się schwytać Mewtwo, a my tylko w tym przeszkadzaliśmy?

Przeanalizujmy teraz działania podjęte przez Zespół R:

  • Akcja w Pokemon Tower. Zespół R polował tam na Cubone’y, by dorobić się na sprzedaży ich cennych czaszek. Jednak, sprawy nieco się skomplikowały…
  • Napad na siedzibę Silph Co., czyli plan B. Pragnęli zdobyć MasterBalla.

Za każdym razem udawało nam się udaremnić ich plany. Co, jeśli miały one na celu powstrzymanie Mewtwo przed sprowadzeniem zagłady na świat Kieszonkowych Stworków?

Czas na trochę wyjaśnień.

Pokemon Tower:

Mewtwo jest Pokemonem typu psychicznego, którego słabością są Pokemony typu duch. A gdzie w Kanto mogliśmy spotkać taki typ stworków? W Pokemon Tower! Początkowe działania Zespołu R w tym miejscu były czysto materialne. Jakkolwiek strasznie by to nie brzmiało, Cubone nosi na głowię czaszkę… swojej matki. Ma ona bardzo wysoką wartość na czarnym rynku.

Cubone i Marowak

Zanim dotarliśmy do Lavender Town, członkowie Zespołu R polowali na Cubone’y. Jednego z tych Pokemonów wyjątkowo zaciekle broniła jego matka – Marowak, lecz w końcu została zabita. Zmieniła się w żądnego zemsty ducha, którego nie dało się obejść, pokonać, ani złapać bez odpowiedniego przedmiotu. Zjawa była na tyle silna i przerażająca, że skutecznie odstraszała odwiedzających Pokemon Tower. W ten sposób, dziwnym zrządzeniem losu, w wieży zagościł potężny Pokemon-duch, co mogło okazać się wybawieniem dla Zespołu R. Być może upatrywali oni szansy na pokonanie Mewtwo dzięki niemu. Mr. Fuji, który ruszył do Pokemon Tower, by uspokoić Marowaka, został porwany przez Zespół R. Prawdopodobnie też nie mogli poradzić sobie z poskromieniem ducha i próbowali wyciągnąć odpowiedzi od starca. W tym momencie pojawiamy się jednak my i psujemy im cały plan, odsyłając Marowaka na wieczne odpoczywanie.

Podobny obraz

Duch Marowaka w Red/Blue/Yellow

Alolański Marowak:

Nie sposób nie wspomnieć tutaj o regionalnej odmianie Marowaka, zamieszkującej archipelag Alola. Cubone i Marowak żyją na zboczach wulkanu Wela na wyspie Akala, która jest siedliskiem wielu trawiastych Pokemonów – naturalnych wrogów Cubone’a i Marowaka z Kanto. Żeby przetrwać, Marowaki łączą się w pary i dbają o siebie nawzajem. Ta więź jest tak silna, że zyskują dzięki temu “szósty zmysł”, co umożliwia im zmianę formy. Stają się ognistymi Pokemonami-duchami. Patrząc jednak na wydarzenia z pierwszej generacji Pokemon, ciśnie się na usta stwierdzenie, iż spotkany w Pokemon Tower Marowak może być protoplastą alolańskiej formy.

Alolański Marowak

Silph Co.

Szansa na złapanie silnego Pokemona-ducha, mogącego oprzeć się potędze Mewtwo, przepadła. Trzeba było znaleźć alternatywę. Skoro wiedzieli, że nie uda im się pokonać ich straszliwego wytworu DNA, zdecydowali się na złapanie Mewtwo. Żeby złapać legendarnego Pokemona, nie wystarczy zwykły PokeBall czy GreatBall. Potrzeba najsilniejszej ,,kulki” na świecie, czyli MasterBalla. Właśnie po to był ten cały napad – by zdobyć przedmiot mogący złapać Mewtwo i ostatecznie ocalić świat. Jednak, nawet w tym im przeszkodziliśmy. Kiedy pokonujemy Giovanniego w jego własnej Sali, ten rozwiązuje całą organizację.

MasterBall

 

Czy możliwe jest więc, że przez ciągłe przeszkadzanie Zespołowi R sprowadziliśmy zagładę na Kanto i inne regiony? A może zupełnie odwrotnie. Może tak naprawdę to my ocaliliśmy świat? Gdyby plan z MasterBallem wypalił, Zespół R posiadłby wielką potęgę. Być może w końcu ktoś by uległ… przeszedł na ciemną stronę i wykorzystywał ją do swych niecnych celów. Co zrobiłby Zespół R, dysponując taką siłą? Siedziałby grzecznie i strzegł porządku na świecie? Wspierał Trenerów i Pokemony?

 

 

By |2017-07-30T16:57:41+00:00Kwiecień 1st, 2017|Trudne Sprawy|2 komentarze

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Liczba wątków
0 Liczba odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najwięcej reakcji
Najgorętszy wątek
2 Komentujący
DawidMocyBeWu Ostatni komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
DawidMocy
Gość
DawidMocy

😀

BeWu
Gość
BeWu

Spoko 🙂