Poniższy artykuł zawiera spoilery sięgające 36 odcinka anime włącznie! Jeśli jeszcze go nie obejrzałeś/aś, a nie chcesz psuć sobie niespodzianki – nie czytaj.

Teoria została mniej więcej potwierdzona. Wygląd trzeciej formy możecie sprawdzić tu!


Alola!

Ten wpis będzie poświęcony jednemu z moich ulubionych Pokemonów dodanych w siódmej generacji. Chodzi oczywiście o Rockruffa, a konkretnie o tego, który jest w posiadaniu Asha. Jeśli obejrzeliście aktualny, trzydziesty szósty odcinek, prawdopodobnie nasuwa Wam się pytanie: w jaką formę ewoluuje Rockruff Asha? W zasadzie są dwie opcje: Forma Południowa i Forma Północna. To na pewno będzie któraś z nich, ale… czy aby na pewno? Co jeśli wybór jest większy, jeśli form Lycanroka jest więcej? No właśnie! Tym samym dochodzimy do przewodniego pytania tego Artykułu: czy istnieje trzecia forma Lycanroka?

Podstawą naszych rozważań niech będzie zwiastun trzydziestego siódmego odcinka, pt. Rockruff i Boski Strażnik z Ruin Życia! Oto i on:

Rockruff i Lycanroc

Abyśmy w ogóle mogli zacząć nasze przemyślenia, przyjrzyjmy się jeszcze raz tym Pokemonom. Jeśli przypomnicie sobie wpis o Rockruffie z naszego AlolaDeksu, na pewno zauważycie jedną rzecz. Formy Lycanroka różnią się nie tylko wyglądem, ale też charakterem. To on może być kluczem do odpowiedzi na główne pytanie artykułu. Zajrzyjmy teraz do wnętrza Rockruffa, Południowego Lycanroka i Północnego Lycanroka. Co kryje się w ich sercach?

Znalezione obrazy dla zapytania rockruff

Rockruff przypomina nam psiego szczeniaka. Jest Pokemonem, który uwielbia spędzać czas z ludźmi. Swoje przywiązanie okazuje poprzez pocieranie innych kamyczkami na swojej szyi. Mogliśmy się o tym przekonać wiele razy w anime. Gdy Rockruff dojrzewa, staje się starszy, jego charakter zaczyna się zmieniać. Można powiedzieć, że z małego niewinnego pieska powoli staje się niczym wilk. Wykazuje agresywne zachowania, zaczyna wyć do księżyca, czasem nawet porzuca swojego Trenera. Takie zachowanie zwiastuje niechybną ewolucję.

Znalezione obrazy dla zapytania lycanroc

Lycanroc w Formie Południowej jest tą “łagodniejszą” wersją ewolucji Rockruffa. W odróżnieniu od wilków z naszego świata, nie tworzy on watach. Preferuje życie w samotności, dzięki czemu może unikać niepotrzebnych walk. Prawdopodobnie wiele razy spotkaliście się z określeniem Samotny Wilk (z ang. Lone Wolf), które zdaje się idealnie pasować do Formy Południowej. Niemniej jednak, jeśli jego Trener zaakceptuje jego “trudne dni” przed ewolucją, Lycanroc odwdzięcza mu się niesamowitą wiernością, co z reguły jest cechą psów. Choć wygląd może świadczyć inaczej, to nie jest tak, że Forma Południowa jest “dobra”, a Północna “zła”. Widzimy tutaj, jak bardzo charakter tego Pokemona wpływa na jego wygląd.

Znalezione obrazy dla zapytania lycanroc midnight

Lycanroc w Formie Północnej to niezmordowany wojownik. Uwielbia walczyć z innymi Pokemonami, a im silniejszy przeciwnik, tym lepiej. Jego uzależnienie od walki i adrenaliny sprawia, że jego oczy świecą na czerwono. Styl walki tego Pokemona również jest bardzo przemyślany. Po takim wyglądzie i “hobby” można by się spodziewać, że jego domeną będą nieustanne ataki. Tymczasem jest inaczej. Północny Lycanroc opiera się w głównej mierze na obronie i kontrze. Jest cierpliwym zawodowcem. Zaufanie i wierność tej odmiany Trener może zdobyć w inny sposób niż w przypadku pierwszej formy. Północny Lycanroc szanuje tych, którzy pomagają mu wydobyć z siebie maksymalny potencjał.

Podsumujmy to, czego się dowiedzieliśmy. Odkładając gry na bok, wygląda na to, że decydującą rolę w ewolucji Rockruffa odgrywa czas, w którym zaczyna się buntować. Te jego swoiste “trudne dni”. Sposób, w jaki zareaguje Trener, może odegrać bardzo ważną rolę. Czy będzie dla niego dobry i wyrozumiały, ewoluując go w Południowego Lycanroka? A może pomoże mu się wyżyć, pożytkując jego nadmierną energię na treningi i walki, przyczyniając się tym samym do ewolucji w Północnego Lycanroka?

Rockruff Asha

Rockruff Asha może być pierwszym Rockruffem, który ewoluuje w trzecią formę. Dostał on sporo odcinków, w których nastąpił jego rozwój, czyli tzw. character development. Były to:

SM15 Ten Carat Hill: Rockruff i Lycanroc!

W tym epizodzie obserwowaliśmy zamiłowanie Rockruffa do walki. Wymykał się z domu Profesora Kukui nocą, by trenować z innymi Pokemonami. Imponowały mu wtedy obie formy Lycanroka. Widać było, że zależy mu na jak najszybszej ewolucji. Dzięki Ashowi opanował nowy atak, co go do tego przybliżyło.

SM27 – Wychodź, Czerwonooki Lycanroku!

Rockruff, gdy tylko poznał Lycanroka Gladiona, od razu zapragnął się z nim zmierzyć. Można powiedzieć, że został jego fanem, a pokonanie większego brata w walce stało się jego celem. Wykazywał tu cechy typowe dla Północnej Formy. Gladion powiedział Ashowi, że jego Rockruff ma ten “błysk w oku”, który przypomina mu jego Lycanroka.

SM31 – Olivia, Kahuna Akali!

W tym odcinku Rockruff poznał Lycanroka Olivii. Jednak w tym przypadku nie rzucił się na niego od razu z zębami. Był do niego przyjaźnie nastawiony. Innymi słowy, wykazywał cechy typowe dla Południowej Formy.

SM36 – Wielka Próba Olivii! Najtrudniejsza Walka w Życiu!

Tutaj Rockruff rozwinął się prawdopodobnie najbardziej. Już od samego początku był bardzo agresywny wobec Lycanroka Olivii, gryzł nawet Asha i nie dopuszczał do siebie myśli, że może nie wystąpić w tej walce. Mimo że Rowlet wspierał go z całych swoich sił, ratując go nie raz z opresji, Rockruff warczał na niego i był wrogo nastawiony. Koniec końców znokautował biedną sowę. Zaślepiła go agresja. Gdy tylko zorientował się, co zrobił, wyraził głęboką skruchę, poczuł się zdołowany. Z pomocą przyszedł mu Ash. Musimy zauważyć, że jego Trener nie skarcił go, ani go nie pokrzyczał. Zamiast tego starał się go pocieszyć. Na swój własny, “ashowy” sposób udało mu się zmobilizować go do dalszej walki. Możemy tu powiedzieć, że pomógł mu przejść przez wspomniane “trudne dni”, przechylając szalę ewolucji na korzyść Południowej Formy.

SM37 – Rockruff i Boski Strażnik z Ruin Życia!

Prawdopodobnie w tym właśnie odcinku Rockruff ewoluuje. Rozpatrzmy teraz nasz zwiastun.

W odcinku niewątpliwie ważną rolę odegra Tapu Lele, być może będzie ona powiązana z przemianą naszego psiaka. Nie bez powodu pojawi się też Gladion, Trener Północnej Formy. Obecne będzie zatem całe trio: Rockruff, Południowy Lycanroc Olivii oraz Północny Lycanroc Gladiona. Przypuszczam, że zarówno Kahuna Akali, jak i brat Lillie, będą ciekawi, w co ewoluuje Rockruff Asha. Przyznajcie sami, że taka sytuacja aż się prosi o jakiś nieoczekiwany zwrot akcji, aż się prosi o… trzecią formę Lycanroka!

Na trailerze widzimy jeszcze jedną, bardzo ważną rzecz. Jest to obraz Rockruffa wpatrującego się w zachód słońca. Zastanawiającym faktem jest to, że jego oczy błyszczą na zielono. Czyżby trzecia forma Lycanroka wymagała do ewolucji zmierzchu bądź świtu? Technicznie rzecz biorąc, podczas zmierzchu nie ma już dnia, ale nie ma jeszcze nocy.

Zaraz po tym zachodzie słońca, przez zaledwie jedną sekundę, widzimy Asha ze zdziwionym wyrazem twarzy. Gdyby Rockruff ewoluował w Formę Północną lub Południową, chłopak nie powinien być aż tak zdziwiony, doskonale wiedział bowiem, że jego Pokemon lada chwila ewoluuje.

Podsumowując: Rockruff Asha wykazuje cechy obu form Lycanroka. Dostał też aż cztery odcinki, w których ma miejsce jego character development. Twórcy obdarzyli go największą uwagą ze wszystkich Pokemonów Asha. Nawet Litten miał tylko trzy “swoje” odcinki do tej pory. Od przeszło dwudziestu odcinków wiemy, że ewoluuje. Jego przemiana została zapowiedziana bardzo wcześnie, tak jakby szykowali nas na coś niezwykłego. W ogóle wydaje mi się, że twórcy pomyśleli: “Niech sobie zgadują, w jaką formę ewoluuje! I tak ich strollujemy!” Osobiście wcale bym się nie obraził na taki trolling, a jak się mogliśmy przekonać, oni lubią robić nas w balona w tym sezonie! ^^

Podobne przypadki

Ash-Greninja

Znalezione obrazy dla zapytania ash greninja

Ash-Greninja, jeden z Waszych ulubieńców, również został zapowiedziany w ten sposób. Zjawisko Więzi zostało wyprorokowane przez Olympię po walce o siódmą odznakę. Ash i spółka początkowo wzięli to za możliwą Mega Ewolucję. Wątpię też, by ktoś z fanów wiedział wtedy, o co tak naprawdę chodzi.

Pokazy Sereny

Znalezione obrazy dla zapytania serena pokemon

Jak wszyscy zapewne wiecie, przed nami premiera gier Ultra Sun & Ultra Moon. W ich krótkim trailerze zapowiedziano obecność “niewystępujących przedtem na Aloli Pokemonów”. Jaki to ma związek z Pokazami Sereny? Jedną z głównych atrakcji w grach Omega Ruby & Alpha Sapphire były Pokazy Pokemon, znane pod nazwą Pokemon Contest Spectacular. Premiera tych gier miała miejsce 21 listopada 2014. Ich zapowiedź ukazała się dużo wcześniej. Żeby zwiększyć ekscytację potencjalnych kupców tych gier, twórcy postanowili skorelować to z anime. Nasza Serena dowiedziała się o Pokazach w odcinku, który został wyemitowany 21 sierpnia 2014, czyli trzy miesiące przed premierą OR/AS. Od tamtej pory temat pokazów był obecny w anime. Teraz mamy podobną sytuację. Jest sierpień 2017, US/UM wychodzi w listopadzie 2017. Trzy miesiące… Przypadek? Nie sądzę! Tym bardziej że konkretnych informacji o nowościach w US/UM jak nie było, tak nie ma. Minęły dwa miesiące od zapowiedzi, a zostały trzy do premiery. Już coś się powinno pojawić…

Mega Charizard X

Znalezione obrazy dla zapytania mega charizard x origins

W historii Pokemonów miał już miejsce przypadek, w którym to anime zapowiedziało coś nowego w nadchodzących grach. Przed premierą Pokemon X/Y wyemitowano odcinki serii Pokemon Origins. Do tamtej pory ujawniono wyłącznie Mega Charizarda Y. Jednak w ostatnim epizodzie animacji Charizard Reda megaewoluował w Mega Charizarda X, co było pierwszą stycznością fanów z tą formą. Przypadek praktycznie identyczny do tego, co mogłoby stać się teraz z Rockruffem.

Potwierdzenie teorii?

Dochodzimy do końca artykułu i jednego z najważniejszych tropów w naszym śledztwie. W kodzie strony Pokemon Global Link znaleziono bardzo ciekawą grafikę. Oto ona:

Jakiś numerek i kilka japońskich krzaczków… O co w tym chodzi? Już tłumaczymy

  • 745 to numer Lycanroka w Pokedeksie;
  • ルガルガン (z jap. Rugarugan), japońska nazwa Lycaroka;
  • フォラム: 4 (z jap. forumu), forma czwarta.

Obrazek ten to prawdopodobnie tak zwany placeholder, czyli “trzymacz miejsca”. Po potencjalnym ujawnieniu nowej formy zostanie on zastąpiony jej podobizną. Chwila, chwila! Przecież dyskutujemy tu o trzeciej formie, a tam jest czwórka! No właśnie! Być może form Lycanroka jest więcej niż dwie, a nawet więcej niż trzy! Sun i Moon miały po swoim “ekskluzywnym” Lycanroku. Teraz wychodzą dwie kolejne odsłony tej generacji. Być może każda również będzie miała swoją odmianę! Innym wytłumaczeniem może być to, że na trailerze USM widzimy Lycanroka, który być może występować będzie w roli Totemu. Wtedy mielibyśmy cztery modele tego Pokemona w grze: Południowego, Połnocnego, Nowego i Totema. Link do trailera tutaj.

Wróćmy jeszcze raz do tego zwiastuna następnego odcinka. Jeśli okaże się, że Rockruff będzie mógł ewoluować podczas zmierzchu… to prawdopodobnie także podczas świtu! Czy to oznacza, że dostaniemy Formę Zmierzchu i Formę Świtu? Zauważcie, że obecnie istniejące formy Lycanroka nie nazywają się Dzienny i Nocny. Ich nazwy odnoszą się do konkretnej pory dnia: Południa, czyli momentu, w którym słońce jest najwyżej, oraz Pólnocy, będącej jej przeciwnością. Tak samo Świt to moment wzejścia słońca, a Zmierzch to jego zaniknięcie. Jeśli wejdziecie na oficjalną stronę Ultra Sun & Ultra Moon, o tutaj, zobaczycie napis “Nowe światło lśni nad Alolą”. Być może ta fraza ma coś wspólnego z “ultra” słońcem?

Tajemniczy skan CoroCoro

Dzisiaj do internetu wyciekła okładka japońskiego magazynu CoroCoro, który swoją premierę ma z reguły 15 dnia miesiąca. Jeśli przyjrzymy się jej uważnie, możemy dostrzec coś, co wygląda jak połączenie Południowej i Północnej formy, zwróćcie uwagę też na zielone oczy. Kształt jest bardzo malutki, więc nie ma 100% pewności, że to nowy Lycanroc, jednak daje sporo do myślenia.

Czy istnieje trzecia forma Lycanroka?

Na podstawie odcinków anime Sun & Moon, historii marki oraz wspomnianego wyżej zdjęcia z Pokemon Global Link, jestem niemal pewien, że Rockruff Asha ewoluuje w trzecią formę Lycanroka, która pojawi się w grach Ultra Sun & Ultra Moon! Rockruff dostał bardzo wiele uwagi od twórców, jego ewolucja jest zapowiadana, jakby to było coś niesamowitego, jakiś ewenement. Być może nie taki na skalę Ash-Grenindży, niemniej jednak nie sądzę, aby ten uroczy Pokemon zwyczajnie ewoluował w którąś ze znanych form. Dodatkowo w jego przemianie łapy maczać będzie Tapu Lele, co mnie jeszcze bardziej zastanawia. Inną opcją może być Lycanroc, który może zmieniać formy z Północnej na Południową dowolnie lub w zależności od pory dnia, albo… Ash-Lycanroc? Cóż, zdaje się, że odpowiedź na palące nas pytanie poznamy już w najbliższy piątek!

Dajcie znać, co sądzicie o tej teorii w komentarzach! 🙂 Wierzycie w istnienie trzeciej czy nawet czwartej formy Lycanroka? Jeśli nie, którą wolicie? Południową czy Północną?

Trzecia forma oficjalnie potwierdzona! Klik!

Pierwsze skany z CoroCoro:

Według nowych informacji Lycanroc w Formie Zmierzchu będzie znać zarówno atak Accelerock (z Formy Południowej) oraz Counter (z Formy Pólnocnej). To wszystko wzbogacone będzie umiejętnością Tough Claws, która zwiększa obrażenia ataków “kontaktowych” o 30%.  Dodatkowo zaraz po premierze Ultra Sun & Ultra Moon 17 listopada 2017, Rockruff będzie rozdawany wszystkim graczom. Prawdopodobnie na tej samej zasadzie co Munchlax w Sun & Moon, jednakże nie są to jeszcze pewne informacje.


Źródła grafik:

Rockruff: http://pokemon.wikia.com/wiki/Rockruff

Południowy Lycanroc: http://tails19950.deviantart.com/art/Lycanroc-634323432

Północny Lycanroc: https://twitter.com/teamlycanroc

Ash & zachód słońca: https://www.alola.pl/odc36/

Ash-Greninja, Serena & Mega Charizard X: https://bulbapedia.bulbagarden.net/wiki/Main_Page

745: https://twitter.com/sciresm/status/799420279697117184