Wraz z premiera gry wystartuje pierwszy Online Event, w którym zgarnąć będzie można specjalnego Rockruffa. Podejrzewam, że będzie on filarem niejednego z Waszych Zespołów. Tylko ten Rockruff będzie mógł ewoluować w Formę Zmierzchu Lycanroka. Event jest ograniczony czasowo, pamiętajcie więc by go nie przegapić bo innych szans może nie być. Tego Rockruffa da się breedować. Jeśli nowo wykluty szczeniak będzie miał zdolność Own Tempo, ewoluuje w Formę Zmierzchu.

Czas trwania: 17 listopada 2017 – 10 stycznia 2018

Rockruff trzyma przedmiot Focus Band, który daje mu szansę na przeżycie ciosu z 1HP. Lycanium Z otrzymujemy w Maile City na wyspie Ula’ula po pokonaniu Hau. Pozwalać on będzie na użycie indywidualnego ataku Lycanroków – Splintered Stormshards. Rockruff z Ultra Sun i Rockruff z Ultra Moon będą różnić się jednym atakiem. Słoneczny Rockruff znać będzie Fire Fang, podczas gdy Księżycowy – Thunder Fang. Oba Pokemony będą posiadały ruch Happy Hour, który dubluje nagrody pieniężne jakie otrzymujemy za starcia z innymi Trenerami.

 

Metoda ewolucji:

Aby ewoluować specjalnego Rockruffa w Lycanroka Zmierzchu, musimy wbić mu poziom 25, bądź wyższy, między 17:00 – 17:59 czasu gry. Zaznaczę tu, że chodzi czas, który macie w ustawieniach systemowych konsoli! W Sun & Moon mamy cykl dnia i nocy. Może zauważyliście, że pory dnia nie zmieniają się nagle, z sekundy na sekundę. Noc zaczyna się o 18, jednak już o godzinie 17 w grze zaczyna się „ściemniać”. Twórcy uznali, że to jest właśnie zmierzch. Moim skromnym zdaniem jest to dość ciekawy sposób na ewolucję, aczkolwiek może być troszkę problematyczny. I nie martwcie się! Specjalny Rockruff może ewoluować tylko i wyłącznie w Formę Zmierzchu, w żaden sposób przypadkowo nie ewoluuje w inne odmiany!

Jak zapewne pamiętacie w Moon mieliśmy odwrócony cykl dobowy. Innymi słowy, gdy u nas za oknem świeciło słońce, w grze trwała noc. Zabieg został powtórzony i tutaj. Zatem w Ultra Moon Rockruff ewoluować będzie mógł w Lycanroka Zmierzchu między 5:00 – 5:59 rano!

Podsumowanie:

Zwróćcie uwagę na Zdolność Rockruffa – Own Tempo (Własne Tempo). Pomijając co robi w walce, zobaczcie jak świetnie pasuje do Rockruffa Asha z anime. On przecież też ewoluował we własnym tempie i na swój własny, magiczny sposób. Pamiętajcie też, że na jedną grę przypada tylko jeden taki Rockruff więc dobrze byłoby wycisnąć z niego co się da. Mówię tutaj o odpowiedniej Naturze Pokemona. W wielkim skrócie Natury zwiększają jedną statystykę o 10%, zmniejszając jednocześnie inną o tyle samo. Jeśli więc chcecie mieć idealnego Rockruffa, warto byłoby zapisać grę zaraz przed jego odebraniem od pana z PokeCenter. Następnie softresetować do tego momentu, w którym otrzymamy psiaka z Naturą Adamant (+Atk, -Sp. Atk) bądź Jolly (+Spd, -Sp.Atk). Nie znamy jeszcze pełnych statystyk Pokemona, dlatego ciężko jednoznacznie określić jego optymalną Naturę. 10% bonus może nie wydawać Wam się zbyt wielkim, ale w połączeniu ze Zdolnością Tough Claws i STAB-em (więcej o tym tu), różnica jest zauważalna.