Czy Mimikyu zrzuci przebranie?

Poniższy artykuł może okazać się potencjalnym spoilerem przyszłych odcinków anime oraz gier Ultra Sun & Moon. 

Jeśli nie chcesz ryzykować – nie czytaj!


Wstęp

Ostatni odcinek anime, pt. “Rockruff i Boski Strażnik z Ruin Życia!”, ujawnił pierwszego nowego Pokemona, jakiego będziemy mieli przyjemność zdobyć w nadchodzących grach Ultra Sun & Ultra Moon. Właściwie nie chodziło tu o zupełnie nowy gatunek stworka, a tylko o jego kolejną odmianę. Mowa oczywiście o Lycanroku w Formie Zmierzchu. Twórcy dość ładnie zgrali premierę gier z anime, serwując nam swego rodzaju zapowiedź w postaci borykającego się z problemami Rockruffa, należącego do Asha. Cóż, wygląda na to, że to nie koniec niespodzianek. Wydaje się bowiem, że kolejny odcinek może być zapowiedzią nowej formy Mimikyu. Od pierwszych epizodów wiemy, że temu Pokemonowi nie można zajrzeć pod ubranko, gdyż stwarza to dla nas ogromne niebezpieczeństwo. Tutaj rodzi się pytanie… Czemu? Co jest tak strasznego pod workiem, który nosi na sobie? Czy kiedyś go zdejmie?

Tym samym dochodzimy do głównego pytania tego artykułu: czy Mimikyu zrzuci przebranie?

Podstawą naszych rozważań niech ponownie będzie zwiastun następnego (38) odcinka oraz dobrze znany nam już trailer gier Sun & Moon. Oba filmiki macie poniżej:

Zwiastun odcinka 38: Przebranie Mimikyu!

Trailer Ultra Sun & Ultra Moon

Mimikyu

Podobnie jak to było w przypadku Rockruffa i Lycanroków, spójrzmy najpierw na Mimikyu, którego znamy z anime i gier Sun & Moon. Jaką tajemnicę skrywa w sobie ten Pokemon? Dosłownie i w przenośni…

Znalezione obrazy dla zapytania mimikyu

Mimikyu w przebraniu

Mimikyu jest niewielkim Pokemonem, a prawie całe jego ciało skryte jest pod szmatką, przypominającą Pikachu. Widoczna jest zaledwie dolna cześć stworka oraz oczy, dzięki wyciętym w materiale dziurkom. Ślepia Pokemona błyszczą podczas ataku. Dopełnieniem przebrania jest drewniany kijek w kształcie błyskawicy, którego Mimikyu używa również jako broni. Podczas ataków Pokemon ten wysuwa widmową dłoń spod przebrania.

Według danych pochodzących z gier i anime, Pokemon ten jest bardzo wrażliwy na światło słoneczne. Między innymi dlatego nosi przebranie. Ponoć gdy zobaczy się go w całej okazałości, zapada się na jakąś dziwną chorobę bądź ginie na miejscu. Z tego powodu Mimikyu czuje się bardzo samotny. Ratunku szuka właśnie w swoim kostiumie, stylizowanym na Pikachu, który jest bardzo popularny. Dzięki temu ma nadzieję na zdobycie prawdziwych przyjaciół.

Mimikyu w anime

Mimikyu jest stałym gościem w anime Sun & Moon. Obecnie jest w posiadaniu Jessie. Sprawia on jej dość sporo problemów, często ignorując jej komendy, zaślepiony nienawiścią do Pikachu Asha. Z drugiej strony jest jej wierny do tego stopnia, że potrafił pokonać dla niej Totem Raticate’a. Mimikyu może nie dostał “swoich” odcinków, jak miało to miejsce w przypadku Rockruffa, niemniej jednak spróbujmy przyjrzeć się temu Pokemonowi w kolejnych epizodach:

SM03 – Jestem RotomDex! Miło cię poznać, zzt!

Mimikyu pierwszy raz pojawia się w trzecim odcinku. Gdy Ash spotyka tego Pokemona, natychmiast postanawia go złapać. W tym celu prosi o pomoc Pikachu. Najważniejszym szczegółem z tego odcinka, który musimy zapamiętać, jest to, że pierwszym atakiem Pikachu był Iron Tail, który okazał się całkowicie nieskuteczny. Przeczy to logice i pokemonowym typom, gdyż stalowy atak powinien być super-efektywny na typ baśniowy. Może to świadczyć o tym, że ten konkretny Mimikyu posiada Zdolność Disguise. Zapamiętajcie to! Przyda nam się w dalszych rozważaniach.

Mimikyu Jessie

SM04 – Rowlet! Mój pierwszy Pokemon na Alola!

Zaraz po walce z Ashem w poprzednim odcinku, Mimikyu wraz z Zespołem R zostają porwani przez Beweara. Tam Jessie nieustannie ciska Poke Ballami w stworka, które okazują się bezużyteczne. Dopiero Luxury Ball, którego dziewczyna zabiera swojemu koledze po fachu, umożliwia złapanie Mimikyu. To jest według mnie jeden z najciekawszych i najdziwniejszych faktów z anime Sun & Moon. Czemu Luxury Ball zadziałał, a Poke Ball nie? Według danych z gier, obie kulki mają taką samą szansę na złapanie Pokemona. Najpewniej był to czysty przypadek, ale niczego nie powinniśmy pomijać w naszej teorii. Pokemon złapany w Luxury Ball szybciej “zaprzyjaźnia się” z Trenerem, a jak wiadomo, niektóre stworki ewoluują przez przyjaźń. Kolejny trop do zapamiętania!

Jessie łapie Mimikyu

SM12 – Lekcja w plenerze: Mareanie!

Mimo że ten epizod skupiał się na Mareanie, to jest właśnie klucz do naszej teorii. Ma tu miejsce niezwykle ciekawe wydarzenie. Mimikyu opuszcza swoje przebranie, by trochę popływać! Jak widzimy, jeśli ten stworek będzie chciał, potrafi zrzucić z siebie ten okropny worek w dowolnym momencie. Nie jest do niego jakoś szczególnie mocno przywiązany czy przyklejony. Odcinek ten potwierdza również niezwykłą siłę Mimikyu, który stanowi prawdziwe zagrożenie dla Asha i Pikachu. Możliwe, że jest to najsilniejszy Pokemon, jakiego kiedykolwiek miało trio z Zespołu R.

Mimikyu pływający bez przebrania

SM25 – Walka o Kryształ! Zespół R vs Zespół Czaszki!

Kolejny odcinek, który podkreśla siłę Mimikyu. Stworek pokonuje tutaj Totem Raticate’a i pozwala Zespołowi R zdobyć Darkinium Z. Warto spojrzeć tutaj na okoliczności walki. Mimikyu zostaje trafiony przez swojego przeciwnika i odlatuje, znikając gdzieś w krzakach. Gdy Raticate bezpośrednio zagraża jego kompanom, ten mimo odniesionych obrażeń wraca do walki, pokonując swojego przeciwnika za pomocą Wood Hammera i Play Rough. Nadmienię tutaj, że oba te ataki są jednymi z najsilniejszych w swoim typie. Zwróćmy tutaj uwagę na zachowanie Mimikyu. Nie wahał się ani chwili, by ratować swoich przyjaciół. Świadczy to o tym, że bardzo się z nimi zżył, zwłaszcza z Jessie. Czyżby działał tu efekt Luxury Balla?

Mimikyu mierzy się z Totem Raticate’em

SM38 – Przebranie Mimikyu!

Ten epizod dopiero przed nami. Mamy do dyspozycji jednak jego zwiastun. Widzimy w nim, że kostium Mimikyu zostanie przecięty, a biedny Pokemon nie będzie miał się gdzie schować. Z pomocą przyjdzie mu Jessie, która postara się znaleźć mu zastępcze przebranie (i sobie też, przy okazji). W pewnym momencie na trailerze widzimy, jak papierowy worek, w który tymczasowo ubrał się Mimikyu, rozrywa się podczas ataku. Dodatkowo Jessie będzie przebierać swojego pupila. Logicznie na to patrząc, przy tej czynności będzie musiała widzieć go w całej okazałości… No chyba że Mimikyu okaże się bardzo samodzielny. Pytanie brzmi: Czy zobaczymy tutaj Mimikyu bez przebrania?

Naderwany kostium Mimikyu

Mimikyu w grach

Najważniejszą informacją wyciągniętą z gier, która może pomóc nam w odnalezieniu potencjalnej nowej formy, jest jego Zdolność Disguise. Jest to jedyna możliwość dla tego Pokemona. Nie ma on innych Zdolności ani Ukrytych Zdolności (z ang. Hidden Abilities).

Pierwszy atak w walce, który trafi tego Pokemona, jest całkowicie zniwelowany. Gdy ta Zdolność zadziała, Mimikyu zmienia swój wygląd z postaci normalnej na postać “przyłapaną” (z ang. busted). “Głowa” jego przebrania staje się bezwładna i opada. Pamiętacie, co pisałem wyżej? O Iron Tail Pikachu? W anime miało miejsce wydarzenie pasujące do tej zdolności, z tą jednak różnicą, że nie zmienił się wygląd Mimikyu. Do tej pory oficjalnie nie potwierdzono, że Mimikyu Jessie posiada zdolność Disguise, mimo że w grach jest to jedyna opcja. Może to świadczyć o potencjalnej nowej Zdolności, którą zobaczymy w USM.

Znalezione obrazy dla zapytania mimikyu

“Przyłapany” Mimikyu

W grach Sun & Moon Mimikyu jest jednym z Totemów na Wyspie Ula’ula. Co ciekawsze, również w czerwcowym trailerze Ultra Sun & Ultra Moon Mimikyu jest jednym z trzech Pokemonów (obok Lycanroka i Togedemaru), które intrygują swoją obecnością. Jak wszyscy doskonale wiemy, nowy Lycanroc już się potwierdził. Czyżby teraz przyszła kolej na Mimikyu i Togedemaru? Skoro na zwiastunie widzieliśmy kilkusekundowe przebłyski tych stworków, to sceny z nimi są już na pewno zakodowane w grze. Z jakiegoś powodu muszą się tam pojawić, prawda? Coś sprawiło, że twórcy wybrali akurat te Pokemony. Początkowo myślałem, że będą one nowymi Totemami, ale przecież Mimikyu już jest w “starym” Sun & Moon, a poza tym… Togedemaru w roli Totemu? Przyznam, że brzmi śmiesznie, ale wydaje mi się być bardzo mało prawdopodobne. Ponadto na trailerze widzimy Mimikyu od spodu, tak jakby “kamerzysta” chciał zajrzeć pod przebranie tego Pokemona.

Nowy Mimikyu

Zastanówmy się teraz razem, jak mógłby wyglądać nowy Mimikyu. Czy mogłaby to być nowa forma? Może nowa ewolucja, albo jeszcze coś innego?

Nowa Ukryta Zdolność

Jak wspomniałem, Mimikyu w grach ma tylko jedną jedyną Zdolność – Disguise. Być może twórcy dodadzą mu Ukrytą Zdolność w Ultra Sun & Ultra Moon, która będzie bardziej ofensywna. Zamiast niwelowania pierwszego ataku, mogłaby na przykład podnosić jedną/dwie statystyki Pokemona. Zamiast efektu wizualnego “opadniętej głowy”, Mimikyu zdzierałby z siebie przebranie i ukazywał swoje prawdziwe oblicze. Ciężko mi jednak pogodzić to z informacją o tym, że prawdziwy wygląd tego Pokemona jest zabójczy. Taka Zdolność fabularnie mogłaby okazać się fatalna w skutkach dla Trenerów. A co, jeśli… to wszystko kłamstwa? Jeśli Mimikyu wcale nie jest taki śmiertelnie niebezpieczny, za to słodki i uroczy?

Znalezione obrazy dla zapytania mimikyu

Mimikyu bez przebrania?

Mimikyu jak Type: Null

W siódmej generacji istnieje już Pokemon, który zrzuca swoje “przebranie”. Chodzi tu oczywiście o Type: Nulla. Stworek ten ewoluuje, gdy zaufa swojemu Trenerowi w dostatecznym stopniu, innymi słowy – stanie się bardziej przyjacielski. Podczas przemiany hełm chroniący jego głowę rozpada się, ukazując jego prawdziwe oblicze.

Podobny obraz

Type: Null też zrzuca swoje “przebranie”!

Wróćmy tutaj do czwartego odcinka anime. Jessie złapała Mimikyu w Luxury Balla, który zwiększa szybkość nawiązywania przyjaźni między Trenerem a Pokemonem. W dalszym ciągu myślę jednak, że to był przypadek. Jednak co, jeśli nie? Być może Mimikyu jest jak Type: Null i gdy bardzo ufa swojemu Trenerowi, może zrzucić swoje przebranie. Jakby to mogło wyglądać w grze? Najprostszą odpowiedzią jest ewolucja, podobnie jak w przypadku pierwowzoru. Inną metodą może być coś w rodzaju Battle Bond eventowego Grenindży. Po pokonaniu przeciwnika Mimikyu zrywałby swoje szmaty, a jego statystyki czy siła ataków ulegałyby wzmocnieniu. Prawdopodobnie coś takiego również wymagałoby nowej Zdolności. Według PokeDeksu, Mimikyu przebiera się za Pikachu, gdyż ten jest bardzo popularny, a stworek chce po prostu zdobyć nowych przyjaciół. Pokemon Jessie z drugiej strony nienawidzi Pikachu. Dlaczego? Być może chodzi tu o zazdrość. Mimikyu też chcę być otoczony przyjaźnią i publicznym uwielbieniem!

Mimikyu jak Rotom

Kolejną opcją, która przychodzi mi do głowy, jest zmiana formy Mimikyu, w zależności od naszego widzimisię. Rotom, ten normalny – nie ten z anime – zmienia swoją formę i typ w zależności od tego, do jakiego elektrycznego urządzenia wejdzie. W zwiastunie następnego odcinka (38) widzimy, jak Jessie przymierza z Mimikyu różne stroje. Nie tylko Pikachu jest popularnym Pokemonem, istnieją też inne stworki, za które Mimikyu mógłby się przebrać. Przy zmianie kostiumu mógłby zmieniać się też jego typ i/lub statystyki. Jedyną rzeczą, która nie pasuje mi w tej teorii, jest to, że Mimikyu przebrany za Pikachu powinien mieć typ duch-elektryczny, a nie duch-baśniowy, ale myślę, że i to dałoby się jakoś obejść.

Znalezione obrazy dla zapytania mimikyu vulpix

Mimikyu jak Rotom?

Podsumowanie

Dowodów na istnienie nowej formy Mimikyu jest zdecydowanie mniej niż w przypadku Lycanroka, zatem trudniej sformułować w miarę przekonującą teorię. Właściwie jedynymi faktami, które mogą to sugerować, jest ułamek sekundy z trailera USM oraz fragment zwiastuna odcinka trzydziestego ósmego. Dodatkowo to, że twórcy postanowili zrobić z Lycanroka Zmierzchu Pokemona eventowego, może świadczyć o tym, że dość niechętnie odnoszą się do dodawania nowych Pokemonów bezpośrednio do gry. Niemniej jednak ten Mimikyu na trailerze musiał po coś być! I właśnie po coś został “sfilmowany od dołu”. Rozważania na temat “co Mimikyu ma pod przebraniem” są bardzo popularne wśród fanów na całym świecie, a jego tajemnica urosła do olbrzymiej skali. Wydaje mi się, że twórcy powinni coś z tym zrobić, a premiera Ultra Sun & Ultra Moon jest do tego świetną okazją.

Znalezione obrazy dla zapytania mimikyu ultra sun and ultra moon

Co kryje się pod przebraniem Mimikyu?

A Wy, co myślicie? Nowy Mimikyu jest możliwy? Zobaczymy w końcu, co ma pod ubrankiem? Dajcie znać w komentarzach! ^^


Źródła grafik:

Mimikyu w przebraniu & “przyłapany” Mimikyu: https://bulbapedia.bulbagarden.net/wiki/

Zdjęcia z odcinków: https://bulbapedia.bulbagarden.net/wiki/

Mimikyu bez przebrania: https://alexalan.deviantart.com/art/Mimikyu-without-disguise-623417043

Type: Null i Silvally: http://aminoapps.com/page/ygo/5436745/yugioh-and-pokemon-part-1-the-yu-boys-and-zarc

Mimikyu jak Rotom: http://www.x-weibo.net/u/2688121130/3.html#PhotoSwipe1502540381569

Mimikyu od spodu: https://www.youtube.com/watch?v=j8I1XIvWYtA

By |2017-08-13T20:05:55+00:00Sierpień 13th, 2017|Trudne Sprawy|14 komentarzy

14
Dodaj komentarz

avatar
7 Liczba wątków
7 Liczba odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najwięcej reakcji
Najgorętszy wątek
9 Komentujący
MaranjaadminMichaelJoferaKarol Ostatni komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Jofera
Gość
Jofera

Ciekawe czy w Pokemon Go będą pokemony z Alola xD

Michael
Gość
Michael

Byłoby mega ?

Karol
Gość
Karol

Przyjemny artykuł do czytania, dobra robota adminie, ta teoria jest bardzo ciekawa. ?

Kate :P
Gość
Kate :P

Przypomniało mi się, że w grach pokemon S&M istnieje przedmiot “repaired cloth”. Może w grach Ultra S&M będą takie przedmioty, jak “pikachu,’s repaired cloth”, czy “vulpix’s repaired cloth”. Te straszne opowieści o mimikyu bez przebrania mogłyby się okazać bzdurą, którą ktoś wymyślił ktoś, żeby nie naruszać prywatnej przestrzeni pokemona. W nowych grach będzie można złapać mimikyu bez przebrania, a dzięki nowej ability w trakcie walki będzie mógł przebrać się za np. Eevee dzięki trzymaniu itema “eevee’s repaired cloth”.
Mi się podoba ten pomysł, lecz to tylko moja “teoria”.

Killuś
Gość
Killuś

Łał, naprawdę przemyślane 😀 Fajnie gdyby to rozwiązanie okazało się prawdziwe :3

Kate :P
Gość
Kate :P

Dzięki! Mam nadzieję, że jakby ta opcja okazała się prawdziwa, ta twórcy nie ograniczą się tylko do tych najpopularniejszych, tzw. “kultowych” pokemonów, jak np. Charizard, Eevee, czy Lapras, lecz też do takich, o których ci nowsi fani serii mogliby nie słyszeć, jak np. Delcatty, czy Ludicolo, Samurott lub Pyroar 🙂

Killuś
Gość
Killuś

I dobrze by było tak, aby na przykład jak damy jakieś ubranko Mimikyu to ów pokemon zamienił się w danego pokemona po czym przedmiot by zniknął, aby nie marnować miejsca na np. Z – atak. Ale gdyby tak zrobili, to po prostu pomysł z abilitką nie miałby miejeca, więc nie wiem jakby to rozwiązali. To było by dobre rozwiązanie, ponieważ w Sun denerwowało mnie to, że żeby mieć wodnego Sillvaliego musiałem zmarnować miejsce na Z – atak, ponieważ musiał trzymać wodny dysk.

Kate :P
Gość
Kate :P

Albo jakby można było złapać Mimikyu i te “repaired cloth” działałoby jako stone’y do ewolucji, czyli będzie można Mimikyu po prostu ewoluować, lub w formie ability, czyli zmieniałby się w danego pokemona w trakcie walki robiąc miejsce Z-atakowi. Ale z drugiej strony złapanie Mimikyu z daną ability mogłoby zająć wiele czasu, więc mogliby dodać jakiś przedmiot, np. “Mimikyu’s ability changer” i będzie można zmienić ability Mimikyu 🙂

Killuś
Gość
Killuś

Mamy kolejne uzasadnienie. Nowy wygląd będzie miał na pewno, ponieważ skoro jego ubranie się popsuły musi obowiązkowo mieć to nowe. Chyba, że twórcy zrobią taj, że pokemon jakoś odzyska stary strój co wcale by mnie nie zdziwiło, np. Zaszycie dziury.

LooneyJim
Gość
LooneyJim

Jak dla mnie twórcy nie powinni ujawniać wyglądu Mimikyu, bo zabiłoby to całą tajemniczość tego pokemona, niech ta zagadka pozostanie nierozwiązana. Temat nowych form wydaje sie byc ciekawszy, ale pytanie brzmi jak miałoby to wyglądać, zakładając że nadal pozostałby w swoim kostiumie. Nie wydaje mi się też, aby miało to działać jak w przypadku Rotoma, bo strój Mimikyu nie nadaje mu żadnych specjalnych właściwości ani nie nadaje typu jak zauważył autor, to po prostu kawałek szmaty, którą ubiera żeby nie pozabijać wszystkich wokół. Chociaż kto wie co tam wymyślą w Game Freak, może się okazać, że jak w nadchodzącym odcinku… Czytaj więcej »

Wiktoria Dziabała
Gość
Wiktoria Dziabała

ja myślę że było tak : mimikyu nie miał przebrania, wyglądał zupełnie inaczej niż wszystkie” kozackie” pokemony. był uroczy i wyglądał raczej komicznie. Tak więc inne pokemony szydziły z niego,a on w ramach zemsty zrobił sobie przebranie pikachu jak z horroru . ( powstała wtedy taka tradycja dla pokemonów tego gatuku ,opierająca się przede wszystkim na strachu przed odrzuceniem.)Dzięki niemu wszyscy się go bali,czuli wobec niego respekt.

Maranja
Gość
Maranja

niezła teoria 🙂 to nawet możliwe…