Cześć! Mam na imię Toshi 🙂 Jest to mój pierwszy wpis na tej stronie. Dzisiaj poruszę temat Sereny z serii  XY oraz XY&Z, której przedstawiać raczej nie trzeba.

Praktycznie odkąd zaprezentowano nowy “skład Asha”, fani zaczęli rozpaczliwie dopytywać się o Serenę. W Internecie zrodziło się mnóstwo pytań, powstało wiele teorii spiskowych. Ba! Zbierano nawet podpisy pod petycją o “przywrócenie” Sereny. Wstępnie plotki mówiły, że Serena być może powróci na “kilka” odcinków serii Sun & Moon. Początkowo przewidywano, że stanie się to pod koniec marca, aczkolwiek, jak widać, nie sprawdziło się to. Zdesperowani fani Sereny prorokują teraz koniec kwietnia. Czy to się sprawdzi? Cóż, pozostaje nam jedynie czekać. Gdzie możemy szukać oficjalnych informacji? Najprędzej pojawią się w japońskim piśmie CoroCoro, ewentualnie w jakimś specjalnym kilkusekundowym zwiastunie na koniec bieżących odcinków Sun & Moon. W przypadku Pokemonów, z dość dużym wyprzedzeniem pojawiają się tytuły nowych odcinków, które też mogą skrywać cenną wskazówkę. Możecie je sprawdzić na naszej stronie, pod tym adresem. Właściwie, czemu Serena miałaby nie wrócić? Misty podróżowała z Ashem przez dwa regiony, Brock natomiast, aż przez cztery! Dajcie szansę Serenie!

File:Serena XY 2.png

Serena na początku serii XY

Przyjrzyjmy się żeńskim postaciom pierwszoplanowym, które wracały, choćby na chwilę.

  1. Misty – pojawiła się na zaledwie 2 odcinki w trzeciej generacji. Ponownie spotkała Asha i Brocka, a także poznała May i Maksa. Podczas jej powrotu, jej Togepi ewoluował.
  2. May – wróciła do czwartej generacji na 5 odcinków z powodu Pucharu Wallace, w którym udział brała też Dawn. Dowiedzieliśmy się wtedy, że wiele z jej Pokemonów ewoluowało, czyli nie leniła się podczas swojej nieobecności. Dodatkowo, ponoć ludzie z Sinnoh wołali na nią “Księżniczka Hoenn.”
  3. Dawn – z nią było troszkę inaczej. Dowiedzieliśmy się, że udała się do regionu Unova i zatrzymała się w willi Cynthii. Zaprzyjaźniła się z Iris, toczyła walki z Cilanem. Potem zakwalifikowała się do Turnieju Pokemon dla juniorów, gdzie przegrała w drugiej rundzie z Iris. Ostatecznie udała się do Johto, by walczyć w Pucharze Wallace.
  4. Brock – Brock wprawdzie nie jest dziewczyną, ale prezentuje tutaj bardzo ciekawą opcję. Mianowicie, pod koniec trzeciej generacji, Brock postanawia zostać w domu. Prawdopodobnie wszyscy fani godzą się z tym, że to jego koniec. Pojawia się pierwszy odcinek D&P, bez Brocka. W drugim odcinku natomiast wraca i zostaje do końca sezonu! Chyba nikt nie miałby twórcom za złe, gdyby Serena też wróciła na podobnej zasadzie.

Jakie powody do powrotu może mieć Serena?

  1. Kocha Asha. Odcinek 47 XY&Z nas w tym tylko upewnia. Jak silna jest jej miłość?
  2. Można powiedzieć, że niczego nie osiągnęła jeszcze jako Artystka. Nie zdobyła żadnego tytułu, ani wyróżnienia. Serena nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa!
  3. Alola jest świetnym miejscem na wakacje. To może być idealny pretekst na wciśnięcie Sereny na kilka odcinków. Dziewczyna prawdopodobnie nie wie o tym, że Ash tu przebywa. Niespodziewane spotkanie? Jakby zareagowała na widok Lillie, Lany i Mallow? A może podobałby się jej Kiawe? Który Pokemon z regionu Alola by do niej pasował?
  4. W Aloli nie ma “pokazów” Pokemon. Przynajmniej póki co, nic o tym nie wiadomo. To może być świetną okazją dla Sereny, by stała się promotorką tej dyscypliny w regionie Alola. Pomyślcie o tym jeszcze w ten sposób: Alola – zrobiona na podstawie Hawajów. Z czym one się nam kojarzą? Z tańcem! Pokazy Pokemon + taniec. Przyznacie, że to świetne połączenie! I Serena idealnie by się w tym odnalazła!
  5. Za dużo drugoplanowych bohaterów w Sun & Moon. Ash ma obecnie 5 przyjaciół z klasy i Profesora Kukuia. Sprawia to, że musimy rozdzielić nasze zainteresowanie na 6 postaci. Każda z nich dostaje zdecydowanie mniej “czasu ekranowego”, niż np. w Kanto, gdzie byli tylko Brock i Misty. A Serena dostała dużo miłości od twórców w poprzednim sezonie, jest postacią bardzo dobrze rozwiniętą, ma rzesze fanów. Praktycznie mogą ja wprowadzić w dowolnym momencie, a fani nie zostaną wybici z rytmu.
  6. Ryuugakusei. Uczeń z wymiany. W anime o “szkolnym życiu” bardzo często pojawia się motyw ucznia z wymiany. Ash jest takim przypadkiem. Uczy się w szkole, która nie jest w jego “kraju.” Być może zobaczymy kiedyś scenę, w której Kukui mówi: “Chciałbym przedstawić nową uczennicę z wymiany.”
File:Serena XY2.png

Serena obecnie

Moja własna teoria!

Chciałabym Wam przedstawić moją własną teorię.  Jest ona delikatnie oparta na teorii Youtubera PRB12 (PokémonRangerBoy12).

Mianowicie: Serena przyjedzie na wyspę Melemele pełna wrażeń. Niestety, w Hoenn też nie poszło jej najlepiej. Znów nie udało się jej zdobyć najwyższego odznaczenia i skończyła na drugim miejscu. Ciągle jednak ma w pamięci Asha, i nadal chce uświadomić mu, jak bardzo jest zakochana. Ciągle nie wiadomo jednak, co Serena mogłaby robić na Alola, poza zdobywaniem Asha, oczywiście. Być może twórcy ujawnią coś w stylu “Pokazów”, lub, tak jak napisałam wyżej, Serena sama z tym wystartuje. Mogłaby zacząć uczyć tego w Szkole Pokemon. Chciałabym też, aby Serena bardziej zaangażowała się w walki Pokemon. Jeśli dobrze pamiętam, Serena miała najmniej Pokemonów ze wszystkich żeńskich postaci pierwszoplanowych. Czas to zmienić. Co by było, gdyby krótko po dołączeniu do klasy Asha, dostała od któregoś z Tapu Z-Pierścień oraz Fairium-Z, idealnie pasujące do Sylveona? Niestety, miłość często wiąże się z kłótniami. Zwłaszcza, jeśli przy Ashu kręciłyby się jeszcze trzy inne dziewczyny! Należy jednak pamiętać, że Pokemony są programem skierowanym głównie do młodszych widzów. Zresztą, widać po zmianie “grafiki”, że Ash “odmłodniał”, by młodsze dzieci mogły się z nim bardziej utożsamiać. Niemniej jednak, spodziewałabym się wielu romantycznych uniesień i żarliwych kłótni między tą dwójką. W odcinku 47 XY&Z jednak widzieliśmy coś, czego osobiście się nie spodziewałam. Czyżby była szansa na to, że Ash i Serena zostaną parą? Co na to wszystko powiedziałby Profesor Kukui? Chociaż, kto by tam słuchał faceta biegającego wszędzie z gołą klatą!

Serena w Sun & Moon?

Czy Serena wróci?

Jak widzicie, można tylko gdybać. Myślę, że przedstawiłam Wam wiele racjonalnych powodów i przekonałam Was, że szansa na powrót jest wielka. Jeśli nie na stałe, to choćby na kilka odcinków! Dodam jeszcze, że nie tak dawno temu miała miejsce premiera konsoli Nintendo Switch. Twórcy Sun & Moon zapowiedzieli, że na tę platformę również wydadzą Pokemony! Być może będzie to wzbogacona edycja SM, np. Pokemon Stars, gdzie mogłyby się pojawić Pokazy Pokemon. To by była idealna okazja do wprowadzenia Sereny na stałe do anime Pokemon Sun & Moon.

Oto moja cała teoria na temat Sereny na wyspach Alola.

Do następnego artykułu! Trzymajcie się, Trenerzy. Alola!