Alola! Oto kolejny Artykuł o rysowaniu. Spośród trzech Pokemonów, które dałam Wam do wyboru, najwięcej głosów otrzymał alolański Raichu i to dzisiaj jego namalujemy. Liczba etapów tej pracy wynosi 9 + 1 “opcjonalny”. A więc zabierajmy się do roboty!

Krok 1: na początku rysujemy głowę Raichu. Malujemy półkole zakończone linią prostą.

Krok 2: kolejnym etapem są uszy. Wyglądają jak muszelki. Zaczynamy od zawijaska. Następnie kreślimy łuk. W środku rysujemy drugi, tylko że mniejszy.

Krok 3: przyszedł czas na ręce. Najpierw malujemy lewą, która przypomina hak. Potem kreślimy prawą dłoń w kształcie owalu.

Krok 4: w tym etapie rysujemy brzuch Pokemona. Po prostu malujemy koło i ścieramy niektóre miejsca, pozostawiając 3 linie. Możecie zostawić delikatne rysy tego koła dla ułatwienia.

Krok 5: teraz rysujemy nogi. Są one w kształcie litery “c”. Po prawej stronie jest ona odwrócona. Zwróćcie uwagę na miejsce, w którym się zaczyna i kończy.

Krok 6: stopy Raichu są długie i wąskie. Rysujemy je jako zdeformowane zera, zakończone wypustkami. Pamiętajcie, że jego prawą stopę widzimy w całej okazałości, natomiast lewa jest schowana za tułowiem Pokemona, dlatego kreślimy ją używając “połówki” zera.

Krok 7: ogon Raichu to “błyskawica na sznurku”. W odróżnieniu od normalnej wersji Pokemona nie jest ona kanciasta i ostra, za to łagodna i miękka. Do jej rysowania użyjcie łuków, a nie krzywych.

Krok 8: kolejnym krokiem jest wykreślenie czterech okręgów, z których jeden jest ucięty przez obrys głowy Raichu. Będą one stanowić oczy i policzki Pokemona. Pamiętajcie, że te drugie powinny być nieco większe.

Krok 9: zwieńczeniem naszego dzieła jest roześmiana buzia Pokemona. Rysujemy prosta linię, zakończoną łukami skierowanymi ku górze. Następnie na jej podstawie kreślimy łagodny, dość duży trójkąt skierowany do dołu. Pamiętamy o zaznaczeniu języka i podniebienia Pokemona.

Krok 10: ten krok jest opcjonalny i w zasadzie służy do łatwiejszego kolorowania. Orientacyjnie możemy zaznaczyć sobie części ciała Pokemona, które powinny pozostać białe, a także “złoty kontur”, który im towarzyszy. Zauważcie również, że ogon zmienia barwę przy “błyskawicy”.

Tak wygląda pokolorowany Raichu:

Kolorujecie, jak chcecie! Dzielcie się swoimi rysunkami w komentarzach. Z niecierpliwością czekam na Wasze prace.

Pod tym Artykułem proszę Was o oddanie głosu, który alolański Pokemon ma ukazać się w kolejnej odsłonie cyklu “W studiu Smeargle’a”: Persian, Muk czy Raticate. W razie jakichkolwiek wątpliwości zadawajcie pytania w komentarzach.