Wyzywanie Wysp powróci w grach Pokemon Ultra Sun & Pokemon Ultra Moon. Jednak przynajmniej w części zostanie ono zmienione.

Kapitanowie “powracający” z Sun & Moon to:

  • Mallow (niepotwierdzone);
  • Sophocles (niepotwierdzone);
  • Acerola;
  • Mina.

Co wiadomo do tej pory:

  • najistotniejszą nowością zdaje się być Próba Miny. Malarka wprawdzie występowała w grach Sun & Moon i była nawet Kapitanem, jednak nie miała przygotowanej własnej Próby, usprawiedliwiając się swoją pasją do malowania. Poza tym na Poni nie było Kahuny, toteż dziewczyna pozostawała bez nadzoru. Zdaje się, że w końcu wzięła się za siebie i przygotowała dla Trenerów inspirującą Próbę. Po pozie, którą wykonuje na trailerze, można stwierdzić, że najprawdopodobniej nagrodą za ukończenie jej zadania będzie Fairium Z.
  • w niewielki sposób zmieni się Próba Mallow, w której istotną rolę odgrywać będą Sudowoodo, powróci również Totem Lurantis.
  • w miejscu Próby Kiawe stać będzie Hiker, zatem nie wiadomo, co stało się z chłopakiem. Wiadomo natomiast, że Totem Salazzle zostanie zastąpiona przez Totem Alolańskiego Marowaka.

 

Nasi towarzysze i Wyzwanie Wysp:

W trailerze dostajemy pewną informacje, jakoby Lillie i Hau mieli brać czynny udział w Wyzwaniu Wysp. Nie do końca jednak określono, czy sami będą je podejmować, czy w jakiś sposób będą nam pomagać. Hau, oczywiście, brał udział w tej alolańskiej tradycji już w grach Sun & Moon. Często był krok za nami. Również podczas obrony tytułu Czempiona istnieje możliwość walki z Hau, więc można śmiało stwierdzić, że pomyślnie ukończył on Wyzwanie Wysp. Występ w Lidze Profesora Kukui wymagał bowiem przejścia przez ten rytuał.

Ciekawszą postacią wydaje się być Lillie, która w grach Sun & Moon stroniła od walk Pokemon. Można powiedzieć, że nawet ich nie lubiła. Widok rannych Pokemonów sprawiał jej ból. Z informacji o ultra-grach, pojawiających się do tej pory, Lillie zdaje się być bardziej przekonana do starć Stworków, być może zacznie aktywnie trenować Pokemony. Na promocyjnym plakacie, który Wam podsyłaliśmy, dziewczyna stoi w bardzo “bojowej” pozie, a ponadto w dłoni trzyma Poke Ball, co zmusza do myślenia. Możliwe, oczywiście, że to kulka Cosmoga, ale w pierwowzorach Cosmog trzymany był w torbie.

Hau w Ultra Sun & Ultra Moon

Lillie w Ultra Sun & Ultra Moon

Drugą możliwością jest czynne wsparcie naszego Wyzwania Wysp. To z kolei jest domena Lillie. Dziewczyna w grach Sun & Moon często leczy nasze Pokemony czy dzieli się przydatnymi przedmiotami. Być może w miarę pogłębiania naszych relacji z Hau i Lillie będziemy otrzymywać jakieś specjalne bonusy, które pomagać będą nam w naszej przygodzie na różne sposoby. Z drugiej strony może być zupełnie odwrotnie. Gdyby nasi przyjaciele rzeczywiście brali udział w Wyzwaniu Wysp, na pewno nie obraziliby się za odrobinę pomocy z naszej strony, zwłaszcza Lillie. Może więc to my będziemy pomagać im? Niebawem powinniśmy się wszystkiego dowiedzieć.

Więcej o Wyzwaniu Wysp w anime i grach Sun & Moon możecie przeczytać tu.

Sale

W Sun & Moon wybitnie ważną postacią jest Profesor Kukui. Już na samym początku gry dowiadujemy się, że w młodości udał się do Kanto, gdzie mierzył się z tamtejszymi Liderami Sal. Wywarli oni na nim ogromne wrażenie. Zainspirowali go też do założenia Ligi Pokemon na Aloli, co udało mu się pod koniec fabuły gry. Ukończenie Wyzwania Wysp miało zapewnić możliwość zmierzania się z Elitarną Czwórką, w której skład wchodzić mieli Kahuni wszystkich wysp. To założenie nie do końca wyszło. Zamiast Nanu wystąpiła Acerola, a Hapu została zastąpiona przez Kahili. W taki oto sposób Alola dostała własną Ligę Pokemon, w której Sale zostały zastąpione Wyzwaniem Wysp. Połączenie tradycji z nowoczesnością.

Po co zatem drążyć jeszcze temat Sal? Z dwóch powodów. Pierwsze to zdjęcie Ryukiego w otoczeniu przypominającym Salę Lt. Surge’a z Kanto, a drugie to brak Próby Kiawe.

Ryuki również występuje w grach Sun & Moon. Jest on specjalistą od Pokemonów-smoków i przybywa na Alolę z innego regionu, by rzucić wyzwanie pierwszemu Czempionowi tego Regionu, czyli nam. Przy okazji chce również zyskać nowych fanów, gdyż jest słynnym gitarzystą. Jego pochodzenie oraz typ, który trenuje, niewątpliwie sprawiają, że mógłby być świetnym Liderem Sali. Tak jak alolańskie formy Pokemonów są ukłonem w stronę fanów Kanto, tak samo aranżacja potencjalnej Sali Ryukiego mogła spełniać by tę samą rolę.

Jaką rolę odegra Ryuki w Ultra Sun & Ultra Moon?

Kolejną postacią, która wg. mnie nadawałaby się do roli Lidera Sali, jest Kiawe. W jakiś sposób od początku generacji nie mogę oprzeć się wrażeniu, iż przypomina on Brocka. W grach Sun & Moon Kiawe przeprowadza swoją Próbę na szczycie Wulkanu Wela. W Ultra Sun & Ultra Moon jego miejsce zostanie zastąpione przez Hikera, być może tego samego, który pojawia się podczas tańca Marowaków. Z jakiegoś powodu Kiawe jest nieobecny i powierzył swoje zadanie kompanowi. Gdyby twórcy chcieli pozbyć się jego Próby, zwyczajnie by ją usunęli. Tymczasem pałeczkę przejmuje Hiker, a do tego wprowadzany jest nowy Totem Pokemon. Kiawe jest nieobecny. Coś ważnego musiało sprawić, że nie może dalej nadzorować Próby. Co to mogło być? Czyżby został świeżo upieczonym Liderem Sali, nie zdążył jeszcze przyzwyczaić się do swojej nowej roli, a jego prawowity następca nie został mianowany?

Hiker David zastępuje Kiawe na szczycie Wulkanu Wela

Póki co na pewno wiemy, że w Ultra Sun & Ultra Moon pojawi się Wyzwanie Wysp. Nie oznacza to jednak, że nie mamy żadnych szans na Sale. Owszem, mogą one nie wystąpić, mogą się jednak pojawić lub zostać okrojone. Połączenie tradycyjnej Aloli z nowoczesnym Kanto. Nie osiem Sal, a na przykład cztery… Pożyjemy, zobaczymy.

Odpowiedzi na pytania poznamy w przeciągu niespełna dwóch miesięcy. Wpis będzie aktualizowany na bieżąco, w miarę ukazywania się kolejnych informacji.