Wstęp:

Rotom Pokedex, czyli specjalna odmiana pokemonowej encyklopedii, zamieszkiwanej przez Rotoma, powróci w grach Pokémon Ultra Sun & Pokémon Ultra Moon. Nie obędzie się oczywiście bez nowinek i ulepszeń. Nasz czerwony, rozgadany przyjaciel ma być jeszcze lepszy. Oprócz dostarczania informacji o Pokemonach, wyświetlaniu mapy i robieniu zdjęć, Rotom będzie wspierał nas w naszej podróży jeszcze aktywniej. Będziemy mieli także wpływ na jego charakter!

Znalezione obrazy dla zapytania pokemon sun and moon rotom dex

Osobowość Rotoma:

Podobnie jak Pokemony, Rotom również będzie się do nas przywiązywał. Nie ma się czemu dziwić, w końcu to też Pokemon. Nie będziemy jednak musieli karmić go Fasolkami, szczotkować czy sprawiać by wygrywał dla nas walki. Zamiast tego… będziemy rozmawiać! Rotom podczas przemierzania Aloli razem z nami, będzie co i rusz zadawać nam jakieś pytania. W zależności od tego jak będziemy na nie odpowiadać, jego charakter będzie się zmieniać.

Na tą chwilę nie wiadomo w jaki sposób może to wpłynąć na samą rozgrywkę. Czy ta zmiana charakteru będzie odzwierciedlać się tylko w kwestiach wypowiadanych przez Pokemona, czy może będzie miała jakieś większe znaczenie? Do jakiego stopnia będziemy mogli wpłynąć na “osobowość” Rotoma? Wiemy tylko, że w miarę polepszania naszych relacji, będziemy odblokowywać nowe funkcje w urządzeniu.

Konwersacja z Rotomem

Roto Loto:

Gdy już zaprzyjaźnimy się z Rotomem w dostatecznym stopniu, zaoferuje on nam pewną funkcje, zwaną Roto Loto. Będziemy mogli wylosować sobie jeden przedmiot z puli kilku przedmiotów. Będą one różnić się efektami działania. Jeśli graliście w poprzednie generacje gier, być może kojarzycie funkcję O-Power. Prawdopodobnie będzie to coś podobnego. Sam system losowania może być dość uciążliwy. Może się zdarzyć, że zależeć nam będzie na szybszym wykluwaniu Jajek, a dostaniemy bonus do nagród pieniężnych. Być może będzie można nad tym jakoś zapanować. Nie wiadomo też, jak często będziemy mogli brać udział w losowaniu.

Przegląd przedmiotów i ich efektów:

Całość oparta jest na domysłach, nie należy traktować tego jak pewnik:

  • Roto Hatch. Zwiększa tempo w jakim wykluwają się Jajka.
  • Roto Bargain. Zmniejsza ceny przedmiotów podczas kupna i/lub zwiększa ceny przedmiotów podczas sprzedaży.
  • Roto Prize Money. Zwiększa ilość gotówki jaką dostajemy za wygrane walki.
  • Roto Exp. Points. Zwiększa ilość doświadczenia jaką dostajemy za pokonane/złapane Pokemony.
  • Roto Friendship. Zwiększa tempo w jakim rośnie przywiązanie naszego Pokemona.
  • Roto Encounter. Zwiększa szansę na znalezienie dzikiego Pokemona (ewentualnie sprawia, że dzikie Pokemony będą silniejsze).
  • Roto Stealth. Zmniejsza szansę na znalezienie dzikiego Pokemona (działa podobnie do Repeli)
  • Roto HP Restore. Przywaca Punkty Zdrowia (HP) Pokemonom.
  • Inne.

Przedmioty pozyskane z Roto Loto

Z-Rotom Power:

W Ultra Sun & Ultra Moon Rotom również będzie mógł gromadzić energię potrzebną do wykonywania Z-Ataków. W trudnej chwili, będziemy mogli wezwać go na pole walki i skorzystać z jego wzmocnienia, które pozwoli nam na użycie więcej niż jednego Z-Ataku w walce. Funkcja będzie odblokowywana w miarę zacieśniania naszych relacji z Rotomem.

A jak Wam się podoba ulepszony Rotom? Jest to już czwarta ujawniona funkcja z nadchodzących gier. Do premiery pozostało trochę ponad miesiąc i trzeba zadać to pytanie: To już wszystko, czy twórcy jeszcze coś dla nas przygotowali?