Alola! Przyszła pora na kolejny Wpis o rysowaniu. Po przeliczeniu głosów umieszczonych w komentarzach okazało się, że Pokémonem, którego dzisiaj zaczniemy malować, jest alolański Marowak. Trzynaście to liczba etapów naszego dzieła. Chyba nie przyniesie pecha… A więc zabierajmy się do roboty! Powodzenia!

Krok 1: na początek rysujemy czaszkę Marowaka. Składa się ona z literki S, wyciągniętej do góry, oraz kształtu przypominającego klamerkę }.

Krok 2: przyszła pora na drugą część jego głowy. Najpierw malujemy wygiętą kreskę, a następnie dwa trójkąty przechylone w przeciwnych kierunkach oraz znak większości po prawej stronie czaszki, łączący całość.

Krok 3: trzeci etap to brzuch Pokémona. Aby go zrobić, kreślimy dwie linie: jedną w kształcie łuku, a kolejną bardziej prostą. Zauważcie, że ich początek jest położony po obu stronach kąta ostrego w naszej klamerce.

Krok 4: teraz rysujemy krótką kreskę po ukosie, a dalej zaokrągloną literkę “P”. Następnie malujemy linię rozgałęzioną na końcu. Dodajemy pazur w kształcie nasionka na środku. Tak wygląda ręka naszego Marowaka.

Krok 5: kolejnym krokiem jest noga. Rysujemy dwie kreski w formie łuków oraz trójkątny, zaokrąglony pazur.

Krok 6: za pomocą 2 wypukłych linii kreślimy następną łapę. Kończymy ją naszym “nasionkiem”.

Krok 7: ogon Marowaka stanowią dwa ramiona trójkąta, który został jakby odchylony na prawy bok. Umieszczamy na nim jeszcze jeden trójkąt, tyle że mniejszy. Podstawę tego drugiego ścieramy po części.

Krok 8: kolejną trudnością, z którą się zmierzymy, jest jego druga ręka, trzymająca kość. Możemy porównać ją do zniekształconego prostokąta wyglądającego zza czaszki Marowaka.

Krok 9: kość Pokémona złożona jest z dwóch równoległych linii zakończonych po obu stronach sercami.

Krok 10: właściwie ogień na kości możecie narysować w sposób dowolny, gdyż kształt płomienia cały czas się zmienia. Jeśli chcecie, możecie po prostu narysować taki sam jak ja.

Krok 11: podobnie rysujemy ogień na drugim końcu kości. Pamiętajcie, że ręka Marowaka jest na pierwszym planie! Nie podpalajcie jej!

Krok 12: za pomocą linii łamanej rysujemy wgłębienie w czaszce, w którym malujemy oko w kształcie trapezu. Następnie dodajemy emblemat w centralnej części głowy.

Krok 13: rysujemy cztery łuki między liniami ograniczającymi brzuch naszego Pokémona.

A tak wygląda pokolorowany Marowak:

Naturalnie, możecie kolorować Marowaka według własnego pomysłu. Gorąco zachęcam do przesyłania zdjęć Waszych prac. Już nie mogę się doczekać. Mam nadzieję, że jeszcze raz mnie zaskoczycie.

W komentarzach proszę Was znowu o napisanie, którego Pokémona malujemy dalej. Macie do wyboru trzy alolańskie formy: Meowth, Raichu oraz Sandshrew. W razie jakichkolwiek wątpliwości zadawajcie mi pytania.