Jedną z pierwszych zapowiedzianych nowości, które zobaczymy w grach Pokémon Ultra Sun & Pokémon Ultra Moon, jest nowa odmiana Lycanroka – Forma Zmierzchu. Jeśli śledziliście naszą stronę uważnie, być może natknęliście się na naszą teorię dotyczącą tej formy, która jakimś cudem się sprawdziła. Możecie ją znaleźć tutaj.

Znalezione obrazy dla zapytania dusk lycanroc

Pokémon: Lycanroc

Nazwa Formy: Dusk Form (Forma Zmierzchu)

Typ: Kamienny

Zdolność: Tough Claws

Dostępny w grze: Pokémon Ultra Sun/Pokémon Ultra Moon

Jak zdobyć?: Ewolucja specjalnego Rockruffa

Indywidualny atak: Accelerock

Indywidualny Z-Atak: Splintered Stormshards

 

Forma Zmierzchu:

Lycanroc Zmierzchu łączy w sobie charakterystyczne cechy wyglądu obu swoich pobratymców. Podobnie jak Forma Południowa, porusza się na czterech łapach, a z Formą Północną łączy go charakterystyczna grzywa. W anime Sun & Moon Rockruff ewoluował podczas Zielonego Błysku, czyli rzadkiego zjawiska, które może towarzyszyć zachodowi słońca. Można więc powiedzieć, że ewoluował już nie za dnia, ale jeszcze nie w nocy. To było coś pomiędzy. I taka właśnie jest Forma Zmierzchu – to coś pomiędzy Formą Południową a Formą Północną.

Ataki i Zdolność:

Lycanroc Zmierzchu może nauczyć się zarówno ataku Accelerock, który jest znakiem rozpoznawczym jego południowego brata, oraz ruchu Counter, który chętnie używany jest przez formę północną. Obrażenia wszystkich kamiennych ataków Lycanroka są zwiększane przez jego typ o 50%. Dostają tzw. STAB (Same Type Attack Bonus). Ponadto Zdolność Tough Claws zapewnia dodatkowe 30% obrażeń dla ataków, które wchodzą w kontakt z przeciwnikiem. Innymi słowy, chodzi tu o ruchy, podczas których Pokemon musi “dotknąć” swojego przeciwnika. Niestety jedynym atakiem, który wykorzysta zarówno STAB, jak i Tough Claws, jest Accelerock.

Lycanroc Zmierzchu i jego pobratymcy mają też dostęp do indywidualnego Z-Ataku, Splintered Stormshards, którego bazą jest Stone Edge. Więcej o nim możecie przeczytać tu.

Specjalny Rockruff:

Jedynie Rockruff ze Zdolnością Own Tempo będzie mógł ewoluować w Formę Zmierzchu. Dzikie Rockruffy nie mają tej Zdolności. Będzie ją za to posiadał specjalny Rockruff, który rozdawany będzie przez Internet. Uwaga! Event będzie ograniczony czasowo! Trwać będzie w następującym terminie: 17 listopada 2017 – 10 stycznia 2018. Obecnie nie ma informacji odnoście reedycji eventu. Dlatego pamiętajcie! Odbierzcie swojego Rockruffa na czas! Podejrzewam, że wielu z Was i tak będzie chciało mieć go w swoim zespole jak najszybciej. Tego Rockruffa da się breedować.

Ewolucja w Formę Zmierzchu:

Aby ewoluować specjalnego Rockruffa w Lycanroka Zmierzchu, musimy wbić mu poziom 25, bądź wyższy, między 17:00 – 17:59 czasu rzeczywistego. Zaznaczę jeszcze raz, chodzi tu o nasz czas, ten, który macie w ustawieniach systemowych konsoli! W Sun & Moon mamy cykl dnia i nocy. Może zauważyliście, że pory dnia nie zmieniają się nagle, z sekundy na sekundę. Noc zaczyna się o 18, jednak już o godzinie 17 w grze zaczyna się “ściemniać”. Twórcy uznali, że to jest właśnie zmierzch. Moim skromnym zdaniem jest to dość ciekawy sposób na ewolucję, aczkolwiek może być troszkę problematyczny. I nie martwcie się! Specjalny Rockruff może ewoluować tylko i wyłącznie w Formę Zmierzchu, w żaden sposób przypadkowo nie ewoluuje w inne odmiany! Pamiętajcie o odwrotnym cyklu dnia/nocy w Ultra Moon. W tym wypadku, by ewoluować Rockruffa w Lycanroka Zmierzchu, trzeba będzie wstać wcześnie rano od 5:00 – 5:59 czasu rzeczywistego.

PS Zmiana godziny w konsoli skutkuje wyłączeniem wszystkich wydarzeń opartych na czasie na 24h. Prawdopodobnie dotyczyć będzie to też tej ewolucji. Załóżmy, że jest 10 rano, a my chcemy jak najszybciej ewoluować naszego Rockruffa w Lycanroka Zmierzchu. Teraz, jeśli przestawimy zegar w konsoli na 17, wszystkie eventy czasowe zostaną zablokowane. W związku z tym będziemy musieli czekać 24h na możliwość ewolucji Rockruffa. Podsumowując, nie przestawiajcie czasu, bo wyjdziecie na tym jeszcze gorzej.