Ulepszony Rotom

Wstęp:

Rotom Pokedex, czyli specjalna odmiana pokemonowej encyklopedii, zamieszkiwanej przez Rotoma, powróci w grach Pokémon Ultra Sun & Pokémon Ultra Moon. Nie obędzie się oczywiście bez nowinek i ulepszeń. Nasz czerwony, rozgadany przyjaciel ma być jeszcze lepszy. Oprócz dostarczania informacji o Pokemonach, wyświetlaniu mapy i robieniu zdjęć, Rotom będzie wspierał nas w naszej podróży jeszcze aktywniej. Będziemy mieli także wpływ na jego charakter!

Znalezione obrazy dla zapytania pokemon sun and moon rotom dex

Osobowość Rotoma:

Podobnie jak Pokemony, Rotom również będzie się do nas przywiązywał. Nie ma się czemu dziwić, w końcu to też Pokemon. Nie będziemy jednak musieli karmić go Fasolkami, szczotkować czy sprawiać by wygrywał dla nas walki. Zamiast tego… będziemy rozmawiać! Rotom podczas przemierzania Aloli razem z nami, będzie co i rusz zadawać nam jakieś pytania. W zależności od tego jak będziemy na nie odpowiadać, jego charakter będzie się zmieniać.

Na tą chwilę nie wiadomo w jaki sposób może to wpłynąć na samą rozgrywkę. Czy ta zmiana charakteru będzie odzwierciedlać się tylko w kwestiach wypowiadanych przez Pokemona, czy może będzie miała jakieś większe znaczenie? Do jakiego stopnia będziemy mogli wpłynąć na “osobowość” Rotoma? Wiemy tylko, że w miarę polepszania naszych relacji, będziemy odblokowywać nowe funkcje w urządzeniu.

Konwersacja z Rotomem

Roto Loto:

Gdy już zaprzyjaźnimy się z Rotomem w dostatecznym stopniu, zaoferuje on nam pewną funkcje, zwaną Roto Loto. Będziemy mogli wylosować sobie jeden przedmiot z puli kilku przedmiotów. Będą one różnić się efektami działania. Jeśli graliście w poprzednie generacje gier, być może kojarzycie funkcję O-Power. Prawdopodobnie będzie to coś podobnego. Sam system losowania może być dość uciążliwy. Może się zdarzyć, że zależeć nam będzie na szybszym wykluwaniu Jajek, a dostaniemy bonus do nagród pieniężnych. Być może będzie można nad tym jakoś zapanować. Nie wiadomo też, jak często będziemy mogli brać udział w losowaniu.

Przegląd przedmiotów i ich efektów:

Całość oparta jest na domysłach, nie należy traktować tego jak pewnik:

  • Roto Hatch. Zwiększa tempo w jakim wykluwają się Jajka.
  • Roto Bargain. Zmniejsza ceny przedmiotów podczas kupna i/lub zwiększa ceny przedmiotów podczas sprzedaży.
  • Roto Prize Money. Zwiększa ilość gotówki jaką dostajemy za wygrane walki.
  • Roto Exp. Points. Zwiększa ilość doświadczenia jaką dostajemy za pokonane/złapane Pokemony.
  • Roto Friendship. Zwiększa tempo w jakim rośnie przywiązanie naszego Pokemona.
  • Roto Encounter. Zwiększa szansę na znalezienie dzikiego Pokemona (ewentualnie sprawia, że dzikie Pokemony będą silniejsze).
  • Roto Stealth. Zmniejsza szansę na znalezienie dzikiego Pokemona (działa podobnie do Repeli)
  • Roto HP Restore. Przywaca Punkty Zdrowia (HP) Pokemonom.
  • Inne.

Przedmioty pozyskane z Roto Loto

Z-Rotom Power:

W Ultra Sun & Ultra Moon Rotom również będzie mógł gromadzić energię potrzebną do wykonywania Z-Ataków. W trudnej chwili, będziemy mogli wezwać go na pole walki i skorzystać z jego wzmocnienia, które pozwoli nam na użycie więcej niż jednego Z-Ataku w walce. Funkcja będzie odblokowywana w miarę zacieśniania naszych relacji z Rotomem.

A jak Wam się podoba ulepszony Rotom? Jest to już czwarta ujawniona funkcja z nadchodzących gier. Do premiery pozostało trochę ponad miesiąc i trzeba zadać to pytanie: To już wszystko, czy twórcy jeszcze coś dla nas przygotowali?
By |2017-10-12T17:18:53+00:00Październik 12th, 2017|Ultra Sun & Ultra Moon|12 komentarzy

12
Dodaj komentarz

avatar
4 Liczba wątków
8 Liczba odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najwięcej reakcji
Najgorętszy wątek
6 Komentujący
Matek2006alikatekadminKarolDiamondTigera Ostatni komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Matek2006
Gość
Matek2006

Czyli ta energia Z-Rotoma pozwala na 2 Z-Ataki?

alikatek
Gość
alikatek

Skoro Rotom ma teraz takie funkcje to poziom trudności gry spadnie z niskiego na żenujący xD
Pisze tak bo grałem w Sun i wydawała mi się bardzo łatwa. Po prostu Rotom prowadził przez całą grę. Miałem nadzieję że wydania ultra będą trochę trudniejsze ale widząc po nowych funkcjach Rotoma to będzie gra na kilka godzin. Chyba że twórcy coś wymyślą… oby.
Martwi mnie brak zapowiedzi nowych pokemonów z Aloli. Wątpie żeby twórcy chcieli to trzymać w tajemnicy aż do gorących dni przed premierą.

Karol
Gość
Karol

Tak Ulepszony Rotomdex, jest bardzo doskonały, a ta funkcja z Gromadzeniem energii na wykonywanie Z – Ataków, to już się bardzo podoba, a te pytanie na końcu artykułu jest bardzo dobrym pytaniem… Chociaż jak się tak zastanowić wydaje mi się że nadal jest dużo pytań pod znakiem zapytania… np.

1.Czy zobaczymy jakieś zupełnie nowe pokemony których na Aloli wcześniej nie spotkaliśmy? (Nie licząc oczywiście trzech nowych ultra bestii)

2.Czy zobaczymy jakieś nowe Formy Regionalne?

HWHK
Gość

Oto zagwostka czy będzie więcej funkcji w Rotomdexie☺

DiamondTigera
Gość
DiamondTigera

Może przeniknie to do anime? 😛